/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2010-03-22, 20:37
Odswiezenie silnika VT1100C - co kupic
Autor Wiadomość
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-04, 13:05   Odswiezenie silnika VT1100C - co kupic

W czasie zimy mam zamiar rozebrac, w miare mozliwosci, moto na czesci pierwsze, wymienic elektryke na nowa, bo w moim 20-latku sa sparciale przewody oraz wymienic lancuszki rozrzadu, aby miec spokoj na kolejne +/- 50K km.



Pytanie brzmi: co musze kupic do wymiany lancuszkow rozrzadu?

Ze 2 lancuchy to wiem, do tego oba kola zebate jak w puszkach?

Na stronie znalazlem dwa rozne typy kompletow uszczelek, zestaw A (100$) i zestaw B (50$) - ktory nalezy wziac?

Czy cos jeszcze (poza bateria, ktora mi juz padla) musze jeszce kupic "na zas"?



Mam dobry kontakt w USa i stamtad bede sciagal wszystkie czesci, przyjada w kontenerze w jednym ze sciaganych aut, wiec dosc oplacalny deal.

Czy jest jakis szczegolny sklep w USA, w ktorym najlepiej sie zaopatrywac?
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-11-04, 13:19   Re: Odswiezenie silnika VT1100C - co kupic

saretar napisał/a:
W czasie zimy mam zamiar rozebrac, w miare mozliwosci, moto na czesci pierwsze, wymienic elektryke na nowa, bo w moim 20-latku sa sparciale przewody oraz wymienic lancuszki rozrzadu, aby miec spokoj na kolejne +/- 50K km.



Pytanie brzmi: co musze kupic do wymiany lancuszkow rozrzadu?

Ze 2 lancuchy to wiem, do tego oba kola zebate jak w puszkach?

Na stronie znalazlem dwa rozne typy kompletow uszczelek, zestaw A (100$) i zestaw B (50$) - ktory nalezy wziac?

Czy cos jeszcze (poza bateria, ktora mi juz padla) musze jeszce kupic "na zas"?



Mam dobry kontakt w USa i stamtad bede sciagal wszystkie czesci, przyjada w kontenerze w jednym ze sciaganych aut, wiec dosc oplacalny deal.

Czy jest jakis szczegolny sklep w USA, w ktorym najlepiej sie zaopatrywac?


Łańcuszki i zapinki do łańcuszków, zębatek nie wymieniasz (no chyba, że zwalone, ale o to to raczej trudno). Uszczelki - zorientuj się czy zestaw za 50 ma naprawdę wszystko - uszczelki dekli, głowicy, pokryw zaworowych, uszczelniacze zaworów, oringi układu chłodzenia, smarowania, uszczelniacze śrub pokryw (jeśli takie masz), uszczelniacze i oringi pompy wody i termostatu. Jeśli tak to można brać tańszy. Ja bym sprawdził - przed zamówieniem - stan napinaczy łańcuszków rozrządu - może napinacze trzeba by wymienić też. Jeśli będziesz rozbierał to warto również ocenić stan zaworów i dźwigienek zaworowych. Ale do samej wymiany łańcuszków potrzebujesz łańcuszków i kompletu uszczelek.

Masz możliwość zamówić coś do innego modelu 1100? Bo ja bym się chętnie podłączył z kilkoma częściami - trójkę muszę zrobić :-)
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-11-04, 13:34   

Jeśli do tego manewru będziesz zdejmował głowicę, to oczywiście głowice idą do planowania, wtedy też oceń stan gniazd zaworowych oraz przylgni zaworów, ewentualnie wymień zawory i przefrezuj gniazda zaworowe, później docieranie zaworów i wymiana uszczelniaczy zaworowych, i jeśli klawiaturę masz w porządku.. to głowice masz z głowy, zmierz też oczywiście luz w układzie tłok cylinder, wymień trzpienie tłokowe, ewentualnie pierścienie na odpowiednia sekcję. O inne szczegóły pytaj Shadoka on ten silnik zna na pewno dużo lepiej :)
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM