/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
zdjecie dekli zaworow
Autor Wiadomość
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-04, 02:31   zdjecie dekli zaworow

W serwisowce stoi jak wol, ze w modelach 86-96, gdzie pokrywa zaworow jest dzielona na 3 da sie zajrzec do lancucha rozrzadu bez wyciagania silnika - ot aby sprawdzic chocby napinacz, choc i na upartego mozna zmieniac lancuch.

Fajnie, dekiel siedzi na 5 srubach - 3 szpilki po 165mm oraz 2 nakretki. 2 nakretki i 1 sruba to pryszcz - da sie zdjac/wysunac obok ramy. Ale 2 sruby wygladaja na to, ze zablokuja sie o rame - to jak to u licha zdjac, jak szpilka siedzi jeszcze 10cm w deklu? ktos to probowal?

Na tylnym wydaje sie wiecej miejsca, ale tak nie przychodzi mi do glowy jak to zdjac, a nie chce rozbierac czegos, czego nie jestem pewien ze dokoncze.
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
Ostatnio zmieniony przez saretar 2009-03-04, 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
cykus
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-04, 08:45   

Zajrzeć się da ale ze zdjęciem pokrywy niestety ale silnik trzeba wyjąć . Można pokombinować popuścić silnik na mocowaniach i pomanewrować ale to chyba więcej czasu zajmie niż samo wyjęcie silnika.No i sama wymiana łańcuchów jest wygodniejsza.
 
 
KrisZbro 


Motocykl: vt 1100c3
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-03-05, 21:38   Re: zdjecie dekli zaworow

saretar napisał/a:
W serwisowce stoi jak wol, ze w modelach 86-96, gdzie pokrywa zaworow jest dzielona na 3 da sie zajrzec do lancucha rozrzadu bez wyciagania silnika - ot aby sprawdzic chocby napinacz, choc i na upartego mozna zmieniac lancuch.

Fajnie, dekiel siedzi na 5 srubach - 3 szpilki po 165mm oraz 2 nakretki. 2 nakretki i 1 sruba to pryszcz - da sie zdjac/wysunac obok ramy. Ale 2 sruby wygladaja na to, ze zablokuja sie o rame - to jak to u licha zdjac, jak szpilka siedzi jeszcze 10cm w deklu? ktos to probowal?

Na tylnym wydaje sie wiecej miejsca, ale tak nie przychodzi mi do glowy jak to zdjac, a nie chce rozbierac czegos, czego nie jestem pewien ze dokoncze.


Próbowałem kiedyś i tak jak piszesz nie da rady, za długie szpilki. Trzeba silnik wyjąć z ramy. Jak wyciągniesz to odkręcając dekiel nad łańcuchem da rade wynienić łańcuch, ale napinaczy już nie wyjmniesz.Trzeba głowice ściągać. Taki silnik, nic nie poradzisz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM