/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
przezroczysta rurka
Autor Wiadomość
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2008-12-16, 14:11   przezroczysta rurka

Pod siedzeniem motórzysty w mojej "wiśniówce" znalazłem przezroczysty przewód (rurkę) z giętkiego tworzywa. Jeden z końców ma takie dziwne rozszerzenie, podobne do lejka - drugi koniec jest normalny - był u mnie luźno wpuszczony do filtra powietrza.

Tak więc ogólnioe ten przewód sprawia wrażenie, że jest niepodłączony do niczego.

W takim razaie pytam Szanowne Grono: do czego ten "cudak" służy i ewentualnie - gdzie (jeżeli już) powinien być podłączony?
_________________
Andryszek - www
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-12-16, 14:44   Re: przezroczysta rurka

andryszek napisał/a:
Pod siedzeniem motórzysty w mojej "wiśniówce" znalazłem przezroczysty przewód (rurkę) z giętkiego tworzywa. Jeden z końców ma takie dziwne rozszerzenie, podobne do lejka - drugi koniec jest normalny - był u mnie luźno wpuszczony do filtra powietrza.

Tak więc ogólnioe ten przewód sprawia wrażenie, że jest niepodłączony do niczego.

W takim razaie pytam Szanowne Grono: do czego ten "cudak" służy i ewentualnie - gdzie (jeżeli już) powinien być podłączony?


Czy to chodzi o to?



Zdjecie to jest odpowietrzenie skrzyni korbowej - przynajmniej tak mi wyszło z tłumaczenia :-)
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-12-16, 17:03   

wydaje mi się że chodzi o coś innego, oryginalny przewód odpowietrzenia nie jest przezroczysty. Andrys.. możesz dać jakieś foto?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2008-12-16, 19:56   Re: przezroczysta rurka

Mateusz napisał/a:


Czy to chodzi o to?


Nie... sama rurka przypomina rurkę od kroplówki - kolorem i średnicą, jest trochę sztywniejsza (solidniejsza) niż ta medyczna. Ja to podejrzewałem nawet, że to patent na jakiś "samostart" - ale mam wątpliwości ;-)

Ostatnio z Gadkiem macaliśmy to dziwadło, ale jakoś żaden z nas nie miał w miare racjonalnego wytłumaczenia tego "zjawiska"...

Teraz jestem na Mazurach, jutro wracam na Podlasie, to zrobie fotkę i pokażę, jak to wygląda...
_________________
Andryszek - www
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2008-12-16, 21:08   

A może to jest element oznaczony nr 14 z tego rysunku. :chytrusek:



http://216.37.204.203/Hon...e=13&A=129&B=55
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2008-12-16, 22:09   

Niestety to raczej nie to. Przejrzalem juz wczesniej podobne strony z czesciami, przegladalem (chyba dokladnie) manual i kazdy obrazek z osobna - niestety, nie znalazlem nic, co by te rurke przypomoinalo.

Czasami mysle, ze ta rurka przypominajaca rurke od kroplowki jest... rurka od kroploiwki - ale ten gosc, od ktorego kupowalem moto calkiem zdrowo wygladal i byl raczej w kwiecie wieku :mrgreen:
_________________
Andryszek - www
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-12-16, 22:24   

Pewnie gostek woził sobie rurkę na wypadek jakby trzeba było ściągnąć benzynki z baku od kogoś, a teraz zachodzimy w głowę co to za element? :koso:
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Jamcio 


Motocykl: BMW R 1150 GS 02
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 2161
Skąd: Klembów zamość
Wysłany: 2008-12-16, 22:39   

a może to rurka do lewatywy :twisted:
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-12-16, 23:43   

jamcio napisał/a:
a może to rurka do lewatywy :twisted:




stosujesz tą metodę przed czy w czasie jazdy :?: :?: :-P :-P - tylko śmiesznie musi wyglądać pampers +skóra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-12-17, 07:22   

andryszek napisał/a:
Niestety to raczej nie to. Przejrzalem juz wczesniej podobne strony z czesciami, przegladalem (chyba dokladnie) manual i kazdy obrazek z osobna - niestety, nie znalazlem nic, co by te rurke przypomoinalo.

Czasami mysle, ze ta rurka przypominajaca rurke od kroplowki jest... rurka od kroploiwki - ale ten gosc, od ktorego kupowalem moto calkiem zdrowo wygladal i byl raczej w kwiecie wieku :mrgreen:


Andrys, a może odpowietrzenie baku? U mnie też jest "zrobione" na rurkach jak od kroplówki??
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2008-12-17, 10:42   

tez tak myslalem na poczatku, ale wciaz zastanawia mnie to lejkowate zakonczenie. no nic - dzis po poludniu bede na Podlasiu to wrzuce fotki ;-)
_________________
Andryszek - www
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-12-17, 10:53   

andryszek napisał/a:
tez tak myslalem na poczatku, ale wciaz zastanawia mnie to lejkowate zakonczenie. no nic - dzis po poludniu bede na Podlasiu to wrzuce fotki ;-)


U mnie jest tak, że ta rurka była chyba po podgrzaniu naciągnięta na większy króciec metalowy w baku. I też mi się taki lejek na niej zrobił. Dlatego tak sugeruję :-)
 
 
KajteK
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-17, 11:17   

ale skoro byłoby to odpowietrzenie to czy jest taka techniczna możność aby w momencie wypięcia znalazła się pod kanapą :?: (pytam bo z mojej strony są to dywagacje czysto teoretyczne :roll: ) i czemu koniec dalszy wprowadzony był od filtra powietrza :?:



u mojego brackiego w ducati odpowietrzenie jest w przednim górnym krańcu zbiornika a koniec dalszy wpuszczony jest w kolumnę kierowniczą (czy jak to się w motocyklach nazywa ;-) ) a i niebardzo mogę sobie wyobrazić inne umiejscowienie chociażby samego króćca odpowietrzenie - bo przecież nie w dolnym tylnym "szczycie" zbiornika no nie :?: ;-)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-12-17, 11:22   

KajteK napisał/a:
ale skoro byłoby to odpowietrzenie to czy jest taka techniczna możność aby w momencie wypięcia znalazła się pod kanapą :?: (pytam bo z mojej strony są to dywagacje czysto teoretyczne :roll: ) i czemu koniec dalszy wprowadzony był od filtra powietrza :?:



u mojego brackiego w ducati odpowietrzenie jest w przednim górnym krańcu zbiornika a koniec dalszy wpuszczony jest w kolumnę kierowniczą (czy jak to się w motocyklach nazywa ;-) ) a i niebardzo mogę sobie wyobrazić inne umiejscowienie chociażby samego króćca odpowietrzenie - bo przecież nie w dolnym tylnym "szczycie" zbiornika no nie :?: ;-)


Wiesz, ja mam dwa zbiorniki - jeden standardowo a drugi pod siedzeniem. Odpowietrzenie maja połączone, a wężyk końcowy wychodzi właśnie pod siedzeniem. A filtr powietrza mam pod bakiem "głównym", więc rurka wygląda tak, jakby była wyprowadzona od filtra powietrza
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-12-17, 20:06   

Mati oglądaliśmy tę rurkę u Gadka jak był andryszek i według mnie to na 99% rurka z odpowietrzenia .ale najlepiej by było by nasz andrys ustalił dokąd ona idzie :mrgreen: :mrgreen:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM