/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Demontaż pokryw zaworów
Autor Wiadomość
Janek616 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: Zach-Pom
  Wysłany: 2013-04-01, 09:20   Demontaż pokryw zaworów

W sobotę próbowałem zdemontować pokrywę zaworów niestety operacja zakończyła się niepowodzeniem.
Pytanko czy ktoś z was zna jakieś sposoby żeby zdjąć pokrywę z tylnego cylindra bez wyciągania silnika z ramy?
 
 
Maupe 

Motocykl: VT 600 '88
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 70
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-02, 17:58   

ale chodzi o dekle głowic , czy same pokrywy zaworów ( 2 na jedną głowicę ) ?

pokrywa zaworu wydechowego tylnego cylindra dała się zdemontowac bez przewodów paliwowych - trochę mało miejsca , ale dało radę
 
 
Janek616 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 71
Skąd: Zach-Pom
Wysłany: 2013-04-02, 19:49   

Maupe, chodzi o całość. Pokrywki z okienek rewizyjnych da się zdjąć bez problemu ;-)
 
 
maruder101 

Motocykl: Honda Shadow VT600
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 9
Skąd: okolice Żywca
Wysłany: 2013-04-05, 22:17   

Powiem tak:
1. przód to żaden problem o czym chyba sam się już przekonałeś... Zachęcony tym faktem przystąpiłem do zdejmowania lakieru z dekla i polerki. Efekt? Rewelacja.

2 po 3 dniach przechodzę do tylnego i ... d...pa, że się tak wyrażę. Ręce mi opadły Jedna pokrywa wypolerowana, a druga miałaby zostać polakierowana :omg: !?!?!? NIE ma szans - po dwóch dniach doszedłem do wniosku, że jedynym rozsądnym wyjściem jest:
- ściągnięcie baku,
- odkręcenie filtra powietrza,
- demontaż całego zespołu gaźnika (trzeba odkręcić i wysunąć całość na lewą stronę motocykla - nie odkręcać żadnych cięgien),
- okręcenie śrub pokrywy zaworów i przesunięcie jej ku tyłowi,
- odkręcenie przewodu ciśnieniowego przy pokrywie tylnego cylindra,
- odkręcenie pozostałych przewodów przechodzących nad deklem zaworów
- demontaż pokrywy zaworów poprzez przesunięcie jej do góry i do przodu motocykla - inaczej nie wyjdzie. :mrgreen:

No to teraz już wiesz - metoda sprawdzona, tak więc browarek i do roboty :chytrusek:
_________________
Honda Shadow VT600C PC21 '91 - Mój pierwszy motocykl (nie licząc Pannoni) ;-)
 
 
Destiny 
Przemek


Motocykl: Bandzior
Wiek: 40
Dołączył: 10 Lip 2011
Posty: 734
Skąd: Kraków / Niepołomice
Wysłany: 2013-04-06, 08:56   

Też chciałem wypolerować kilka rzeczy min. pokrywy, ale jak zobaczyłem ile roboty będzie z demontażem, to na chęciach się skończyło :(
_________________
Przeszłość >> Teraźniejszość
 
 
Sylwek 
Kliper


Motocykl: VTX 1800C '04. VT600 '88. Junak M10 '59.
Wiek: 54
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 843
Skąd: Puszczykowo/Szczecin
Wysłany: 2013-04-06, 10:34   

I właśnie dla tego ja dałem do lakierowania wszystkie pokrywy jak miałem silnik wyjęty z ramy :chytrusek: :mrgreen:
_________________
"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz" (Dżem)
 
 
Kml0087 


Motocykl: Honda Shadow VT600CD
Wiek: 36
Dołączył: 18 Lis 2012
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Tarnowska
Wysłany: 2013-04-29, 15:30   

Pod deklem jest uszczelka czy ktorys z kolegow uszczelnial dodatkowo jakims silikonem lub uszczniaczem?
 
 
solik 

Motocykl: Honda Shadow 600 C
Wiek: 36
Dołączył: 27 Kwi 2012
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-04-29, 18:08   

Jeśli chodzi o tył to najlepiej podklej ją delikatnie sylikonem ale ostrożnie zakładaj żeby nie spadła , ja próbowałem założyć na sucho i więcej było ... się niż pożytku.

Cytat:
§4. Pisanie postów

11. Zabrania się używania wulgaryzmów oraz słów ogólnie uważanych za obraźliwe.


Czy to jest zrozumiałe?
Ostatnio zmieniony przez Todek 2013-04-29, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Felix 

Motocykl: Honda VT 600
Dołączył: 09 Lis 2013
Posty: 93
Skąd: k/Dębno
Wysłany: 2014-03-11, 13:19   

maruder101 napisał/a:
Powiem tak:
1. przód to żaden problem o czym chyba sam się już przekonałeś... Zachęcony tym faktem przystąpiłem do zdejmowania lakieru z dekla i polerki. Efekt? Rewelacja.

2 po 3 dniach przechodzę do tylnego i ... d...pa, że się tak wyrażę. Ręce mi opadły Jedna pokrywa wypolerowana, a druga miałaby zostać polakierowana :omg: !?!?!? NIE ma szans - po dwóch dniach doszedłem do wniosku, że jedynym rozsądnym wyjściem jest:
- ściągnięcie baku,
- odkręcenie filtra powietrza,
- demontaż całego zespołu gaźnika (trzeba odkręcić i wysunąć całość na lewą stronę motocykla - nie odkręcać żadnych cięgien),
- okręcenie śrub pokrywy zaworów i przesunięcie jej ku tyłowi,
- odkręcenie przewodu ciśnieniowego przy pokrywie tylnego cylindra,
- odkręcenie pozostałych przewodów przechodzących nad deklem zaworów
- demontaż pokrywy zaworów poprzez przesunięcie jej do góry i do przodu motocykla - inaczej nie wyjdzie. :mrgreen:

No to teraz już wiesz - metoda sprawdzona, tak więc browarek i do roboty :chytrusek:



No to mogłem to zrobić jak miałem wszystko łącznie z gaźnikiem porozkręcane, a tak będzie trzeba od nowa wszystko rozkręcać :-/ Dekle odkręca się tymi dwoma większymi widocznymi śrubkami?
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1180
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2014-03-11, 20:49   

co do uszczelek i silikonu z tym to raczej skromnie o ile wogóle warto go stosować, duża ilość może doprowadzić do oderwanie się nadmiaru i zatkanie któregoś z kanałów olejowych, a każdy wie jak to się może skończyć. siła docisku pokrywy zaworowej jest uzależniona od stanu uszczelek które znajdują się pod tymi a'la podkładkami. stary sposób który jest niezmiernie skuteczny to dołożenie wyciętego gumowego krążka pod tą właśnie podkładkę. sposób może spartański ale 100% skuteczny. kiedyś pewien specjalista od wypraw terenowych i wysokiej klasy specjalista od silników hondy sprzedał mi ten patent. oczywiście można zadać sobie tród i kupić taką uszczelkę w serwisie hondy uzyskując taki sam efekt
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM