/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Honda VT600 kilka ogólnych pytań nowego właściciela
Autor Wiadomość
bynus
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-04, 07:42   Honda VT600 kilka ogólnych pytań nowego właściciela

Witam



Jestem nowym właścicielem Hondy Vt600 i mam kilka pytań



1. Gdzie jest umiejscowiony akumulator :oops: bo chcę go wyciągnąć na zime zeby go nie trafiło bo juz swoje ma

2. Czym smarujecie łańcuch w takim moto i mniej wiecej co ile ??

3. Mechanik mi mówił żebym popatrzył do alternatora czy coś takiego zeby popatrzeć w jakim stanie są szczotki czy coś zeby sie nie rozleciał bo motor jest 90r czy ma to jakiś sens ??

4. Czy posiada ktoś jakąś instrukcje obsługi lub książke serwisową do tego moto w formie elektronicznej ??



pozdrawiam
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2009-11-04, 09:31   Re: Honda VT600 kilka ogólnych pytań nowego właściciela

bynus napisał/a:
Witam



Jestem nowym właścicielem Hondy Vt600 i mam kilka pytań



1. Gdzie jest umiejscowiony akumulator :oops: bo chcę go wyciągnąć na zime zeby go nie trafiło bo juz swoje ma

2. Czym smarujecie łańcuch w takim moto i mniej wiecej co ile ??

3. Mechanik mi mówił żebym popatrzył do alternatora czy coś takiego zeby popatrzeć w jakim stanie są szczotki czy coś zeby sie nie rozleciał bo motor jest 90r czy ma to jakiś sens ??

4. Czy posiada ktoś jakąś instrukcje obsługi lub książke serwisową do tego moto w formie elektronicznej ??



pozdrawiam




1. Musisz zdjąć oba boczki, od strony wydechów musisz odkręcić plastikowy panel z bezpiecznikami i wyjąć akumulator właśnie od strony wydechów - proces opisany w serwisówce, do której link masz poniżej.

2. Smar Motul lub Bel-ray - jak nie pada to co 200-500km, w zależności od potrzeb.

4. http://hondatech.info/downloads/Moto/VT/VT600/
_________________
Say no to slow.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-11-04, 10:00   

W uzupełnieniu, do pkt. 3, dodam, że w alternatorze nie ma żadnych szczotek, nie ma żadnych elementów stykających się ze sobą. Możesz jedynie sprawdzić ładowanie, jak jest OK, to i alternator jest OK, i nic nie trzeba robić. :lol:

Może temu mechaniorowi chodziło o rozrusznik, to wtedy tak, są tam szczotki i tulejka, które mogły się zużyć. Można do niego zajrzeć, przeczyszczenie go na pewno by nie zaszkodziło. :lol: Chociaż z drugiej strony, jak dobrze kręci i moto odpala bez problemu, to niech kręci. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM