/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak płynu w zbiorniku vt 125
Autor Wiadomość
Batman 
sebeek75


Motocykl: HD FAT BOB
Wiek: 48
Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1286
Skąd: WrocLove
Wysłany: 2010-06-12, 13:06   Brak płynu w zbiorniku vt 125

Witam.

Mam płyn w chłodnicy, za to w zbiorniku wyrównawczym jest sucho. Tzn tak mi sie wydaje,że to jest zbiorniczek wyrównawczy, jest umiejscowiony pod siedzeniem z prawej strony. Dolac płynu do tego zbiorniczka?? Czy mozna jezdzic tak jak jest. Poki co z mechaniki jestem totalna nogą dlatego pytam .
 
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-12, 13:16   

Dolej
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-06-12, 13:20   

Nie spotkałem w żadnej Shadówce takiego umiejscowienia zbiorniczka wyrównawczego, bezpośrednio pod siedzeniem. :lol:

Może niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni użytkownicy VT125, gdzie to moto ma zbiorniczek wyrównawczy. :lol:

Oczywiście, tak jak mówi Senda, płynu należy dolać. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-12, 13:26   

Myślę Todziu, że to chodzi tylko o "punkt widzenia". U mnie w walcu choć de facto umiejscowiony jest za lewym boczkiem to doskonale widoczny po zdjęciu kanapy więc patrząc tylko z nią zdjętą można powiedzieć, że pod siedzeniem :-)

Oczywiście dobrze być pewnym, że to właściwy zbiorniczek, żeby sobie dajmy na to w "pojemniczek" na narzędzia płynu nie nalać :mrgreen:
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
Adamko
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-12, 22:47   

Todek napisał/a:
Nie spotkałem w żadnej Shadówce takiego umiejscowienia zbiorniczka wyrównawczego, bezpośrednio pod siedzeniem. :lol:

Może niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni użytkownicy VT125, gdzie to moto ma zbiorniczek wyrównawczy. :lol:

Oczywiście, tak jak mówi Senda, płynu należy dolać. :lol:


Miałem ale nie dotarłem do tego miejsca :mrgreen:
 
 
Jeżol 


Motocykl: VT1100C (1986)
Wiek: 39
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 301
Skąd: P-ń
Wysłany: 2010-09-11, 16:15   Re: Brak płynu w zbiorniku vt 125

Witam.



sebeek75 napisał/a:
Witam.

Mam płyn w chłodnicy, za to w zbiorniku wyrównawczym jest sucho. [...].




Mam też taki problem jak sebeek75 tylko ja swoją sztukę kupiłem niedawno i chciałem wymienić płyn bo nie wiem co się tam znajduję, poza tym mam trochę zapasu na półce w garażu.

Już bym zaczął wykonywać wszystko jak należy, jak opisane na forum i w serwisówce ale ku moim oczom po schyleniu głowy do poziomu krytycznego ukazała się niepodłączona czarna, gumowa rurka, której drugi koniec dochodził właśnie do zbiorniczka (nic dziwnego, że w zbiorniczku susza :-> ). Niestety nie mogę znaleźć gdzie to podłączyć w mojej Shadowie VT1100C z 86r.

Pomoże ktoś? Z góry dzięki Pozdrawiam.
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-09-11, 16:21   

Hehehe, ta gumowa rurka o której piszesz, to rurka przelewowa, służy do tego, żeby w przypadku uzbierania się nadmiaru płyny w układzie, mógł on swobodnie sam gdzieś znaleźć ujście, tak, żeby pozostał prawidłowy poziom :-D Nic nigdzie nie musisz podpinać, wszystko jest tam na swoim miejscu i jest tak, jak być powinno :-) Zlej cały płyn, uzupełnij na maxa, przez wlew przy chłodnicy, odpal moto, daj mu się odpowietrzyć i braki uzupełniaj poprzez dolewanie do zbiorniczka wyrównawczego ;-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Jeżol 


Motocykl: VT1100C (1986)
Wiek: 39
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 301
Skąd: P-ń
Wysłany: 2010-09-11, 16:33   

Dzięki właśnie znalazłem to w serwisówce po jej dokładniejszym przestudiowaniu :oops:



No ładnie dałem ciała :-P



Dzięki jeszcze raz Pozdrawiam.



Na wytłumaczenie tylko powiem, że moje moto było modyfikowane (jak z resztą wiesz Divastion) i ta rurka po prostu wyglądała jakby się urwała albo coś podobnego. W serwisówce widać jak jest przymocowana do ramy a tu wisi luźno, nieprofesjonalnie... :koso:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM