/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z elektryką w VT750 98r
Autor Wiadomość
shadowman
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-21, 23:18   Problem z elektryką w VT750 98r

Mam nietypowy problem z elektryką, mianowicie gdy włączę lewy kierunkowskaz zarówno z przodu jak i z tyłu kierunki działają jednak jednocześnie z nimi pulsują mi długie światła, z drugiej strony jeżeli włączę długie światła to wraz z nimi na stałe świecą się lewe kierunki. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim, czy jestem w stanie sam sobie z tym poradzić, czy konieczna jest wizyta u elektryka?



Z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-05-21, 23:21   

O ile mnie pamięć nie myli to hugenot to niedawno przerabiał, bodajże w moto swojego kumpla... poszperaj trochę po forum, a na pewno znajdziesz :-)







EDIT:



o proszę: http://www.shadow.org.pl/...opic.php?t=2740 tutaj masz coś bardzo podobnego, albo przynajmniej podobny dziw :mrgreen:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Dziki 
Adam


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre'04
Wiek: 43
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 445
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-05-21, 23:42   

no w tym temacie za dużo się nie wyjaśniło

przede wszystkim trzeba wiedzieć czy tak było od początku czy po prostu się stało



w wersji USA kierunki mają 2 włóknowe żarówki:

jedne włókna świecą przez cały czas jak moto pracuje i robią jako postojówka a drugie mrugają jak włączasz kierunki



wystarczy drobne przetarcie przewodu w jednym z kierunków albo jakaś niefachowa ingerencja przy próbie zrobienia postojówki i choinka gotowa :mrgreen:



a bezpiecznik pali bo powinien wytrzymywać włókna mrugające a nie żarówkę przedniej lampy



żmudna robota z tym ciąganiem kabli ale mam nadzieję że coś podsunąłem
 
 
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-22, 00:17   

Sprawdź połączenie kabli w lampie i w tylnej części motoru, czy coś przypadkiem się nie zwiera, bądź nie jest źle podpięte.
 
 
shadowman
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-22, 11:12   

Dziki napisał/a:
no w tym temacie za dużo się nie wyjaśniło

przede wszystkim trzeba wiedzieć czy tak było od początku czy po prostu się stało





Usterka pojawiła się w trakcie jazdy, nie występowała wcześniej. Tego dnia pamiętam jechałem przez dłuższy okres czasu na długich światłach... i po ok godzinie jazdy zauwazyłem opisywaną wcześniej usterkę
 
 
MariuszG 

Motocykl: VT 750 C2 99
Wiek: 53
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 96
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2009-05-22, 14:28   

shadowman napisał/a:
Dziki napisał/a:
no w tym temacie za dużo się nie wyjaśniło

przede wszystkim trzeba wiedzieć czy tak było od początku czy po prostu się stało





Usterka pojawiła się w trakcie jazdy, nie występowała wcześniej. Tego dnia pamiętam jechałem przez dłuższy okres czasu na długich światłach... i po ok godzinie jazdy zauwazyłem opisywaną wcześniej usterkę


Witaj,

Problemu takiego nie miąłem ale podobne usterki miewałem w samochodzie z regóły problemem jest brak tzw masy. Sprawdź czy się jakiś kabel nie poluzował i czy masz dobrą mase w lampie. Przerywacz od kierunków jest w przedniej lampie przynajmniej ja tak mam a obudowa lampy jest plastykowa więc jeśli jest problem z masą lampy mogą się takie rzeczy dziać.



Pozdrawiam i powidzenia

Mariusz
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2009-05-22, 20:27   

Także stawiam na brak "masy".Typowe objawy to dyskoteka z naszymi światłami
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
shadowman
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-27, 10:04   

Już jest wszystko ok, okazało się że poprzedni właściciel przy operacji przerabiania świateł przerobił tak nieprofesjonalnie instalację, masa dziwnych niepotrzebnych połączeń kabli, przewody cienkie, okazało się że dwa przewody były sklejone ze sobą, pod wpływem ciepła jakie wydzieliło się jak przepływał przez ich mały przekrój prąd stopiła się izolacja i zwierały ze sobą.

Instalacja została doprowadzona do porządku:)



Dziękuję za wszystkie wypowiedzi w tym temacie, pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM