/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Palący się bezpiecznik...
Autor Wiadomość
kuboszek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-01, 07:32   Palący się bezpiecznik...

Witam Was!



W zeszłą niedzielę, gdy podjechałem pod garaż, ku mojemu zdziwieniu okazało się, że przednia lampa nie świeci (na szczęście był dzień ;-) ) Próbowałem odpalić lightbary (mam oddzielny włącznik do nich i oddzielny bezpiecznik) i nic... Zajrzałem więc do skrzynki z bezpiecznikami. Jak przypuszczałem bezpiecznik od lampy przedniej był przepalony (bezpiecznik od lightbarów był jak najbardziej ok). Wymieniłem na nowy łudząc się, że to może jednak nie jakieś spięcie. Niestety parę dni później lampa znowu zgasła (przejechałem może 15km) :-( Tym razem uchwyciłem moment kiedy to się stało, ale nie zauważyłem żadnego dymienia się.



I teraz moje pytanie. Czy jest szansa, że to był jakiś wadliwy bezpiecznik (ten drugi) - wiem, że to raczej marzenie ściętej głowy, ale w końcu warto marzyć :-D No i drugie, od czego zacząć sprawdzanie instalacji (napiszę się, że jestem w tym zupełnie zielony, także prosiłbym o dokładne :-)8 wskazówki).



Pozdrawiam,

Kuba



P.S.

Mam nadzieje, że uda się coś wymyślić w przeciwieństwie do tego tematu. Na szczęście ze ssaniem na razie jest ok (nie zapeszając) - chyba moja maszyna przestraszyła się, jak napisałem o niej na forum :-) Może teraz będzie tak samo :-P
 
 
Maras
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-06, 20:27   

Miałem ten sam problem. U mnie kakę robiła wiązka przewodów zasilających przednią lampę. Przetarła sie izolacja na nich i przy mocniejszym skręcie w prawo zwierały się i bezpiecznik wywalał.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-08-07, 07:52   Re: Palący się bezpiecznik...

kuboszek napisał/a:
Witam Was!



W zeszłą niedzielę, gdy podjechałem pod garaż, ku mojemu zdziwieniu okazało się, że przednia lampa nie świeci (na szczęście był dzień ;-) ) Próbowałem odpalić lightbary (mam oddzielny włącznik do nich i oddzielny bezpiecznik) i nic... Zajrzałem więc do skrzynki z bezpiecznikami. Jak przypuszczałem bezpiecznik od lampy przedniej był przepalony (bezpiecznik od lightbarów był jak najbardziej ok). Wymieniłem na nowy łudząc się, że to może jednak nie jakieś spięcie. Niestety parę dni później lampa znowu zgasła (przejechałem może 15km) :-( Tym razem uchwyciłem moment kiedy to się stało, ale nie zauważyłem żadnego dymienia się.



I teraz moje pytanie. Czy jest szansa, że to był jakiś wadliwy bezpiecznik (ten drugi) - wiem, że to raczej marzenie ściętej głowy, ale w końcu warto marzyć :-D No i drugie, od czego zacząć sprawdzanie instalacji (napiszę się, że jestem w tym zupełnie zielony, także prosiłbym o dokładne :-)8 wskazówki).



Pozdrawiam,

Kuba



P.S.

Mam nadzieje, że uda się coś wymyślić w przeciwieństwie do tego tematu. Na szczęście ze ssaniem na razie jest ok (nie zapeszając) - chyba moja maszyna przestraszyła się, jak napisałem o niej na forum :-) Może teraz będzie tak samo :-P


Rozbierasz lampę, bierzesz w łapę kostkę lampy, patrzysz, jakie mają kolory i idziesz po nich jak po nitce. W ten sposób sprawdzasz dokładnie którędy biegną. Następnie bierzesz długie odcinki kabli i po kolei podłączasz od kostki do kostki - w ten sposób określisz, gdzie masz awarię. A jak określisz to najlepiej wymienić uszkodzony odcinek. Chyba, że masz przyrząd do testowania ciągłości przewodów i wykrywania przebić. :-)
 
 
kuboszek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-07, 08:00   

Dziękuję Wam za odpowiedź. Lepiej późno niż wcale :-P



Z tą lampą to macie racje. Miesiąc temu moto było u mechanika i właśnie w lampie był problem - przewody nie były zaizolowane i masowało do obudowy. Teraz jest ok (nie zapeszając ;-) )



Może następnym razem uda mi się skorzystać z Waszej pomocy. Mam taką nadzieje :mrgreen:

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM