/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cezar
2009-02-05, 12:24
Pomoc w elektryce potrzebna
Autor Wiadomość
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2007-10-03, 23:18   

Cezar napisał/a:
A co to za cudo co "sprawdza prąd" ? ;)

bo równie dobrze to średnie i większe amperaże można sprawdzać i palcem, mniejsze przy odpowiednim woltarzu też. Chodzi o próbówkę?

moim zdaniem to najbardziej niezbędnym w elektryce motocykla urządzeniem to jednak prosty omomierz. napięcie zawsze można sprawdzić żarówką (czy jest).




Tak jest to taka fajna probóweczka w zakresie 1,5 do 230V z tym że w odróżnieniu od standardowej ma dodanych kilka dodatkowych funkcji a nie zajmuje tyle miejsca co miernik i jest prostsza w obsłudze.
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
Ostatnio zmieniony przez Mateusz 2007-10-03, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-10-03, 23:27   

cotec napisał/a:
Jakby co moja stacyjke poprzednia rozbieralem na czesci pierwsze :mrgreen: w sumie nic ciekawego w srodku nie ma hihihi A juz napewno wszystko jest lutowane na stale


No to teraz mnie zmartwiłeś. Chociaż lut też mógł paść. Albo kabel się przerwać ... no zobaczymy - jutro będę walczył o światło :-)
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-10-04, 10:11   

chyba potrafisz rozpoznać zinmne luty?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-10-04, 11:57   

Cezar napisał/a:
chyba potrafisz rozpoznać zinmne luty?


Chyba nie :-) Przecież mówiłem, że sie nie znam na elektryce.

Ciąg dalszy mojej walki zakończył sie niepowodzeniem, i niestety sam sobie z tym nie poradzę. Stacyjka zdemontowana, wyczyszczona - światła jak nie było tak nie ma. Co ciekawe - na kluczyku w pozycji ON, świecą sie kontrolki tail lght, oleju i neutralnego. Nie ma żadnego oświetlenia zegarów, pozostałych kontrolek i lamp.

Uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny kogoś, kto nie będzie się bał spędzić całego dnia w moim garażu, nie będzie się bał grzebać w kablach, będzie posiadał jakikolwiek miernik :-) i wiedzę na wyższym poziomie niż moja (co nie jest trudne) - może wtedy dojdzie, co jest nie tak. Uprzedzam, że będę się ciągle pytał, będę namolny i upierdliwy (chcę się przy okazji czegoś nauczyć), gwarantuję herbatę/kawę/piwo i coś do zagryzienia, wszelkie posiadane przeze mnie narzędzia, miejsce "zabawy" i sprzęt do testów ;-)
 
 
Kaczors18
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-04, 12:06   

Z mojego doświadczenia



Jeżeli motocykl ci pali to stacyjka OK, miałem chyba jak każdy właściciel VT500 takie problemy, u mnie problem tkwił chyba w przełącznikach przy kierowniku (jeżeli chodzi o światła przednie), teraz po małym lutowaniu włączają się po przekręceniu stacyjki, a tylne włączam przełącznikiem po prawej stronie.



Może i u Ciebie problem tkwi w przełączniku od świateł mijanaia/drogowych. bo jeżeli chodzi o tylne to ja mam tak teraz że stacyjką ruszać musze, ale przednie sie pali non stop, a jak nie to wiem że nawet silnika nie odpale... :(
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-10-04, 12:10   

Kaczors18 napisał/a:
Z mojego doświadczenia



Jeżeli motocykl ci pali to stacyjka OK, miałem chyba jak każdy właściciel VT500 takie problemy, u mnie problem tkwił chyba w przełącznikach przy kierowniku (jeżeli chodzi o światła przednie), teraz po małym lutowaniu włączają się po przekręceniu stacyjki, a tylne włączam przełącznikiem po prawej stronie.



Może i u Ciebie problem tkwi w przełączniku od świateł mijanaia/drogowych. bo jeżeli chodzi o tylne to ja mam tak teraz że stacyjką ruszać musze, ale przednie sie pali non stop, a jak nie to wiem że nawet silnika nie odpale... :(


Przełącznik działa, na pozycji parking lampy mi się świecą i chodzą mijania/drogowe. Przestają na pozycji ON. Podejrzewam, że coś się gdzieś rozłączyło - ale niestety nie wiem gdzie i co. najbardziej podstawowe rzeczy sprawdziłem - dalej już potrzebuję pomocy.
 
 
Kaczan 

Motocykl: BMW R1200R
Wiek: 62
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 282
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-05, 20:40   

Mateusz napisał/a:
Kaczors18 napisał/a:
Z mojego doświadczenia



Jeżeli motocykl ci pali to stacyjka OK, miałem chyba jak każdy właściciel VT500 takie problemy, u mnie problem tkwił chyba w przełącznikach przy kierowniku (jeżeli chodzi o światła przednie), teraz po małym lutowaniu włączają się po przekręceniu stacyjki, a tylne włączam przełącznikiem po prawej stronie.



Może i u Ciebie problem tkwi w przełączniku od świateł mijanaia/drogowych. bo jeżeli chodzi o tylne to ja mam tak teraz że stacyjką ruszać musze, ale przednie sie pali non stop, a jak nie to wiem że nawet silnika nie odpale... :(


Przełącznik działa, na pozycji parking lampy mi się świecą i chodzą mijania/drogowe. Przestają na pozycji ON. Podejrzewam, że coś się gdzieś rozłączyło - ale niestety nie wiem gdzie i co. najbardziej podstawowe rzeczy sprawdziłem - dalej już potrzebuję pomocy.


Mateusz,jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś i w niedzielę masz chwilę czasu to chetnie pomogę.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-10-05, 21:09   

Kaczan napisał/a:


Mateusz,jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś i w niedzielę masz chwilę czasu to chetnie pomogę.


Nie zrobiłem a robić mam zamiar właśnie w niedzielę rano. Bardzo chętnie przyjmę każdą pomoc :-)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-10-05, 21:40   

Kaczan napisał/a:


Mateusz,jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś i w niedzielę masz chwilę czasu to chetnie pomogę.


Skontaktuj się ze mną jutro telefonicznie :-) Umówimy się wtedy jakoś konkretniej :-)
 
 
doda 


Motocykl: VT 600 C 1996
Wiek: 67
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 286
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-07, 16:15   

I jak tam elektryka w Mateuszowej Shadowce? Trzeba było wymieniać wszystkie kabelki czy znalazło się prostsze rozwiązanie?
 
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-07, 16:20   

Też jestem ciekaw.

Jakaś popierdułka?
_________________
Nie ma nic lepszego jak silnik chłodzony powietrzem!!!
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-10-07, 20:10   

Podpowiem...brak styku na bezpieczniku hihihi
 
 
Dorka73 


Motocykl: brak
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2007
Posty: 2657
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-10-07, 20:33   

cotec napisał/a:
Podpowiem...brak styku na bezpieczniku hihihi




Ile osób szukało tej usterki?
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-10-07, 22:01   

Ile osob to nie slyszalem...dwie napewno :mrgreen: Nie wspomne ze zdaje sie wszystkie kabelki przewiskali i juz szukac nie bylo gdzie Najciemniej pod latarnia ;-)
 
 
Kaczan 

Motocykl: BMW R1200R
Wiek: 62
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 282
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-07, 22:14   

cotec napisał/a:
Ile osob to nie slyszalem...dwie napewno :mrgreen: Nie wspomne ze zdaje sie wszystkie kabelki przewiskali i juz szukac nie bylo gdzie Najciemniej pod latarnia ;-)


Jeżeli moje skromne zdanie ma tu znaczenie ,to wspomnę że od tego 2-krotnie zaczynać chciałem,resztę powinien wyjaśnić Mateusz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM