/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Planuję zakup, proszę o opinie
Autor Wiadomość
btomek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 18:07   Planuję zakup, proszę o opinie

Witam wszystkich, otóż zamierzam nabyć tą piękność: http://www.otomoto.pl/ind...show&id=M899901 i jako laik proszę was znawców modelu o ocenę motocykla (chociażby z fotek zamieszczonych w ogłoszeniu).

np.czy wydech jest jakiś inny niż w standardzie itp

Dziękuję z góry za opinie. Pozdrawiam - przyszły klubowicz Tomek.
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2008-08-25, 18:13   

Cześć!! :-) hm... honda z tego co widać i co w opisie, jest w wypacykowanym stanie :-P tak, żeby rozwiać wszelakie wątpliwości... nie zastanawiałeś się może nad jakimś większym cieniem... coś ok 600? :chytrusek: :-)8 nie no, dobra, rozumiem, chcesz 125 :lol: co do wydechów, to wydaje mnie się, że są na bank założone nie oryginalne, prawdopodobnie bardziej basowe :-P Tak ogólnie to wygląda super, równie dobrze za tą kasę można kupić większą w bdb stanie ;-) Pozdrawiam
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Dzida
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 20:03   

Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem. To wygląda jak "dorosły" cień.



P.S. Nie kupuj 125 (no chyba że masz tylko prawko A1).

Jeżeli to jeździ jak Varadero na którym zdawałem egzamin (albo gorzej bo jest pewnie cięższe) to to jest tragedia w 5 aktach. :roll:
 
 
bodek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 20:08   

Ja też uważam, że powinieneś rozejrzeć się za czymś większym, chyba że ogranicza Cię prawko, ale za takie pieniądze kupisz już ładną co najmniej 600-kę.
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2008-08-25, 20:10   

Dzida, ja może i nie jeździłem, ale stale utrzymuję kontakt z 'piaggio' chyba jest u nas na forum, jak na taki mały, ale ciężki motorek, to mówił mi że się prowadzi super, zresztą tak jak wszystkie Cienie :-D
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Dzida
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 20:19   

Podaję za http://www.swiatmotocykli.info/



Typ silnika: Chłodzony cieczą, 4-suwowy, 4-zaworowy, 2-cylindrowy, widlasty V 90° SOHC

Pojemnosc: 125 cm³

Średnica x skok tłoka: 42 x 45 mm mm

Stopien spreżania: 11,8:1

Układ zasilania: 2 gaźniki VP, 22 mm

Max. moc: 11 kW / 11 000 obr./min

Max. moment obrotowy: 10,5 Nm / 8 500 obr./min


Układ zapłonowy: Elektroniczny

Rozrusznik: Elektryczny

Skrzynia biegów: 5-biegów

Przeniesienie napedu: Lancuch, mokre wielotarczowe, spreżyny cylindryczne, sterowane mechanicznie linką

Wymiary (d3. x szer. x wys.): 2300 x 890 x 1110 mm mm

Rozstaw osi: 1530 mm mm

Wysokość siedzenia: 680 mm mm

Prześwit: 145 mm mm

Pojemność zbiornika paliwa: 14,5 litra (w tym rezerwa 2, 1-litra)

Masa pojazdu w stanie suchym: 146 kg

Koło przednie: 17M/C x MT2,15 stalowa obrecz i szprychy

Koło tylne: 15M/C x MT2,75 stalowa obrecz i szprychy

Opony przednie: 100/90–17 M/C (55P)

Opony tylne: 130/90–15 M/C (66P)

Zawieszenie przednie: 35-milimetrowy widelec, skok 110 mm

Zawieszenie tylne: Wahacz z podwójnym amortyzatorem konwencjonalnym i regulacją napiecia wstepnego spreyny, skok 81 mm

Hamulce przednie: Hydrauliczne tarczowe 296 x 6 mm, zaciski 2-tłoczkowe

Hamulce tylne: Mechaniczne bebnowe, 130 mm



Zobacz/cie, jakie to ma parametry silnika: To się nie nadaje do jazdy. :roll:
 
 
arturo 
Artur


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 48
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 595
Skąd: celestynów k/otwocka
Wysłany: 2008-08-25, 21:15   

jestem za wiekszoscia 125 niepojezdzisz szczerze za ta kase kupisz juz fajny wiekszy motocykl do pojezdzenia :lol:
_________________
nie myli się ten, kto nic nie robi
 
 
 
btomek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 21:24   

Dziękuję za wszystkie opinie. Przyznam, iż rozważałem zakup pojazdu z większym silniczkiem, ale nic w dobrym stanie i za sensowną kasę nie udało mi się znaleść (oczywiście w moim regionie). W/w motocykl wg mnie i kolegów motomaniaków jest w wręcz stanie idealnym (jak nóweczka), dodam, że cenę wyjściową dość mocno stargowałem.

Jest to mój pierwszy motor (a mam ponad 30 wiosen :oops: ) i na nim mam zamiar nauczyć się jeżdzić (i zrobić prawko :mrgreen: ). Zapewne po wciągnięciu się w wir motocyklowej pasji, za rok - dwa następną miłością mego życia będzie jakaś minimum 750 8-)



Jest jeszcze jedno wyjście, zawsze jak mnie jakiś maluch wyprzedzi, będę mógł wsiąść w swoje czterokołowe V6 i się odegrać :chytrusek:
 
 
Daniel_A
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 22:18   

Motor nie jest zły zrobiłem na nim 8 tysi km wiec coś o nim wiem....

Wydechy są nieoryginalne, z wizerunku identyczne jak moje a jeśli tak to dobrze bo lepsze od oryginalnego bo super brzmią i poprawiają ciut osiągi (ja swoje rozwierciłem by były jeszcze głośniejsze). Ale myślę że jeśli Pan gustuje w tym typie motorów to 650ccm się bardziej nada dla Pana bo czy tym czy tym to przypuszczam że będzie Pan jeździł nie więcej jak 110 km/h

a jednak 125 to za mała pojemność dla 30 latka mimo że ma być pierwszym motorem.
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-25, 22:28   

Maszynka pięknie utrzymana, ale... jak twierdzą przedmówcy, czy aby nie za słaba :?:

Chociaż z drugiej strony, jeśli się dopiero uczysz jeździć i masz kasę, żeby za 1,5 roku wymienić na coś większego, to kupuj :!:
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
MCY 
Marcin


Motocykl: VT600C-93 JAWA350-82 VTX1300S-06
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2199
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2008-08-25, 22:35   

Daniel_A napisał/a:
Motor nie jest zły zrobiłem na nim 8 tysi km wiec coś o nim wiem....

Wydechy są nieoryginalne, z wizerunku identyczne jak moje a jeśli tak to dobrze bo lepsze od oryginalnego bo super brzmią i poprawiają ciut osiągi (ja swoje rozwierciłem by były jeszcze głośniejsze). Ale myślę że jeśli Pan gustuje w tym typie motorów to 650ccm się bardziej nada dla Pana bo czy tym czy tym to przypuszczam że będzie Pan jeździł nie więcej jak 110 km/h

a jednak 125 to za mała pojemność dla 30 latka mimo że ma być pierwszym motorem.




Słuchaj się młodszych i starszych.I zrób jak chcesz, ale wybierz coś większego. Do nauki 500 czy 600 też się nada.
_________________
Marcin
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-08-26, 07:53   

btomek napisał/a:
Dziękuję za wszystkie opinie. Przyznam, iż rozważałem zakup pojazdu z większym silniczkiem, ale nic w dobrym stanie i za sensowną kasę nie udało mi się znaleść (oczywiście w moim regionie). W/w motocykl wg mnie i kolegów motomaniaków jest w wręcz stanie idealnym (jak nóweczka), dodam, że cenę wyjściową dość mocno stargowałem.

Jest to mój pierwszy motor (a mam ponad 30 wiosen :oops: ) i na nim mam zamiar nauczyć się jeżdzić (i zrobić prawko :mrgreen: ). Zapewne po wciągnięciu się w wir motocyklowej pasji, za rok - dwa następną miłością mego życia będzie jakaś minimum 750 8-)



Jest jeszcze jedno wyjście, zawsze jak mnie jakiś maluch wyprzedzi, będę mógł wsiąść w swoje czterokołowe V6 i się odegrać :chytrusek:


Daruj sobie ... naprawdę poszukaj większego. 125 przestanie Ci wystarczać już po 1/5 sezonu i Cie szlag zacznie trafiać. Nie musisz szukać w swoim regionie, szukaj po Polsce a zawsze znajdzie się ktoś, kto podjedzie i sprawdzi. Ostatnio lecieliśmy dla motor dla Kaczana 400 km i też nie było problemu :-) Ja kupiłem 500 z 1983 i przelatałem nią prawie dwa sezony ... teraz jest 1100 jeszcze nie latana :-)
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-08-26, 16:30   

Dołączam sie do zdania że powinieneś zacząć od większego motocykla, nawet VT600 w gorszym stanie ale to też mały motocykl.

Poluj na VT700 z hydraulicznie regulowanym luzem zaworowym, będzie to motocykl pewnie ze 20 lat starszy ale na pewno da CI więcej radości :)
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
czarny 
Grzesiek


Motocykl: VT 1100 SC23 94r
Wiek: 48
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 177
Skąd: Glinik Średni RSR
Wysłany: 2008-08-26, 18:06   

Co racja to racja.

Tez jezdzilem VT125 dwa sezony, teraz przesiadlem sie na VT 600.

125 motor jak najbardziej w koncu to HONDA :lol: Minus mała pojemność, niema czym wyprzedzać. W grupie wszyscy będą się męczyć czekać aż znajdzie się długa prosta żebyś coś wyprzedził.

A 600 do nauki idealna.

Też jestem za tym byś kupił coś większego, no ale to Twój wybór ;-) ;-) ;-)
_________________
Życie jest po to, aby śmigać na moto!!!
Honda Shadow SC 23 1100C 1994r
WSK M06B3 125cm 1976r
 
 
btomek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-28, 17:11   

Motocykl zakupiony, dla mnie na pierwszy motor w życiu jest super. Pojeżdzę, jak się znudzi kupi się coś mocniejszego :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM