/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2010-03-22, 20:41
dopasowanie lusterek do VF750C
Autor Wiadomość
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-18, 22:54   dopasowanie lusterek do VF750C

no właśnie... niedawno zakupiłem Madzię i tak z detalu na detal wyprowadzam ją na prostą. Parę rzeczy jeszcze zostało, ale teraz zatrzymałem się na lusterkach... co prawda moto ma lusterka, ale chyba z innej bajki. :-/ Jak wyjechałem nią na drogę, to jedyne co w nich mogłem zobaczyć to moje kieszenie od kurtki i nijak nie było szansy żeby je przestawić tak, aby odbijały to co jest za mną (tzn przestawiać szło, ale lustra po prostu nie były w stanie wysięgnąć dalej niż to co sobą zasłaniałem).

... no i tak sobie myślę, że przecież Magna to siostra Shadowa.... sylwetka i kierownica jest identyczna jak w równoległoletnich modelach Shadow. :roll: Poradźcie zatem bracia :thx: jakie lusterka dobrać, żebym nie musiał się wykręcać przed manewrami (bo w kasku to trzeba się nieźle wyciągnąć żeby zobaczyć co się z tyłu dzieje, a przy odchyleniu większym niż 45stopni samoczynnie w sposób niekontrolowany naciągam manetkę i dodaję gazu... i boję się że wyskoczę z drogi przy manewrach bo Madzia rwie do przodu jak dzika) :shock:

... najbardziej interesuje mnie na jak długim ramieniu macie wasze lustra, no i jaka jest szerokość samego lustra, czy wystaje poza manetki (czy z lustrami wasze Shadowy są szersze)? czy to ja jestem taki szeroki... :-P :?:
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 68
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2010-03-18, 23:00   

Podaj jakieś foto tych luster na kierze. ;-)

Mam nowe w zapasie - może będą dobre do twojej Hani :roll:
 
 
 
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-18, 23:02   

no właśnie próbuje wypatrzeć jak tu fotkę z kompa można dołączyć...

a co to ten "kier"?
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 68
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2010-03-18, 23:05   

keras napisał/a:
no właśnie próbuje wypatrzeć jak tu fotkę z kompa można dołączyć...

a co to ten "kier"?




"lusterka na kierownicy"
 
 
 
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-18, 23:06   

myślałem że to jakiś serwer do zdjęć... o mmmmmatko.... :oops:

zaraz dorzuce
 
 
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-18, 23:08   

a tak oto to to wygląda...

 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 68
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2010-03-18, 23:09   

no to moje maj a dłuższe ramionka , ale trzeba by założyć i oblukać.
 
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-18, 23:12   Re: dopasowanie lusterek do VF750C

keras napisał/a:
no właśnie... niedawno zakupiłem Madzię i tak z detalu na detal wyprowadzam ją na prostą. Parę rzeczy jeszcze zostało, ale teraz zatrzymałem się na lusterkach... co prawda moto ma lusterka, ale chyba z innej bajki. :-/ Jak wyjechałem nią na drogę, to jedyne co w nich mogłem zobaczyć to moje kieszenie od kurtki i nijak nie było szansy żeby je przestawić tak, aby odbijały to co jest za mną (tzn przestawiać szło, ale lustra po prostu nie były w stanie wysięgnąć dalej niż to co sobą zasłaniałem).

... no i tak sobie myślę, że przecież Magna to siostra Shadowa.... sylwetka i kierownica jest identyczna jak w równoległoletnich modelach Shadow. :roll: Poradźcie zatem bracia :thx: jakie lusterka dobrać, żebym nie musiał się wykręcać przed manewrami (bo w kasku to trzeba się nieźle wyciągnąć żeby zobaczyć co się z tyłu dzieje, a przy odchyleniu większym niż 45stopni samoczynnie w sposób niekontrolowany naciągam manetkę i dodaję gazu... i boję się że wyskoczę z drogi przy manewrach bo Madzia rwie do przodu jak dzika) :shock:

... najbardziej interesuje mnie na jak długim ramieniu macie wasze lustra, no i jaka jest szerokość samego lustra, czy wystaje poza manetki (czy z lustrami wasze Shadowy są szersze)? czy to ja jestem taki szeroki... :-P :?:


Miałem taki sam problem jak Ty gdy przesiadłem się na Magnę. Myślałem, że jestem za szeroki( :lol: ), bo połowę lusterek zajmowały moje ręce. Uważałem, że jest to spowodowane tym, że ramiona lusterek są za krótkie.

Okazało się ( :thx: Szatri), że wystarczy poluzować śrubkę przy kierownicy i zmienić kąt nachylenia ramion lusterek.

Zapewniam Cię, że tak samo będzie u Ciebie :!:
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9493
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-03-18, 23:12   

Z tego co ja tu widzę, to wydaje mi się, że te lusterka po prostu są źle ustawione, w mocowaniach przy kierze. :-(

Powinny być bardziej rozchylone na zewnątrz. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-19, 07:08   

hmmm... to zdjęcie jest takie trochę nieszczęśliwe... próbowałem manewrować całym ramieniem lusterka ale to właściwie nic nie zmieniało.... mnie sie wydaje ze to jakieś uniwersale od ścigaczy, a sprzedawca założył je tylko dla sztuki.... :-/



powiedzcie jakią długość ramienia mają wasze lustra.
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-19, 07:35   

Jestem w robocie,a po robocie znowu robota,więc mogę zmierzyć dopiero w sobotę :!:
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-19, 07:42   

yanucha napisał/a:
Jestem w robocie,a po robocie znowu robota,więc mogę zmierzyć dopiero w sobotę :!:


nie szkodzi, bo ja teraz też jestem w robocie a potem jade do drugiej roboty.... potem wpadne do chaty sie kimnąć i w sobote na cały dzień znów na robotę, więc co najwyżej w niedzielę pogrzebię Madzi to tu to tam.... (o ile się obudzę)... a w poniedziałek to z rana do pracy a z niej do drugiej więc realnie rzecz biorąc pewnie dopiero we wtorek po pracy będę miał wolne popołudnie :mrgreen: :-P
 
 
marcin k 
KARDAN SHADOG

Motocykl: VTX1300R
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 480
Skąd: Rokietnica k. P-nia
Wysłany: 2010-03-19, 08:59   

zdjęcie może i jest nieszczęśliwe ale twoje lusterka trzeba ewidentnie odchylić!
 
 
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-19, 14:06   

zdjęcie było zrobione przed lusterkowymi manewrami.... po prostu nawet po maksymalnym odchyleniu lusterek, moje ramiona są szersze niż zakres jaki mogą odbić lustra...



... dlatego ciekawi mnie jakie długości ramion mają lustra na Shadowach... porównam je z moimi lustrami i będę wiedział czy mam za wąskie lustra czy za szerokie bary :-P :shock:
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-19, 15:48   

keras napisał/a:


... dlatego ciekawi mnie jakie długości ramion mają lustra na Shadowach... porównam je z moimi lustrami i będę wiedział czy mam za wąskie lustra czy za szerokie bary :-P :shock:


Ani jedno, ani drugie, tylko źle przykręcone ramiona lusterek do kiery ;-)
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM