/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-04-20, 18:54
Pompa wodna
Autor Wiadomość
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-04-19, 23:18   Pompa wodna

witam! Gdzie znajdje sie otwór którym spływa płyn chłodniczy na wypadek awarii pompy wodnej? Kapie mi płyn po rozgrzaniu na połaczeniu dekla z korpusem na dole, chce to potraktowac silikonem a aby to zrobić trzeba poluzowac silnik!Podobno jest to usterka oringu.
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-04-20, 10:01   Re: Pompa wodna

ANGEL 66 napisał/a:
witam! Gdzie znajdje sie otwór którym spływa płyn chłodniczy na wypadek awarii pompy wodnej? Kapie mi płyn po rozgrzaniu na połaczeniu dekla z korpusem na dole, chce to potraktowac silikonem a aby to zrobić trzeba poluzowac silnik!Podobno jest to usterka oringu.




Hmm... a mi się wydawało, że ten otwór dotyczy tylko pompy wodnej w 500..... :idea:



Co do tego kapania, to miałem podobnie, tylko, że kapało mi w miejscu wchodzenia rury obiegowej do pompy wodnej (na o-ringu). Wsypałem ponad rok temu trochę tego cudu: stop leak i wiem na pewno, że nie powoduje on przytykania światła przewodów. Do tej pory jeżdżę i nigdy nie miałem problemów z temperaturą itp. Na Twój problem również powinno pomóc, jeżeli nie chce Ci się wyciągać całego silnika :mrgreen:



Jak już zapewne wiesz, BROŃ BOŻE nie używaj uszczelniaczy chłodnic w płynie, bo powstają gluty....
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-04-20, 10:23   Re: Pompa wodna

ANGEL 66 napisał/a:
witam! Gdzie znajdje sie otwór którym spływa płyn chłodniczy na wypadek awarii pompy wodnej? Kapie mi płyn po rozgrzaniu na połaczeniu dekla z korpusem na dole, chce to potraktowac silikonem a aby to zrobić trzeba poluzowac silnik!Podobno jest to usterka oringu.


Jest dokładnie jak w 500. Jak położysz się pod motocyklem to zaraz za rozszerzeniem korpusu pompy, jeszcze przed blokiem silnika masz taką maleńką dziurkę. Nie umiem tego wyjaśnić a nie mam zdjęcia - jak nie zapomnę to dziś wieczorem strzele fotkę - akurat mam rozebrany silnik :-) . Jeśli cieknie Ci z tej dziurki to musisz wymienić pompę - nienaprawialne. Jeśli cieknie Ci pomiędzy pompą a blokiem silnika, to na trzpieniu pompy wchodzącym w silnik jest o-ring, który trzeba wymienić. Aczkolwiek jeśli cieknie płyn chłodniczy to i tak trzeba sprawdzić, co się dzieje z pompą. Ten o-ring blokuje wypływ oleju z silnika przez otwór na pompę a nie płyn chłodniczy. Płyn nie powinien się wydostawać z pompy w żadnym wypadku. Kolejnym miejscem do sprawdzenia jest o-ring uszczelniający samą pompę - dostępny po rozłożeniu pompy na pół. Oczyść dokładnie silnik i pompę, wysusz, odpal maszynę i patrz, gdzie płynie. Jeśli cieknie płyn przez dziurkę lub między pompą a silnikiem to ja bym się już rozglądał za sprawną pompą. Jeśli cieknie olej to wymień o-ring na trzpieniu pompy. Jeśli płyn przez obudowę pompy - wymień o-ring rozkładając pompę.
 
 
Maras
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-20, 22:51   

Miałem podobną usterkę. Winny był oring na LOWER COOLANT PIPE (taka chromowana rurka z lewej strony silnika). Łatwo ją zdemontować i odpowiedzni dobrać oring. A i trzeba uważać na wyciek płyny chłodzącego - na pewno część się rozleje ;-)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-04-21, 12:15   

Maras napisał/a:
Miałem podobną usterkę. Winny był oring na LOWER COOLANT PIPE (taka chromowana rurka z lewej strony silnika). Łatwo ją zdemontować i odpowiedzni dobrać oring. A i trzeba uważać na wyciek płyny chłodzącego - na pewno część się rozleje ;-)


No to kompletnie inna usterka - brak szczelności na przewodzie płynu. A kolega ANGEL już sprawdził - szykuje mi się wymiana pompy wody w kolejnym motocyklu :-) Nie moim co ciekawe :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM