/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Chłodnica Honda VT 750
Autor Wiadomość
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-11-19, 09:39   

Dyzio napisał/a:
Todek napisał/a:
Na moje oko, powinien być gdzieś pod zbiornikiem paliwa, nad przednim cylindrem. :lol:




Na 100% tam jest, aby się dostać do niego, to trzeba odkręcić kanapę, zbiornik i wysuwając go do tyłu, zdemontować z ramy, a wtedy naszym oczom ukarze się wlew płyn chłodzącego do układu:)

[url=http://images46.foto...74d.jpg]Obrazek[/URL]




:lol: :chytrusek: :chytrusek: :chytrusek:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Red Shadow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-19, 14:35   

O ja...to bedzie większa zabawa :cry: No nie wiem czy samemu się zdecyduję...

Na razie jadę po jakiś płyn, zobaczymy co mi na Głównej doradzą :mrgreen:
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-19, 22:41   

Dyzio napisał/a:
Na 100% tam jest, aby się dostać do niego, to trzeba odkręcić kanapę, zbiornik i wysuwając go do tyłu, zdemontować z ramy, a wtedy naszym oczom ukarze się wlew płyn chłodzącego do układu


Nie ma innej opcji poza ściąganiem baku aby płyn chłodniczy wlać :?: :shock:
 
 
Red Shadow
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-20, 17:33   

No i juz coś więcej wiem)))

Mechanik poradził aby wlać albo Prestone albo Putoline Coolant do chłodnic alu

Nie mniej trochę zabawy będzie z odkręcaniem, spuszczaniem itp. Chyba jednak zdecydują się zabawić w to na wczesną wiosnę :evil:

Zbyt mnie jeszcze nerki łamią :koso:
 
 
cortster
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-28, 11:08   

jest troche roboty ale na szczescie jestem juz po :-D mam jeszcze jedno pytanko. Czy ten uklad odpowietrza sie samoczynnie czy trzeba to zrobic recznie po wymianie plynu?
Ostatnio zmieniony przez cortster 2009-11-28, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-28, 11:36   

No to przysłuż się cortster ludzkości i opisz pokrótce co i jak :chytrusek:
 
 
cortster
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-28, 13:31   

ok postaram się :) ja zacząłem od demontażu. najpierw trzeba sciągnć siodło (jeśli masz fotel pasażera to ściąga się je razem). potem odkręć licznik ze zbiornika i śrubę mocującą bak(jest pod fotelem), odłącz odpowietrzenie i przewód paliwa z kurka i odpowietrzenie zbiornika. ściągnij zbiornik, ukaże ci termostat i wlew chłodnicy tak jak na zdjęciu dyzia. żeby mieć łatwiejszy dostęp do spuszczania płynu najlepiej usuń osłonę silnika (ten chromowany plastik miedzy kardanem a alternatorem, pod stacyjka). żeby spuścić płyn trzeba odłączyć od pompy wody waz idący od chłodnicy. znajduje się pod spodem silnika tuz przy dźwigni biegów. teraz odkręć śrubkę przytrzymującą zbiorniczek wyrównawczy i okręć go tak żeby wyciekł cały płyn. skręć teraz układ, wlej płyn do chłodnicy i gotowe. a jeśli chodzi o odpowietrzenie to po mojemu nie trzeba odpowietrzać, nalałem płynu i odpaliłem. zagrzał się trochę i jak ostygł dolałem do pełna i jest ok w korku wlewu jest zaworek przez który nadmiar płynu przelatuje do zbiorniczka na dół po czym jak stygnie płyn i powstaje podciśnienie w ukł. chłodzenia to ze zbiorniczka płyn jest zasysany do chłodnicy i to cała filozofia mam to już sprawdzone
 
 
he3
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-07, 16:59   Honda 1100 spirit

Witam mam problem . nie wiem jak spuścić płyn z chłodnic :P ... Pomożę ktos . z Góry dzieki . Honda Shadow 1100 Spirit
 
 
edzio 
EdHaust


Motocykl: Ducati St4s,,BMW R1100R
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 168
Skąd: Modlin Twierdza
Wysłany: 2010-11-28, 12:53   

Sprawdź czy pompa wody w najniższym punkcie jak w starych modelach 700 i 750-ek ma jedną ze śrubek o łbie 8mm i gwincie 6mm i podkładką miedzianą (uszczelką) którą jak poluzujesz zacznie lecieć płyn oczywiście jak odkręcisz korek wlewu będzie leciał lepiej . Jeśli nie posiadasz takiej trzeba pod pompę podstawić jakąś kuwetę itp. poluzować obejmę węża wychodzącego w stronę chłodnicy, ściągnąć go i zlać cały płyn.



A na czyszczenie z kamienia mogę wam polecić z pełną odpowiedzialnością płyn odkamieniacz „W5” który można zakupić w Lidlu , jest rewelacyjnym odkamieniaczem ale zarazem ani trochę nie niszczy i nie wyżera innych elementów układy chłodzenia ani skóry rąk co czyni np. Cilit. Kiedyś miałem VT1100 z 89r ściągniętą z Francji z przebiegiem 150 tysi km która miała mocno za kamienioną chłodnice ,po kilku zabiegach tym odkamieniaczem w środku wyglądała jak nówka a z kilku pierwszych płukań w chłodnicy wylewałem bagno konsystencji jogurtu.
_________________
EdHaust

Szalony spawacz-ślusarz-506436737
 
 
 
tomek77 


Motocykl: Honda Shadow VT750 RC50 CA '10
Wiek: 46
Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 1503
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-28, 17:09   

Mam 750 C4, parę tygodni temu miałem przygodę z ciałem obcym na drodze, uszkodził się dolny wąż układu chłodzenia - wymiana (oczywiście najpierw spuściłem płyn odpinając ten wąż od chłodnicy). Ale do rzeczy: W VT750 C4 NIE TRZEBA demontować siodła i zbiornika. Wystarczy zdemontować plastikową osłonę główki ramy (konkretnie prawą jej połowę), da się bez zdejmowania zbiornika, należy odkręcić jedną śrubę mocującą osłonę do ramy i zdjąć spinkę łączącą obie połówki osłony ( na górze). Poprzez szczelinę między bakiem a ramą widać korek wlewu płynu. Mając nie za wielkie "łapy" da się go odkręcić i trochę kombinując z jego pozycją wyjąć bez uszkodzenia zbiornika ani ramy. Płyn uzupełniamy strzykawką "200" z apteki z nałożonym wężykiem około 15cm :), oświetlając latarką wlew, żeby nie przelać. Tyle. Potem tylko wgramolić spowrotem korek, założyć osłonę plastikową i po krzyku. Czas około 30min i jedno piwo:) Polecam ten sposób.
 
 
maka 
Krzysiek


Motocykl: był VT 700 C 85 ; XL 1000 V, VT 1100 C 88
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 751
Skąd: Kurów //LPU
Wysłany: 2010-12-02, 13:19   

edzio napisał/a:




A na czyszczenie z kamienia mogę wam polecić z pełną odpowiedzialnością płyn odkamieniacz „W5” który można zakupić w Lidlu , jest rewelacyjnym odkamieniaczem ale zarazem ani trochę nie niszczy i nie wyżera innych elementów układy chłodzenia ani skóry rąk.




Ten środek czyści też bardzo dobrze chromy, wytestowane.
 
 
 
Timon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-17, 20:38   

Carlos napisał/a:
A nowy płyn wlewamy przez zbiorniczek wyrównawczy :?: Pytam, bo jeszcze na wiosnę tegoż roku zakupiłem koncentrat, jeno zabrać się za to nie mogę :lol:



Zbiorniczek wyrównawczy to jest ten plastikowy na dole za chłodnicą??
Kontroluję co jakiś czas płyny i zauważyłem dzisiaj, że ten za chłodnicą na dole biały plastikowy zbiorniczek jest pusty... wcześniej był tam niebieski płyn... co robić??
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2013-08-17, 21:07   

Dolać.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Timon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-17, 21:30   

Todek napisał/a:
Dolać.


Ale w ten własnie plastikowy zbiorniczek?? Bo tyle się teraz naczytałem w tym temacie, że już nie wiem co z czym i gdzie... :-/
Każdy pisze coś innego o tych kolorach płynów... i gdzie spuszczać, gdzie nalewać jak odpowietrzać... nigdy tego nie robiłem...
Jeśli wystarczy dolać to ok. I to rzeczywiście musi być w tym samym kolorze...??
 
 
Bartez_nd 
+ Milunia :)


Motocykl: vt 750 83r.
Wiek: 39
Dołączył: 16 Mar 2011
Posty: 483
Skąd: Nowa Dęba
Wysłany: 2013-08-18, 15:27   

nie wiem jak w c2 jest ale ja w 83r po prostu odkrecam węża u dołu chłodnicy łączący chłodnicę z pompą wody i zlewam płyn. ze zbiorniczka wyrównawczego odciągam dużą strzykawką i wężykiem. Co do płynów to różne opinie i głosy chodzą. Z raguły leje się ten sam. ja użytkowałem Dynagel2000 ale przerzuciłem się na petrygo i jakoś różnicy nie odczówam. na zbiorniczku powinienes mieć podziałke max/min to pomiędzy standardowo dolewasz. Pozdro :-D
_________________
A na starość powiem tak: "Jestem stary, niedołężny, ale motór mam potężny" :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM