/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Globi
2009-01-04, 14:01
Zajechałem Mojego Shadowka? Pomocy
Autor Wiadomość
markus1983
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-09-12, 20:07   Zajechałem Mojego Shadowka? Pomocy

Witam wszystkich shadow-maniaków! W kilku zdaniach opisze moj mega problem z shadowkiem vt 750 z 83 roku. Zakupilem go w tym sezonie, wymienilem plyny itd, co sie okazalo ?? ze silnik bierze olej. Wiedzac to nie oszczedzalem silnika, "wkrecalem" go jak szlifierke, katowalem poniewaz i tak chcialem zrobic sobie w zime kapitalny remont silnika, odpicowac go noooo i zapoczatkowac "normalna" jazde jak na chopsa zastalo.... No i stało się ! Jadąc z pasazerem na 4 biegu przy V=145 tuz przed zmiana na "piatke" cos STRZELILO/PUKNELO - silnik dalej pracowal ! jednak zarowno przy niskich jak i przy wyzszych obrotach cos puka w silniku (przy srednich obrotach jest najciszej) udalo mi sie nim wrocic 5 km do domu (nawet stanalem w sklepie po piwo, motocykl odpalil....) Co wazne w momencie nastapienia tąpnięcia radykalnie wzrosla mi temperatura silnika, a chlodnica wziaż jest chlodzona przez wentylator. Zastanawiam sie czy nie strzelila mi uszczelka pod glowica??? ale skad te stuki??sprawdzalem bagnecik od oleju, jest minimum, ale wody nie widac... moze panewka sie przekrecila?? chce jeszcze pojezdzic w tym sezonie, czy domyslacie sie co jest grane z silnikiem ? Przydadza sie nawet domysly bo od jutra chcialbym przy nim "usiasc" i pogrzebac a nie jestem profesjonalista, lecz mechanikiem-amatorem :) pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez Cezar 2008-09-14, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-09-12, 20:35   

szlifierkę se kup ,oraz barana strzel -bo trzeba być i..... żeby zajechany silnik tak katować i bardzo mało rozgarniętym :idea: oczekując jeszcze pomocy
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 67
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2008-09-12, 21:32   

jarek73.... :thx: :thx: :thx: :chytrusek:
 
 
 
Raptor40 
Raptor


Motocykl: brak
Wiek: 58
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-09-12, 21:35   

Nie potrafię się oprzeć wrażeniu, że kolega prowokuje albo jaja sobie robi. Całe opisane zdarzenie już samym tematem "zajechałem mojego shadowka" trąci o kpinę. Kolego czy jak napier..... Cię płucko, serducho lub inna część ciała startujesz w triatlonie i potem pytasz lekarza co się z tobą dzieje?? Nawet jeśli jesteś mechanik amator to wiesz co jest przyczyną palenia, ubywania oleju. Jeśli nie wiesz tego a czujesz ze to nie jest ok dlaczego nie zapytasz zanim wsiądziesz. Żaden mechanik nie przyjmie takiego podejścia do sprzętu jako normalne i teraz za to zapłacisz. Stary żal mi Ciebie ale próbuj dalej. Sorki ale nie mogłem się powstrzymać.
 
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2008-09-12, 21:38   

WIĘC PROPONUJĘ by MODERATORZY zamknęli temat bo znowu głupoty będą pisane :thx:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
omo 


Motocykl: VTX 1300 R 05
Wiek: 62
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 1766
Skąd: Witkowo /k Gniezna
Wysłany: 2008-09-12, 21:39   

Poleciałeś gościu w gumę :-/



Zmień szybciutko nick
_________________
.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
Ostatnio zmieniony przez omo 2008-09-12, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Raptor40 
Raptor


Motocykl: brak
Wiek: 58
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-09-12, 21:40   

Tak jest precz ze spamerami :mrgreen:
 
 
 
Dorka73 


Motocykl: brak
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2007
Posty: 2657
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-12, 21:45   

Panowie, kolega pewnie już wie, że źle postępował ze swoją maszyną. Jest jeszcze młody, więc postarajcie się powstrzymać swoje emocje i spróbujcie mu podpowiedzieć czy ten biedny silnik da się jeszcze uratować czy już nie. :koso:



P.S. markus udało się zdać 18.08 egzamin?
 
 
AJK 
Klucznik-Andrzej


Motocykl: VT 750 C4 04; VF750S 86
Wiek: 67
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 4666
Skąd: Wrocław-Rancho AJK
Wysłany: 2008-09-12, 21:45   

Popieram...to jest jak z B L o n D Y N K Ą. :twisted: ......( bez urazy dla Naszych Blondi :lol: :lol: :lol: :thx: :thx: :thx:
 
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3676
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-09-12, 22:05   

Dorka73 napisał/a:
Panowie, kolega pewnie już wie, że źle postępował ze swoją maszyną. Jest jeszcze młody, więc postarajcie się powstrzymać swoje emocje i spróbujcie mu podpowiedzieć czy ten biedny silnik da się jeszcze uratować czy już nie. :koso:



P.S. markus udało się zdać 18.08 egzamin?




... nie da się uratować :koso: Silnik wolał umrzeć śmiercią gwałtowną, niż tak się męczyć do końca swoich dni :evil:
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
Raptor40 
Raptor


Motocykl: brak
Wiek: 58
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 352
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-09-12, 22:37   

Dajemy mu spokój on jest easy rider so take easy & go ahead :mrgreen:
 
 
 
wściekły joe 
wściekły


Motocykl: HD Street Glide '06
Wiek: 50
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 644
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-12, 23:14   

jarek73 napisał/a:
szlifierkę se kup ,oraz barana strzel -bo trzeba być i..... żeby zajechany silnik tak katować i bardzo mało rozgarniętym :idea: oczekując jeszcze pomocy




Jarek brawo - Nic ująć nic dodać - koledze pojeb... się forum
_________________
Pozdrawiam
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2008-09-12, 23:28   

Co się tak nad nim znęcacie. Trochę przesadził, to fakt, ale stało się, może się czegoś nauczył.

A na pewno ta lekcja będzie go drogo kosztowała. :twisted: :twisted:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
markus1983
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-12, 23:35   

hmm fora na pewno mi sie nie pomieszaly, zadalem proste pytanie, zostalem zbluzgany, przepraszam za to ze nie dodalem wczesniej iz w mlodszych latach jezdzilem sporo w motocrossie, a moja przygoda z chopperem nie jest pierwsza i nie jest ostatnia, poniewaz w swoim zyciu chcialbym sprobowac jazdy na roznych rodzajach motocykli, a ze w tym sezonie "napalilem" sie na chopsa dlatego tez jestem na tym forum, pozdrawiam zarowno tych ktorzy robia sobie zarty jak i tych ktorzy kapuja o co chodzi ;) tak czy inaczej wstawie do serwisu i bede nadal smigal, az do grudnia :P a na lato sie pomysli, PS : nie myslalem ze goscie z czopsow sa az tak wymownie bezzwgledni co do opini i jakiejkolwiej pomocy, chyba jednak nie pozostaje mi nic jak usunac konto , pozdro dla was !
 
 
bodek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-13, 00:42   

Raptor40 napisał/a:
... / ciachKolego czy jak napier..... Cię płucko, serducho lub inna część ciała startujesz w triatlonie i potem pytasz lekarza co się z tobą dzieje?? ciach / ...


Doczytałeś może co napisał Raptor40? Koleś sam sobie robisz kuku i mówisz, że "goście z czopsów" jak nas nazwałeś są bezwzględni, lub robią żarty? Tak, bo Oni czczą swe maszyny jak bóstwa, pieszczą jak żony i kochanki (może w innej kolejności ;-) ), a Ty wyskakujesz z takim tekstem. To Ty robisz sobie żarty z nas...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM