/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cezar
2009-02-05, 12:08
Przegrzewanie - informacyjnie
Autor Wiadomość
chomiczon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 19:24   Przegrzewanie - informacyjnie

Często jeżdżąc na moto, włączał mi sie na trasie wentylator i wskaźnik podchodził prawie pod czerwone pole. Nie wiedziałem o co chodzi i spodziewałem się już najgorszych rzeczy.

Coś mnie jednak tknęło i zdjąłem grill z chłodnicy i zobaczyłem do połowy zapchaną piachem i robalami chłodnicę. Wymontowałem i porządnie wypłukałem z syfu, teraz problemu grzania brak :)



Napisałem to tylko dlatego, żeby potomni nie zapominali o czystości chłodnicy :)
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-08-27, 23:57   

Tak tak...mam to samo, tylko u mnie wsaznik poki co w polowie lub troche poza wychodzi ale nie mam jakos natchnienia zeby to bloto z tej chlodnicy wydlubywac :-) Sama woda nic nie daje :evil:
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2007-08-29, 08:36   

Przedwczoraj mialem "przymusowe" czyszczenie "kaloryfera", bo zlapal mnie solidny deszcz w trasie. Przez 20 minut jechalem w naprawde gestym deszczu - kratki w chlodnicy wymylo az milo, niestety - nie tylko "kratki", bo moj grzbiet tez.

Polecam ten radykalny sposob (zdecydowanie polepszylo sie teraz chlodzenie silnika), choc warto sie przedtem zaopatrzyc w solidny kombinezon przeciwdeszczowy ;-)
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-08-29, 11:19   

andryszek napisał/a:
Przedwczoraj mialem "przymusowe" czyszczenie "kaloryfera", bo zlapal mnie solidny deszcz w trasie. Przez 20 minut jechalem w naprawde gestym deszczu - kratki w chlodnicy wymylo az milo, niestety - nie tylko "kratki", bo moj grzbiet tez.

Polecam ten radykalny sposob (zdecydowanie polepszylo sie teraz chlodzenie silnika), choc warto sie przedtem zaopatrzyc w solidny kombinezon przeciwdeszczowy ;-)




U mnie juz nawet takie srodki nic nie daja... Przetestowalem dwukrotnie w tym miesiacu a lalo ze dwa komplety ubrac trzy dni sie suszyly :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM