/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odpaleniem..
Autor Wiadomość
Dabort
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 17:39   

Borykam się z takim samym problemem-za cholerę nie chce odpalić maja VT 700C '86.

Skorzystałem z porad które udzielaliście koledze iiiiiiiii NIC. Kupiłem moto tydziń temu, sprzedający zgłaszał, że aku jest słabe ale jakoś odpalał bez problemu od rana aż do wieczora tego samego dnia i aku padł. Kupiłem nowy; założyłem i kręci, kręci i nie pali, zakupiłem klucz rurkowy 18( podpowiedź dla kolegi: za niecałe 9 zeta w Prakticerze) odkręciłem i przeczyściłem świece i dalej lipa. Aku kręci dobrze, iskra jest CO DALEJ MAM JESZCZE ZROBIĆ-doradźcie



pozdr
 
 
pdarek 

Motocykl: VTX1300 06'
Wiek: 49
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2009-11-29, 17:45   

Dabort napisał/a:
Borykam się z takim samym problemem-za cholerę nie chce odpalić maja VT 700C '86.

Skorzystałem z porad które udzielaliście koledze iiiiiiiii NIC. Kupiłem moto tydziń temu, sprzedający zgłaszał, że aku jest słabe ale jakoś odpalał bez problemu od rana aż do wieczora tego samego dnia i aku padł. Kupiłem nowy; założyłem i kręci, kręci i nie pali, zakupiłem klucz rurkowy 18( podpowiedź dla kolegi: za niecałe 9 zeta w Prakticerze) odkręciłem i przeczyściłem świece i dalej lipa. Aku kręci dobrze, iskra jest CO DALEJ MAM JESZCZE ZROBIĆ-doradźcie



pozdr


Jakie były świece? Mokre? Jeżeli iskra jest to pewnie nie ma paliwa.
 
 
 
Dabort
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 17:50   

Świece przed czyszczeniem były mokre, ale je wyczyściłem dokładnie. Paliwa jest opór. Już nawet nowy akum podładowałem i nic.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-11-29, 17:55   

Powiadasz, że iskra jest, świece mokre od paliwa, i nie pali. :-( Dziwne. :shock: W ogóle się nie odzywa, czy, że tak powiem prycha, strzela? :?:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Dabort
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 18:00   

Todek napisał/a:
Powiadasz, że iskra jest, świece mokre od paliwa, i nie pali. :-( Dziwne. :shock: W ogóle się nie odzywa, czy, że tak powiem prycha, strzela? :?:




Kręci dobrze, a odgłos podobny do basowego bulgotu, jakby chciał a nie mógł.Czegoś mu brakuje do odpału.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-11-29, 18:08   

A może jest tak zalany, że nie da rady odpalić. Może spróbuj zrobić tak: Wykręć wszystkie świece i zakręć kilka razy, bez dodawania gazu i bez ssania, żeby przedmuchać cylki. Ewentualnie po tym przedmuchaniu podepnij jeszcze aku samochodowe i dopiero zakręć.

Świece dobrze wyczyść, przedmuchaj i delikatnie wygrzej nad gazem, żeby wypalić resztki benzyny. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Dabort
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 18:15   

Tak zrobię, ale dopiero jutro i dam znać. Na razie dzięki Todek
 
 
adam3911 


Motocykl: xl 1000 03
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2113
Skąd: warszawa
Wysłany: 2009-11-29, 19:27   

Nie wiem czy da sie tak z motorem... ale stare auta gaźnikowe jeśli sie zalało świece to najlepszym sposobem było gaz w podłoge i kręcić. Nie raz tak mi się udało (Oczywiście bez ssania nawet zimny)
 
 
Dabort
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 21:54   

UDAŁO SIĘ! odalił, podładowałem jeszcze raz aku, kupiłem kpl. nowych świec i się w końcu odezwał. Dzięki wszystkim za porady.



pozdr
 
 
lukasz 


Motocykl: VT 750 c2 99
Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 599
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-12-02, 22:38   

Też miałem problemy z odpalaniem. U mnie pomogło zwiększenie odległości elektrod na świecy do 0.9 mm. Jak zawsze odpalała mi po dłuższym "męczeniu" tak dzisiaj odpaliła od strzała :)
_________________
Ropa jest do ciężarówek gaz do zapalniczek a benzyna do motocykli :)
 
 
kociasty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-25, 23:55   Ciężko pali, wolno kręci...

Witam wszystkich. Mam vt 750c z 83'. Też ma problemy z paleniem na zimno. Nowe aku, świece, kable, paliwo... Przebieg 13500 mil. Wykręciłem rozrusznik. Okazało się, że przez lata smar stężał w tulejkach i powodował duże opory wirnika. Wyczyściłem, przesmarowałem rzadkim smarem, teraz kręci szybciej, jakby lżej, ale problem pozostał. Niestety mój urlop dobiegł końca i musiałem wyjechać. Problem palenia czeka do następnego urlopu.

Dodam, że w starych egzemplarzach lubią dawać w kość membrany w gaźnikach! Są bardzo drogie! Ja już mam nowe!!! Praca silnika zupełnie inna!!! zużycie paliwa spadło z ok. 5,5 l/100 km do ok. 4 l!!! Nadal jednak nie wiem gdzie tkwi problem palenie na zimno! A sprawdziłem niemal wszystko! Ciśnienie sprężania, napięcie zasilania cewek, iskrę, ładowanie, czystość gaźników, pracę pompy paliwowej... Nadal bardzo ciężko pali i to w temp. otoczenia ok. 15 st.

Jak się z tym uporam na pewno opiszę problem.

Pozdrawiam.
 
 
suru 
/ Marcin/


Motocykl: TRACER 9
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1104
Skąd: Rogoźnik k Będzina
Wysłany: 2010-01-26, 07:30   

Może to głupie, ale sprawdź czy nie masz wcisnietego awaryjnego odciecia zapłonu na kierownicy. Życzę duzo radosci z jazdy.
_________________
Suru
 
 
kociasty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-06, 22:27   

suru napisał/a:
Może to głupie, ale sprawdź czy nie masz wcisnietego awaryjnego odciecia zapłonu na kierownicy. Życzę duzo radosci z jazdy.
Niestety nie! "Niestety", bo problem by znikł w sekundzie! Ale i tak dzięki za rade.
 
 
kociasty
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-09, 00:02   

lukasz napisał/a:
Też miałem problemy z odpalaniem. U mnie pomogło zwiększenie odległości elektrod na świecy do 0.9 mm. Jak zawsze odpalała mi po dłuższym "męczeniu" tak dzisiaj odpaliła od strzała :)
Sprawdziłem w oryginalnej książce serwisowej (bo na szczęście taką posiadam) i odległość między elektrodami świec ma być 0,8-0,9 mm, a nominalnie świece mają 0,7 mm.
 
 
marcin k 
KARDAN SHADOG

Motocykl: VTX1300R
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 480
Skąd: Rokietnica k. P-nia
Wysłany: 2010-02-09, 19:43   

faktycznie po zmianie na 0.9 mm pali na dotknięcie. dzięki za zwrócenie na to uwagi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM