/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam śruby łączącej błotnik z uchwytem.
Autor Wiadomość
Jureek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-01, 19:24   Szukam śruby łączącej błotnik z uchwytem.

Witam. Mam pyt czy ktoś ma namiar na jakieś sklepy itp gdzie mogę dostać śrubę łączącą błotnik do uchwytu. Wiadomo że nie mam tu na myśli sklepu budowlanego z byle śrubami tylko żeby to wygląd miało. Poluzowała mi się i wypadła gdzieś na trasie. Wątpię czy taką samą kupię ale może coś podobnego najwyżej z obu stron wymienił bym. Śruba z łbem ma 4,8cm dł gwintu jest 2cm. rozmiar klucza 14 gwint chyba 10mm a grubość gwintu 1. Pokryta chromem. Tu mam fotkę na fotce widać dziurę z której wypadła. Ta ze zdjęcia to 2 która mi została. A może ma ktoś taką i chce sprzedać :) Pozdro.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-06-01, 19:28   

Może będę mało oryginalny, ale powiem tak. Zamów sobie taką śrubę w serwisie Hondy w Lublinie, na ul. Montażowej, i będziesz miał oryginał. :lol: :lol: Jak chcesz to mogę ci podać nr katalogowy tej śruby :lol: .
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
fensterek 


Motocykl: Rozsądny, rodzinny VAN.
Wiek: 42
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 262
Skąd: Nowa Aleksandria
Wysłany: 2009-06-01, 19:40   Re: Szukam śruby łączącej błotnik z uchwytem.

Jureek napisał/a:
Wiadomo że nie mam tu na myśli sklepu budowlanego z byle śrubami tylko żeby to wygląd miało.




Może zróbmy tak: umówimy sie gdzieś po trasie, ty sobie wybierzesz jakąś oryginalną, japońską z mojego motoru, a mi oddasz pół kilo takich samych, tylko ze sklepu. Mi nie zależy ;-)
_________________
...Kdybych se narodil před sto lety
byl bych vazačem knih...
 
 
Jureek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-01, 20:58   

Nie chodzi mi o orginał od razu. Po prostu chce kupić chromowaną i żeby łeb pasował do pozostałych jakie mam przy motorze. Może i nie mam najbardziej wypasionego motocykla na świecie ale będę z niego robił jakiejś kosiarki do trawy żeby wkręcać byle było z żelaźniaka. Przecież napisałem że nie musi być taka sama tylko coś w tym guście. Może nie każdemu, ale mi na wyglądzie mojego motocykla zależy nawet jeśli chodzi o jakieś tam drobne sprawy. Jak dla mnie to takie między innymi detale nadają uroku motocyklom. A skoro to żaden problem kupić taką w sklepie to po prostu pytam o adres jakiegoś. Żebym nie musiał całego lublina zjeździć. A tak pozatym to co złego w tym, żeby mieć zachowany sprzęt w oryginale. Ja akurat tak drobiazgowy nie jestem ale są ludzie co potrafią to docenić. Pozdro :)
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-06-01, 21:20   

Śrubę znajdziesz w specjalistycznym sklepie 9bo gwint jest nietypowy jak na śrubę fi 10

A jeśłi chcesz oryginał (spsób najłatwiejszy) to będzie to koszt rzędu 5-10 zł tak więc żaden.



Wiem bo sam szukałem podobnych w łodzi. A org. hondy kosztował mnie 3 zł.
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-06-01, 21:57   

Te śruby mają taki charakterystyczny łeb. :lol: :lol: Obawiam się, że nie dostaniesz śrub z takim łbem. :-( Jeżeli chcesz kupić śruby np. z kwasówki, i je spolerować żeby ładnie błyszczały, to w Lublinie dostaniesz je w TABAL-u, ul. Energetyków 14, boczna ul. Diamentowej. :lol: :lol:

Ja jednak polecałbym śruby oryginalne z serwisu, koszt około 8 zeta, za sztukę.

Śruba M10x34 nr kat. 90101-MM8-000

Śruba M8x30 nr kat. 90106-MB3-000.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
marikmw 


Motocykl: VTX 1300 C
Wiek: 50
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 42
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2009-06-01, 22:35   

Spróbuj pogrzebać tutaj http://www.fabory.com/eCache/POL/6/207.html , może coś z tej strony http://www.fabory.ogicom....pdfs/01060B.PDF (niestety nie wiem jak stoi sprzedaż pojedynczych śrub). Jak konstruktor dość często stosuje ich nietypowe elementy i śruby, mają duży wybór. Pozdrawiam
 
 
 
Jureek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-01, 23:43   

I właśnie takiego info potrzebowałem. Myślałem że to drogo wychodzi w serwisie ale skoro to takie ceny to nie ma się co czaić tylko podskoczę i popytam. A jak nie będzie to w tabalu zobaczę. Dzięki za pomoc. To takie się wydaje proste jak ktoś już ma z tym do czynienia ale ja jeszcze nie wymieniałem nigdy takich nietypowych elementów i nawet nie wiedziałem ile co i gdzie. Nawet bym nie spodziewał się ze da się to kupić w serwisie. W końcu motor trochę lat już ma. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
 
 
Jureek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-12, 22:01   

W ramach info jak by kogoś interesowały takie informacje cena śruby wyszła 15PLN w serwisie hondy. Jak za 1 śrubę może i nie mało (chociaż uważam że marnowanie czasu na szukanie nie wiadomo gdzie więcej by kosztowało) ale zamiennika takiego samego z wyglądu się nie znajdzie choć by ze względu na gwint albo łepek nie mówiąc już o chromie. Pozdro i dzięki za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM