/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekładnia kątowa, Kardan - pytanie
Autor Wiadomość
luka9 

Motocykl: Honda Shadow VT600, Hyosung GA125
Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-08, 16:51   Przekładnia kątowa, Kardan - pytanie

Witam
Mam pytanie jaką temperaturę osiąga przekładnia/dyfer w motocyklu podczas pracy? Znajomy prosił żebym wymienił mu łożysko na ataku w przekładni, ale właśnie jest problem z łożyskiem, otóż oryginalnie jest ono z koszem metalowym, lecz wymiary łożyska są standardowe więc można dostać łożysko w sklepie poza ASO, tylko że znalazł łożysko różniące się koszem ... otóż w tym znalezionym kosz jest z Tworzywa, niestety nie jestem pewny jakiego bo nie mam takiej informacji. Jeśli dyfer osiąga do 100*C to nie powinno być problemu, lecz jeśli będzie to ok 200*C to już może być problem. Dlatego byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam
 
 
Zibi665 
dVa gary


Motocykl: VTX-1800 F '06
Wiek: 68
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 2458
Skąd: Libiąż, KCH
Wysłany: 2018-09-09, 09:50   

Jeżeli łożysko nie jest wyprodukowane w Chinach, to spokojnie.
-100 st. to bardzo dużo, do tej temperatury kardan na pewno nigdy się nie rozgrzeje, no chyba, że jest już w hucie :lol: .
_________________
To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
 
 
luka9 

Motocykl: Honda Shadow VT600, Hyosung GA125
Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-09, 17:15   

W sumie teraz większość to tak czy inaczej Chiny na łożysku jest napisane niby made in USA zobaczymy zaryzykujemy, różnica w cenie jest spora bo łożysko w ASO kosztuje 350zl a to co znaleźliśmy to koszt 100zl więc różnica spora. Ale wiadomo jak jest z cenami w ASO :p
Jeszcze jedno pytanie simmering na kole talerzowym przekładni delikatnie wypolerował miejsce styku wargi, pod paznokciem nie ma rowka ale jest ślad wypolerowany, robić coś z tym? Czy może dać podkładkę 0.5-1mm pod simmering i wbić go płycej lekko dzięki temu?
 
 
powolny 
Show must go on


Motocykl: VT 750
Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 311
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2018-09-09, 20:16   

Błagam ,odpuście już tym Chinom ,nie wiem czy przy tym rodo można ,ale zakupiłem części do Hani w ASO i na org opakowaniu Hondy ,na dole pisze Made in China ,tak że już nawet uświęcona JAPOŃSKA marka się tego nie wstydzi .Napisz proszę przy jakim przebiegu wymieniasz to łożysko i co jest przyczyną ??
Ostatnio zmieniony przez powolny 2018-09-10, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
luka9 

Motocykl: Honda Shadow VT600, Hyosung GA125
Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-09, 21:25   

Przebieg wedle licznika niby ok 19tys mil, wymieniam łożysko bo zaczął uszczelniacz puszczać od strony kola i okazało się że łożysko już ma zacięcia w pracy jak ręką kręcę (jakby piach czy jakieś zadziory wewnątrz się dostały), dlatego zdecydowaliśmy się na wymianę, poza tym ostatnio zaczął trochę wyć przy puszczaniu gazu.
Zastanawia mnie tylko to wytarcie na bieżni simmeringa po którym chodzi warga, jak mówię pod paznokciem nie czuć ale to miejsce jest przepolerowane, robić coś czy nie przejmować się?
 
 
powolny 
Show must go on


Motocykl: VT 750
Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 311
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2018-09-09, 21:33   

Kilka razy miałem już (w innym przypadku ) kant wyczuwalny ,a zimer dawał radę . Swoją drogą jak to gumka może wytrzeć utwardzoną stal.
 
 
luka9 

Motocykl: Honda Shadow VT600, Hyosung GA125
Dołączył: 29 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-09, 22:11   

Ciężko to nazwać wytarciem w sumie to tak jakby raptem przepolerowało to miejsce bo reszta jest taka matowa, a tutaj na błysk. Też w sumie mnie to zastanawiało ale, nic innego tam nie ma co mogłoby to spowodować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM