/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
wymiana oleju silnikowego
Autor Wiadomość
kryyystiann
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-11, 16:53   wymiana oleju silnikowego

Witam... Nie wiem gdzie moge umieścić to pytanie, a więc czy ktoś wie ile oleju sie mieści w silniku w shadow i jak sprawdzać stan? Na pochylonym czyli na nóżce czy na wyprostowanym? Nie mam serwisówki i dlatego się pytam...



Wydzieliłem jako oddzielny temat. Niech będzie w tym dziale - Globi
 
 
bodzio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-11, 18:22   

Jeśli chodzi o serwisówkę do shadow-ki 125 , to ja też swego czasu szukałem jej prawie wszędzie...i dałem sobie spokój ( nikt nie widział , nikt nie słyszał ) . Musisz pytać o interesujące Cię sprawy na różnych forach motocyklowych ( choćby tutaj ). Ktoś napewno Ci pomoże .
 
 
bodzio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-11, 18:37   

Sam niedawno wymieniałem olej i weszło mi pomiędzy 1,1 - 1,2 l . A stan sprawdz na wyprostowanej maszynie . Polecam Castrol 10W40 - http://allegro.pl/item607..._najlepszy.html - ja tam kupowałem i jestem zadowolony .
 
 
kryyystiann
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-11, 20:43   

No to trochę lipa bo ja mierzyłem na pochylonym i mi weszło ponad 2 litry :] i teraz nie wiem co zrobić... Jesteś pewien że na prostym się sprawdza?? Ja już nie pamiętam nazwy oleju a nie chce mi się iść sprawdzać ale za to cenę pamiętam :/ ponad 200zl za 5L...
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-11, 20:50   

kryyystiann napisał/a:
No to trochę lipa bo ja mierzyłem na pochylonym i mi weszło ponad 2 litry :] i teraz nie wiem co zrobić... Jesteś pewien że na prostym się sprawdza?? Ja już nie pamiętam nazwy oleju a nie chce mi się iść sprawdzać ale za to cenę pamiętam :/ ponad 200zl za 5L...
Sprawdzasz na wyprostowanym.

Wg danych powinno wejść max. 1,2 l. ( http://www.shadow.org.pl/HS125_1999.html )



Jak przelałeś - to trzeba będzie spuścić olej i wlać go jeszcze raz w odpowiedniej ilości



Hmmm....ponad 200 złociszy... co to do diabła za olej :shock:
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-11, 23:36   

Globi napisał/a:
kryyystiann napisał/a:
No to trochę lipa bo ja mierzyłem na pochylonym i mi weszło ponad 2 litry :] i teraz nie wiem co zrobić... Jesteś pewien że na prostym się sprawdza?? Ja już nie pamiętam nazwy oleju a nie chce mi się iść sprawdzać ale za to cenę pamiętam :/ ponad 200zl za 5L...
Sprawdzasz na wyprostowanym.

Wg danych powinno wejść max. 1,2 l. (http://www.shadow.org.pl/HS125_1999.html)



Jak przelałeś - to trzeba będzie spuścić olej i wlać go jeszcze raz w odpowiedniej ilości



Hmmm....ponad 200 złociszy... co to do diabła za olej :shock:




Albo, szybki wypad do apteki po strzykawę taką ze 100 cm, wężyk igielitowy i wyciągnąć kilka setek do właściwego poziomu
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
kryyystiann
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-12, 01:58   

Heh trochę się wystraszyłem i dlatego poszedłem jeszcze to zrobić bo jutro święto a jeździć się chce :-P odlałem cały olej odmierzyłem 1.3L i zalałem... Z tego co się dowiedziałem to od nadmiaru oleju mogłyby jakieś uszczelki popękać ale nie wiem ile w tym prawdy lepiej dmuchać na zimne :mrgreen: A olej to jakiś Castrol.
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-04-12, 11:49   

Nie ma to, jak lać do motoru "jakiś" Castrol... :lol: :lol: :lol:
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
kryyystiann
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-12, 15:38   

Ojciec mi go kupił bo ja sie na tym nie znam a castrol podobno dobra firma i był drogi to chyba dobry :-P
 
 
kryyystiann
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-12, 15:41   

Bodzio a jak zalałeś olej ok 1.2L to na wyprostowanym motorze olej ci się mieści w przedziale min-max czy zalewa całą miarkę?? bo mi zalewa całą...
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-12, 20:11   

kryyystiann napisał/a:
Bodzio a jak zalałeś olej ok 1.2L to na wyprostowanym motorze olej ci się mieści w przedziale min-max czy zalewa całą miarkę?? bo mi zalewa całą...
Powinno być w przedziale min-max. Tak jak pisał senda - strzykawka, rureczka, odessać (pewnie trzeba będzie nie więcej jak setkę)
 
 
ticky 
Ciułający kasiore


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre 06
Wiek: 32
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 570
Skąd: Karwieńskie Błota I
Wysłany: 2009-04-12, 22:37   

kryyystiann napisał/a:
Heh trochę się wystraszyłem i dlatego poszedłem jeszcze to zrobić bo jutro święto a jeździć się chce :-P odlałem cały olej odmierzyłem 1.3L i zalałem... Z tego co się dowiedziałem to od nadmiaru oleju mogłyby jakieś uszczelki popękać ale nie wiem ile w tym prawdy lepiej dmuchać na zimne :mrgreen: A olej to jakiś Castrol.




Po poprzedniej wypowiedzi Kolegi Globiego mniemam, że tutaj popełniłeś błąd, bo 1,2 l to mniej niż 1,3 l, więc zalewa miarkę. Strzykawka i 0,1 l musisz odessać.



pozdrawiam
 
 
 
bodzio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-13, 08:01   

Przy wymianie oleju ( czy to w motocyklu , czy w samochodzie ) nigdy nie wlewam tyle ile podaje instrukcja ( zawsze jest tego trochę mniej ). A to z prostego powodu - starego oleju w 100% nigdy nie zlejesz , coś go zawsze zostanie ... I tak jak napisał Globi- poziom oleju na bagnecie ma być w przedzale min-max .
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-04-13, 14:00   

co do sprawdzania poziomu oleju - tak jak pisze Globi - sprawdzasz na maszynie wyprostowanej i NIE WKRĘCASZ KORKA-BAGNETU tylko go wkładasz luźno.
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
jkurnik
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-30, 15:54   

Sprawdzanie oleju zawsze na rownym poziomym terenie na wyprostowanej maszynie !



A co do korka oleju - zaskoczyl mnei fakt ze sprawdzanie jest na luznym korku (nie wkreconym) - napewno jestes pewien ze tak sie sprawdza?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM