/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Vt 1100 Sabre Linka Gazu
Autor Wiadomość
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-13, 13:52   Vt 1100 Sabre Linka Gazu

Podczas przreglądu sprzęta odkryłem, że jedna z linek gazu- ta dolna( powrotna) jest pęknięta, ale co dziwne motocykl jeździ bez problemów. Czy ta linka ma jakis wpływ na pracę silnika? Drugie pytanie- czy da się ją wyjąć bez demontowania kanapy, baku itd? Z rysunków wynika, że nie jest ona połączona z tą drugą, tak? Ostatnio wymieniałem linkę sprzęgła i obyło się bez demontażu...
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-04-13, 17:17   Re: Vt 1100 Sabre Linka Gazu

intruz napisał/a:
Podczas przreglądu sprzęta odkryłem, że jedna z linek gazu- ta dolna( powrotna) jest pęknięta, ale co dziwne motocykl jeździ bez problemów. Czy ta linka ma jakis wpływ na pracę silnika? Drugie pytanie- czy da się ją wyjąć bez demontowania kanapy, baku itd? Z rysunków wynika, że nie jest ona połączona z tą drugą, tak? Ostatnio wymieniałem linkę sprzęgła i obyło się bez demontażu...




To ja będę odpowiadał po kolei, na elementy pogrubione...

♦1 - nic w tym dziwnego, moto będzie jeździło bez problemów, co najwyżej możesz mieć problemy z nieodbijającą manetką :-)

♦2 - Na pracę silnika - bezpośrednio nie, ale pośrednio może mieć :mrgreen:

♦3 - Zależy wszystko od tego, jak masz puszczone linki, jeżeli masz fabrycznie, to oczywiście można to zrobić bez demontowania :-) tylko będziesz musiał rozbierać manetkę i tą osłonę rollgazu :-D

♦4 - nie, jest ona zamontowana na kole obrotowym... w sumie nie tyle ONA, co ONE... bo obydwie są "zaczepione" na tym kole. Zasada jest prosta, pośrednio jedna z linek zamyka przepustnice, a druga otwiera (zaznaczam tutaj pośrednio, bo służy ona bardziej za linkę awaryjną lub bezpieczeństwa). Jeżeli zerwie Ci się otwierająca, to masz 'pojeżdżone' :mrgreen: a jeżeli urwie Ci się zamykająca, to siła sprężyn zamontowanych przy kole sama będzie cofać manetkę, co sam możesz u siebie zaobserwować :-D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-14, 16:52   

Dzieki za odpowiedź!!! Czyli w zasadzie ta druga linka nie ma wiekszego znaczenia, tak? Można bez niej jeździć? Popatrzyłem sobie pod bakiem na gaźniki i faktycznie obie linki zakotwiczone są na tym samym wałku...Po co Honda tak komplikuje proste rozwiązania- w Intruderze miałem jedną linkę...
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-04-14, 17:34   

intruz napisał/a:
Dzieki za odpowiedź!!! Czyli w zasadzie ta druga linka nie ma wiekszego znaczenia, tak? Można bez niej jeździć? Popatrzyłem sobie pod bakiem na gaźniki i faktycznie obie linki zakotwiczone są na tym samym wałku...Po co Honda tak komplikuje proste rozwiązania- w Intruderze miałem jedną linkę...




Odpowiem Ci na to tak: to jest tak samo, jak z tymi dwoma świecami na cylinder :lol: Niby 40% lepsze dopalanie mieszki itp... tutaj dali drugą, co by to było pewniejsze i w 100% spisywało się dobrze i w razie awarii którejś z linek nie stało się nic złego: coś się nie zawiesiło, przycięło itp... Jeździć bez niej można, ale tylko tymczasowo, docelowo po to jest tak zrobione, żeby tam wszystko było było na swoim miejscu :mrgreen: Zresztą nie masz tak, że jak nawet najmniejszej śrubeczki nie ma gdzieś na swoim miejscu, to Cię nosi i myślisz, jak by to zrobić, żeby było? ;-) to tak samo z tą linką :-D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Jedrek.W. 


Motocykl: MAM MOTO !!!
Wiek: 65
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 565
Skąd: Kutno
Wysłany: 2010-04-14, 19:26   

Witam!

Jak już jesteśmy przy linkach gazu do Sabriny to może ktoś podpowie gdzie takie kupić w rozsądnej cenie...ew. jakieś zamienniki...ew. z jakim innym modelem współgrają?

Pozdrawiam.
_________________
Nieznana częśc życia jest tą, dla której warto życ.
 
 
 
kuba1100
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-14, 19:36   

intruz napisał/a:
Dzieki za odpowiedź!!! Czyli w zasadzie ta druga linka nie ma wiekszego znaczenia, tak? Można bez niej jeździć? Popatrzyłem sobie pod bakiem na gaźniki i faktycznie obie linki zakotwiczone są na tym samym wałku...Po co Honda tak komplikuje proste rozwiązania- w Intruderze miałem jedną linkę...




W sumie to ta linka jest NIEZBĘDNA (pamiętam kiedyś dowcipny opis w starszych numerach ŚM-do czego ona służy-prawie się posikałem ze śmiechu). Ale jak kolega wcześniej wspomniał można bez niej jeździć-bo się DA. Bez hamulców też się DA :lol: . Dlatego proponuję nie planować dalszych tras tylko natychmiast zacząć jej szukać (www.larsson.pl, www.moto-akcesoria itp.)
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9494
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-04-14, 20:00   

Jedrek.W. napisał/a:
Witam!

Jak już jesteśmy przy linkach gazu do Sabriny to może ktoś podpowie gdzie takie kupić w rozsądnej cenie...ew. jakieś zamienniki...ew. z jakim innym modelem współgrają?

Pozdrawiam.


Na Allegro zamienniki występują w cenie od 33 do 73 zł + około 15 zł przesyłka, a w serwisie taka linka kosztuje około 90 zeta. :lol:

Ja bym kupił w serwisie. :lol: Ale każdy ma swój rozum i kupuje gdzie chce. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-15, 09:30   

Jedrek.W. napisał/a:
Witam!

Jak już jesteśmy przy linkach gazu do Sabriny to może ktoś podpowie gdzie takie kupić w rozsądnej cenie...ew. jakieś zamienniki...ew. z jakim innym modelem współgrają?

Pozdrawiam.


U mnie w mieście jest zakłąd "Konsor", który dorabia linki do każdego pojazdu. Korzystam z ich usług od 10-u lat i zawsze robili dobrze. Ostatnio dorabiałem linkę sprzęgła za 15 zł...LInkę gazu też do nich oddam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM