/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Prąd nie dochodzi do jednej z cewek
Autor Wiadomość
filip86 

Motocykl: Honda SHADOW 1100 SC23 rocznik 89
Wiek: 38
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 28
Skąd: Zielona Góra/Żagań
Wysłany: 2015-03-11, 20:10   Prąd nie dochodzi do jednej z cewek

Witam!
Pacjent to SHADOW 1100 z roku 89 ale serducho z 2000 roku z pięciobiegową skrzynią.

Moto po zimie nie chciało zapalić spr świece i iskra tylko na jednym piecu (2 świecie), sprawdziłem świece - są ok.
Pomijam info ze spr kranik, paliwo, filtry itp.
Następnie dostałem się do cewek i podmieniłem na nich przewody zasilające a następnie sprawdziłem iskre, okazało się żę ISKRA przeskoczyła na drugi piec a na wcześniejszym zniknęła. Stało się jasne że cewko są ok tylko prąd nie dochodzi do jednej. Po przewodach doszedłem pod siedzisko gdzie jest kostka która następnie idzie do modułu zapłonu umieszczonego przy akumulatorze.

Teraz czeka na sugestie: sam z siebie an dniach zmontuje kabel i wepnę się kostkę aby stwierdzić czy na kablu gdzieś nie ginie prąd jeżeli ni to znaczy na kostce albo w module coś padło.

Pytanie do was: jeden kabel zółto niebieski idzie do w/w kostki zaś drugi (wydaje mi się że masowy) czarno biały gdzieś w wiązce znika i czy ja mogę sobie tą masę z skąd kolwiek pożyczyć i czy kolory kabli dobrze rozszyfrowałem.
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-03-12, 20:05   

Sprawdź (i oczyść jeśli tego nie zrobiłeś) czy wszelkie złączki nie są zaśniedziałe, bo taka duperela też potrafi nieźle namieszać.
Zajrzyj do tematu "Serwisówki do Hondy Shadow", czy tam nie ma gdzieś manuala do VT 1100 '89. Znalazłbyś pewnie schemat elektryki.
_________________
Nie ma nic lepszego jak silnik chłodzony powietrzem!!!
 
 
filip86 

Motocykl: Honda SHADOW 1100 SC23 rocznik 89
Wiek: 38
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 28
Skąd: Zielona Góra/Żagań
Wysłany: 2015-03-15, 17:07   

Tak zamierzam we wtorek zrobić, zanim coś zacznę na maksa grzebać,mam też spray "kontakt" i będę działał. Napisze potem jak poszło.

[ Dodano: 2015-03-17, 14:48 ]
no i do chu** z tym wszystkim. :evil:

złaczki poczyszczone, moduł zaplonu podmieniony na sprawny a iskry dalej nie ma, mam takiego nerwa że już do garażu nie schodzę bo skończy się podpaleniem motocykla....

na 4 kable dochodzące do cewek jeden plusowy nie daje prądu, zmieniłem go wpiełem się w kostke i dalej nic.
Jest jeszcze kwestia impulsatorów tylko gdzie je szukać i ewentualnie która kostka jest od nich może tam jakies gówno się dostało.
Znalazlem kostke impulsatorów pomierzyłem je miernikiem i pokazuje mi na jednym 397 a na drugim 413 ale mierzyłem bez krecenia silnikiem nie wiem czy to ważne tylko na zapłonie przekręconym.

Czy to oznacza że impulsatory są ok?

[ Dodano: 2015-03-18, 20:27 ]
121 wyświetleń - jedna odpowiedź...... spoko dzięki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM