/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gmole do Shadowa - proszę o opinię... - już pochromowane !!!
Autor Wiadomość
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-16, 23:01   Gmole do Shadowa - proszę o opinię... - już pochromowane !!!

Witam



Właśnie kończę robić sobie gmole do swojej Shadow 1100 i zastanawiam się czy nie ciekawiej wyglądały by w kolorze czarnym. Wiem że co chrom to chrom, ale w kolorze czarnym stanowiły by poniekąd część ramy, jej kontynuację, no i na tle silnika były by bardziej widoczne. Hm, czy widział ktoś może jakiego cruisera, chopera z czarnymi gmolami... ??



Proszę o linka... i opinie....



Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Marcin Żary 2008-04-11, 01:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maly_tomi 
dr inż. Klapek


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 1162
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-12-16, 23:04   

Zalezy chyba jeszcze jaki to gmol i jak wykonany...

Jesli plynnie przechodzi w rame, a nie jest od niej odsuniety na jakis dystansach to moze i w czrnym bylo by jej dobrze...



Wrzuc kilka fotek to latwiej bedzie Ci doradzic.
_________________
Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
 
 
 
maciejka 

Motocykl: Autobus
Wiek: 65
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1277
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-12-17, 08:21   

o gustach ponoc się nie rozmawia ale widziałem czarne i efektu pozytywnego to nie robiło

osobiscie odradzam ale jak mówiłem o gustach.........

w wydarzeniach jest europejski zlot wydaje mi się ze tam też widziałem foto całej czarnej vt popatrz będzie to jakiś odnośnik
 
 
braty 
Brat Adam


Motocykl: Royal Star Venture 1300
Wiek: 59
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 241
Skąd: Sanok
Wysłany: 2007-12-18, 14:07   

Cześć

wrzuć może jakiegoś plana tych gmoli,bo właśnie jestem na etapie kombinacji jak to to ufiksować na ramie.Dziękuję.
_________________
brat Adam
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-21, 14:40   

witam



mam narazie opracowany model 3D gmoli, i wygięte już rury, aktualnie pracuję nad zamocowaniem ich do ramy. Chętnie bym wrzucił fotkę modelu 3D ale za bardzo nie wiem jak to zrobić, nie wwidzę tu nigdzie opcji wklejenia fotki, jest tylko możliwość podania adresu img ale też nigdy nie umieszczałem żadnych fotek w ten sposób. Jak ktoś zapoda instrukcję co i jak zrobić to wrzucę fotkę.



:-( Marcin[/quote]
 
 
braty 
Brat Adam


Motocykl: Royal Star Venture 1300
Wiek: 59
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 241
Skąd: Sanok
Wysłany: 2007-12-21, 19:56   

Cześć

jeżeli nie sprawi Ci kłopotu to ślij na owr.sosenki@interia.pl

dziekuję
_________________
brat Adam
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-21, 22:59   

braty napisał/a:
Cześć

jeżeli nie sprawi Ci kłopotu to ślij na owr.sosenki@interia.pl

dziekuję




Wysłane, jeżeli umiesz umieścić to na forum, to umieść w tym temacie, ciekaw jestem opinii innych poskramiaczy cienia.



Pozdrawiam> Marcin
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-29, 12:05   

witam



wczoraj pospawałem gmole, porobiłem fotki i zamieszczam poniżej.



Proszę o opinię co do kształtu gmoli, sam wymyśliłem jak będą wyglądać, jeśli chodzi o kolor to jednak czerń odpada, będzie chrom.



Pozdrawiam > Marcin



http://picasaweb.google.c...347767978668914



http://picasaweb.google.c...347840993112962



http://picasaweb.google.c...347888237753234



http://picasaweb.google.c...347922597491618



http://picasaweb.google.c...347961252197298



http://picasaweb.google.c...347991316968386



http://picasaweb.google.c...348025676706770
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1952
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2007-12-29, 12:57   

Marcin Żary napisał/a:
Proszę o opinię co do kształtu gmoli,




Żeby nie było - sam prosiłeś... :twisted:



Pomysł/koncepcja jest świetny.

Osobiście jednak zbadałbym i przemyślał sprawę zbytniej szerokości - może niezbyt dobrze to wiedzę, ale obawiałbym się jeździć z nimi w za dużych pochyleniach. Nie chodzi mi o schodzenie kolanem na każdym zakręcie, ale czasem mocniejsze złożenie jest jedynym sensownym wyjściem - i jeżeli najpierw przytrzesz podnóżkiem to OK, ale jeśli jednak gmol będzie pierwszy... Czyli sprawa szerokości.

Mocowanie - nie widziałem za dobrze, ale chyba górna część nie jest dzielona? Powinna w zasadzie być - dzięki temu gmol w akcji zegnie się sam a nie zagnie ramy.



Ale koncepcja baaardzo mi się podoba i chyba właśnie zdobyłeś jednego klienta na taką produkcje... :thx:

Pozdrawiam



Dodane: Obejrzałem dokładniej i wygląda na to że podzieliłeś go na górze, wg mnie jak najbardziej słusznie.
_________________
Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
 
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-29, 14:12   

witam



Gmol w górnej części jest dzielony, w pierwszej koncepcji chciałem go nie dzielić i puścić nad chłodnicą, jednak podczas skrętu wadziłbym lagami.



W górnej części miałem trochę problem z obmyśleniem montażu, widziałem u Rasti jak była u Nas na zlocie gmol przymocowany do ramy za pomocą tzw. cybantów, jednak ja chciałem obmyśleć coś innego, gdyż cybanty nie do końca mi odpowiadały. Przymocowałem do trójkątnych blach w górnej części ramy, znajdują siętam po 2 otwory z każdej strony (ok fi 6 mm) - rozwierciłem je na fi 10,5 i zastosowałem śruby M10.



W dolnej części gmola będzie jeszcze jedno mocowanie, którego aktualnie na zdjeciach jeszcze nie ma, będą to płaskowniki (o jakimś wymyślnym kształcie - płomienie itp...), przymocowane do śrub pod podnóżkami.



Końce gmola przytnę jeszcze po ok 2 cm z każdej strony, zostawię po ok 14-15 cm, na nogi - służy to za spacerówki - z boku gmola oraz od spodu przytnę też z 2 cm. Oczywiscie zanim zacznę pochlać się w zakrętach wszystko jeszcze dokąłdnie sprawdzę, coby kraksy nie zaliczyć.



Końce rur dodatkowo chcę zakończyć kulowo - wytoczone kule, wsunięte do rur i przyspawane.



W ciągu 2 tygodni chcę zakończyć prace i dać do chromowania. Jak skończę to fotek nie omieszkam wrzucić.



Pozdrawiam
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2007-12-29, 18:27   

Przy tych gmolach to odpuść sobie bieszczady- tam się nieda jeździć na wprost :-(
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-29, 23:50   

właśnie wszystko szykuję pod kątem wyjazdu przyszłorocznego, między innymi w bieszczady, trochę podetnę te gmole, zrobię próby zakrętów i myślę że będzie git



Marcin
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2007-12-30, 15:57   

gmol nie może być niższy od podnóżków bo się zdziwisz na serpentynie że moto pojechało a TY zostałeś zwróć na to uwagę bo pomysł masz dobry lecz nie może zagrażać życiu a stopki informują jako pierwsze że czas wyprostować zakręt-to nie złośliwość a koleżeńska rada :-)
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-30, 17:49   

Witam



Spoko, nie odbieram tego jako złośliwości, wręcz przeciwnie. Po to umieściłem fotki gmola aby móc uzyskać opinie innych osób, zarówno te pozytywne jak i krytyczne. Każda uwaga jest jak najbardziej pożądana, tym bardziej teraz przed chromowaniem, póki można wprowadzić wszelkie korekty.



Pozdrawiam i czekam na kolejne opinie...



Marcin
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2007-12-31, 16:28   

weź też poprawkę że kule które chcesz wstawić do gmoli mogą zmienić środek ciężkości motocykla w pochyleniu i też mogą wpłynąć negatywnie na przyjemność z jazdy.Lepiej przemyśleć niektóre decyzje- wiem to po sobie bo chciałem i wykonałem bagażnik z nierdzewki-6mm i motor stawał prawie na koło przy tym ciężaże :mrgreen: :-D . straciłem kaskę za blachę ale wrażenie bezcenne ;-) . pamiętaj że każde zbędne żelaztwo zwiększa zużycie paliwa i spowalnia twój sprzet :?:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM