/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Duzo pytan o VT 750 z 1984 roku
Autor Wiadomość
tobi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 21:13   Duzo pytan o VT 750 z 1984 roku

Witam grzecznie wszystkich forumowiczow:) jestem tu nowy wiec najpierw sie przedstawie. Mam na imie tobiasz i mam tylko 21 lat wiec jestem mlodym motocyklista a wszelkie wczesniejsze przygody na moto to glownie obcowanie z polska perelka motoryzacji a mianowicie Junakiem:) obecnie zakupilem vt 750 bo mi sie podobala i podoba od dawien dawna... niestety z powodow finansow narazie na mlodsza nie ma szans:) Motocykl jest sprowadzony z belgi, jak na moj gust przyzwoicie wyglada i ladnie pracuje, wiadomo ma kilka zadrapan i troche irracjonalny przebieg bo tylko 46 tys km nie mil. Moje pytania dotycza praktycznie wszystkiego co mozna o niej powiedziec mowiac o was urzytkownikach i bylych urzytkownikach tych modeli hondy... jestem mlody nie mam doswiadczenia duzego i potrzebuje kilku rad... co w niej sprawdzic??? czego sie spodziewac??? co ona lubi a co nie??? co moze mnie zaskoczyc w 25 letnim motocylku tej klasy i marki??? olej i filtry juz zmienilem bo to wiem i standard... lecz co dalej??? a i wiecie gdzie w niej sa bezpieczniki??? pod kanapa??? nie wiem bo nie mam manuala ani jeszcze nie szukalem, i jeszcze jedna sprawa bo poci mi sie troche pomiedzy glowica a pokrywa zaworow spod plastikowego kapsla walka rozrzadu tzn spod dwoch obecnie... jak to naprawic??? ciezko zdjac pokrywe??? co tam mnie czeka??? ogolnie prosze piszcie wszystko co mozecie i oczywiscie chcecie o tym moto:) z gory wam dziekuje i pozdr :)
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-04-07, 21:20   

Witaj, ja zaproponuję więc, to co większość by zaproponowała w takim momencie. Mianowicie, na większość swoich pytań znajdziesz odpowiedź na tym forum, wystarczy tylko użyć opcji "szukaj" :-D i już będziesz wiedział 90% tego co chcesz wiedzieć. :-) To nie żadna magia, zapewniam Cię :-)8 Pozdrawiam.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
tobi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 21:49   

dziekuje:)
 
 
nutka37
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 21:55   

hej:)

mam taka Honde jak Ty i tez dopieo ją poznaje, na moje szczęscie moja połowa zna się na motocyklach:) wiec wszelkie pytania zaraz znajduja odpowiedz, ale muszę się przyznać , że również czytam co pisza forumowicze abym mogła choć troszke podyskutowac z nim:)

życzę Ci wpsaniałych emocji podczas jazdy:) i udanego sezonu:):):)
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3676
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-07, 21:57   

Tobi, to trochę nie ten wątek, ale witaj na forum :-D
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-07, 22:07   

Witam

No to na początek - serwisówka:

http://www.shadowclub.ru/...T750C_83-85.rar
 
 
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 22:15   

mam coś podobnego, ale ja moja na dzień dobry poznaję że tak powiem dogłębnie :) wiele znajdziesz na forum, jeśli chodzi o bezpiecznik to o jaki ci chodzi ?? bo główny od zapłonu masz po lewej stronie, tam gdzie akumulator, a resztę bezpieczników jest schowane pomiędzy zegarami pod osłona kontrolek, jeśli chodzi o pocenie się tych kapsli, to jeśli nie masz kasy proponuje zabezpieczenie tego silikonem, bo jeden taki kapsel kosztuje 45 zł w serwisie Hondy, ale żeby je wymienić to musiałbyś wyjąc silnik i rozkładając klawiaturę doszła by Ci wymiana uszczelek.
Ostatnio zmieniony przez Duch 2009-04-07, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tobi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 22:20   

dziekuje za manual :) to podstawa przy tych latkach moto, boje sie tylko o te czarne plastikowe kapsle tam gdzie walek rozrzadu sie znajduje... ze tam mi sie poci... dziekuje jeszcze raz Wam:) pozdr
 
 
tobi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 22:23   

mysle ze z zakupem to 45zl bym mial hehe:) gorzej bedzie z robocizna bo wlasnie jak napisales tam trzeba rozpinac klawiature... (tak wnioskuje po zdjeciach manuala) a do tego juz bedzie potrzebny mechanior :shock:
 
 
tobi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 22:28   

a jezeli chodzi o bezpieczniki to chodzi mi ogolnie o wszystkie dziekuje za info... poprostu chce sobie posprawdzac wszystko przejzec :) dzieki
 
 
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 22:28   

45 zł za kapsel a potrzebujesz 4, do tego uszczelki, to jest chore, zresztą tak jak koledzy radzili w innych postach żeby pomiędzy tymi kapslami przesmarować silikonem
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2009-04-07, 22:29   

Co do tych kapsli, to dobrze Ci napisał Duch. Od siebie dodam, że miałem dwie takie Hondy o podobnym przebiegu - w obu dało się słyszeć metalowe "klepanie" dźwigienki zaworów. Wiem, że nie tylko ja miałem takie "akustyczne atrakcje"...
_________________
Andryszek - www
 
 
tobi
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 23:14   

To klepanie dzwigienek jest przyczyna tego ze sie poci na kapslach??? czy ten typ tak ma??? zaszkodzic to moze bardzo??? co z tym zrobiles??? poprostu jezdziles czy robiles cos zeby nie bylo ich slychac???
 
 
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-07, 23:34   

U mnie puki jeszcze silnik był w ramie tez było delikatnie słychać taki dźwięk, także chyba te silniki tak maja poza tym z tego co sie naczytałem i wiem to te silniki że tak powiem są nie zniszczalne :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM