/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
gniew1
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-02, 08:18   

W sobotę postanowiłem spróbować jeszcze raz. wykręciłem świece, wyczyściłem, wypaliłem na kuchence, sprawdziłem. Jedna z czterech, pozostawia dużo do życzenia iskra czasami nie przeskakuje miedzy elektrodami a między gwintem i obudową świecy. No ale pomimo tego postanowiłem spróbować odpalić. Bardzo się ucieszyłem, :mrgreen: maszynka odpaliła bez żadnych problemów, no tylko momentami chodziła nie równo. Domyślam się, że powodem jest ta uszkodzona świeca. Dzisiaj kupię cztery nowe i będzie ok. :lol:

W mordę :twisted: kiedy przyjdzie ta wiosna, już nie mogę w domu usiedzieć :shock:
 
 
Hypersoniq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-02, 09:52   

A czy mieliście w swoich maszynach objawy jakby "ślizgającego się rozrusznika". Przez chwilę kręci, a potem zaczyna się ślizgać. Może któryś z kolegów spotkał się z czymś takim, albo wie czego to mogą być symptomy?





gniew1 napisał/a:


W mordę :twisted: kiedy przyjdzie ta wiosna, już nie mogę w domu usiedzieć :shock:




Marzec podobno ma być bardzo ciepły, tak samo całe lato :chytrusek:
 
 
KrisZbro 


Motocykl: vt 1100c3
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-02-02, 12:32   

Hypersoniq napisał/a:
No tak, wygląda na to że jest to niezwykle popularny problem w shadowkach. Zwróciłes uwagę kiedyś na okoliczności szczególnie sprzyjające strzelaniu? Ja analizowałem to przez jakiś czas.



1.Zauważyłem że wpływ na to ma paliwo (po zalaniu v-powerem wzrastała częstotliwość strzelania).



2.Być może był to zbieg okoliczności ale często przy dużej wilgoci na dworze sytuacja się pogarszała (nie wiem czy pusty wydech może mieć z tym jakiś związek).



3.Jazda we dwójkę (czyli z większym obciążeniem) też na pewno nie wpływała dobrze na problem strzelania.



4.Po "przepaleniu" na trasie zazwyczaj problem na jakiś czas znikał.



Miałem tez pewną koncepcję dotyczącą akumulatora. Podejrzewałem że z powodu słabej baterii zalewało mi świece. Teraz mam już nowy. Mam nadzieje że z nadejściem lepszej pogody okaże się jak jest naprawdę.

Pozdrawiam




No to należało by na początku wyjaśnić o jakie strzelanie chodzi.

1. Strzelanie z wydechu pojawiające się po odjęciu gazu. Występuje szczególnie przy pustych lub prawie wydechach, które wypruto i nie skorygowano składu mieszanki przez wymianę dysz, iglicy itp. Strzelanie to jest niegroźne dla silnika (wg. znawców tematu i mechaników) (niektórzy sądzą, że nawet fajne - kwestia gustu), groźna natomiast może być biedna mieszanka, szczególnie dla zaworów.

2. Strzelanie najczęściej w gaźnik i czasem w wydech po gwałtownym dodaniu gazu gdy silnik pracuje na biegu jałowym. To nie jest zbyt zdrowe dla układu zasilania. Co do przyczyn, to w serwisówkach można doczytać o różnych przyczynach począwszy od układu zapłonowego przez układ zasilania aż po nieprawidłową pracę rozrządu i zaworów.



Pisałem właśnie o takim kichaniu, które mnie niepokoi, więc szukam przyczyny.



A co do tego wypalania świec to takie rozwiązanie stosowałem w dawnych czasach w moplikach marki ogar czy jawka rzadzie simson ale w shadole?
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-02-02, 21:26   

Hypersoniq napisał/a:
A czy mieliście w swoich maszynach objawy jakby "ślizgającego się rozrusznika". Przez chwilę kręci, a potem zaczyna się ślizgać. Może któryś z kolegów spotkał się z czymś takim, albo wie czego to mogą być symptomy?






Przy tych temperaturach to i u mnie sie zdarza .

Ale jak jest ciepło to ani razu tak nie zrobił.

Pomiędzy rozrusznikiem a silnikiem jest takie malutkie sprzęgiełko.
Ostatnio zmieniony przez Cezar 2009-02-02, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-02-02, 23:41   

Dziubek napisał/a:
Hypersoniq napisał/a:
A czy mieliście w swoich maszynach objawy jakby "ślizgającego się rozrusznika". Przez chwilę kręci, a potem zaczyna się ślizgać. Może któryś z kolegów spotkał się z czymś takim, albo wie czego to mogą być symptomy?






Przy tych temperaturach to i u mnie sie zdarza .

Ale jak jest ciepło to ani razu tak nie zrobił.

Pomiędzy rozrusznikiem a silnikiem jest takie malutkie sprzęgiełko.




U mnie też tak się zdarzało, ale ja to wiązałem raczej ze słabym aku niż z chłodem.
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
Ostatnio zmieniony przez Cezar 2009-02-02, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM