/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cezar
2009-02-05, 12:18
poszukuję stelaża pod sakwy
Autor Wiadomość
chomiczon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-24, 19:06   poszukuję stelaża pod sakwy

Może, ktoś z Was posiada zbyteczny stelaż do VT500C. Chętnie przyjmę za odpowiednią opłatą.



Pozdrawiam
 
 
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-25, 00:27   

Dwa prety, kawalek plaskownika, szlifierka katowa, spawarka. Wyginasz sobie odpowiednio prety, dospawujesz po obu stronach przyciety i nawiercony plaskownik (bedzie gral role mocowania ;-) ). Malowanko, i mozna zakladac. Mocuje sie najlepiej do z jednej strony do srub trzymajacych pasek kanapy, a z drugiej strony albo otwor w ramie oparcia (w dolnej polowie ramy), albo w dziury po kierunkach jesli pozbyles sie oryginalnych kierunkow (jak chcesz sakwy, to troche przeszkadzaja oryginaly). Moge ci pomierzyc albo obfocic to rozwiazanie. 3-4 godziny roboty plus schniecie lakieru.



Pozdrawiam
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-25, 07:49   

Konrad napisał/a:
Dwa prety, kawalek plaskownika, szlifierka katowa, spawarka. Wyginasz sobie odpowiednio prety, dospawujesz po obu stronach przyciety i nawiercony plaskownik (bedzie gral role mocowania ;-) ). Malowanko, i mozna zakladac. Mocuje sie najlepiej do z jednej strony do srub trzymajacych pasek kanapy, a z drugiej strony albo otwor w ramie oparcia (w dolnej polowie ramy), albo w dziury po kierunkach jesli pozbyles sie oryginalnych kierunkow (jak chcesz sakwy, to troche przeszkadzaja oryginaly). Moge ci pomierzyc albo obfocic to rozwiazanie. 3-4 godziny roboty plus schniecie lakieru.



Pozdrawiam


Zrób jedno i drugie i wrzuć na forum w patenty :-) Pewnie niejeden z posiadaczy VT 500 C skorzysta :-)
 
 
chomiczon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-25, 09:08   

Konrad napisał/a:
Dwa prety, kawalek plaskownika, szlifierka katowa, spawarka. Wyginasz sobie odpowiednio prety, dospawujesz po obu stronach przyciety i nawiercony plaskownik (bedzie gral role mocowania ;-) ). Malowanko, i mozna zakladac. Mocuje sie najlepiej do z jednej strony do srub trzymajacych pasek kanapy, a z drugiej strony albo otwor w ramie oparcia (w dolnej polowie ramy), albo w dziury po kierunkach jesli pozbyles sie oryginalnych kierunkow (jak chcesz sakwy, to troche przeszkadzaja oryginaly). Moge ci pomierzyc albo obfocic to rozwiazanie. 3-4 godziny roboty plus schniecie lakieru.



Pozdrawiam




Miałem trochę inną koncepcje, bez użycia spawarki i chyba ja wdrożę.

Kupic rurki odpowiednio powyginac, a konce sklepac tak zeby mozna było wywiercic otwory pod sruby.

Zobaczymy co z tego wyjdzie bo pewnie jutro sie za to wezme :)
 
 
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-25, 10:48   

chomiczon napisał/a:


Miałem trochę inną koncepcje, bez użycia spawarki i chyba ja wdrożę.

Kupic rurki odpowiednio powyginac, a konce sklepac tak zeby mozna było wywiercic otwory pod sruby.

Zobaczymy co z tego wyjdzie bo pewnie jutro sie za to wezme :)




Moze byc slabo z tymi rurkami. Po sklepaniu bedzie miekko na tym odcinku. Pod ciezarem sakw stelaz bedzie sie gial w strone kola. Rurka jest mocna...gdy jest rurkš ;-) Chyba lepiej jednak ze spawarka. I mozna przyspawac do rurki ta blaszke z plaskownika. W sumie ja mam wlasnei rurki. Z pretow mam bagaznik.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-25, 11:21   

Konrad napisał/a:


Moze byc slabo z tymi rurkami. Po sklepaniu bedzie miekko na tym odcinku. Pod ciezarem sakw stelaz bedzie sie gial w strone kola.




A jakby tak pod to sklepane podłożyć tylko blaszkę tak, żeby zachodziła na rurkę? I całość przykręcić razem? Może by się bez spawania obyło.
 
 
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-25, 14:15   

Mateusz napisał/a:
A jakby tak pod to sklepane podłożyć tylko blaszkę tak, żeby zachodziła na rurkę? I całość przykręcić razem? Może by się bez spawania obyło.




Co ty sie tak spawania boisz? Jak to bedzie wygladalo z blaszka dla usztywnienia? Spawanie bedzie latwiejsze, ladniejsze,i tansze. Ja bym sobie w ten sposob nie zrobil. Moze wytrzyma, nie wiem. Gruboscienna rurke ciezko bedzie sklepac
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-25, 14:43   

Konrad napisał/a:
Co ty sie tak spawania boisz?




Nie boisz tylko nie mam spawarki. A nie mam zamiaru dla dwóch smarknięć angażować kogoś innego.

A jak będzie wyglądało nie wiem - stelaż zazwyczaj jest zasłonięty sakwami, nie? Jak już je założę to po cholerę mam zdejmować? :-) Niech se wiszą :-)
 
 
maly_tomi 
dr inż. Klapek


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 1162
Skąd: Otwock
Wysłany: 2007-07-25, 16:09   

Jak ktoś chce to ja mam na zbyciu stelaże do 1100C3 bo jestem w trakcie robienia sobie nowych.
_________________
Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
 
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2007-07-29, 10:30   

Ja w swojej też dorabiałem jak ktoś chce to mogę zdjęcia wysłać na @
 
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-31, 22:01   

I u mnie samorobki siedza Jakby co tez moge obfotografowac moja opcje wykonania i podeslac :) Ale tez spawane Siedza na mocowaniu paska kanapy i dziurach po kierunkach
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-08-21, 18:02   

A ja kupiłem w Castoramie pręty gwintowane fi 6, w kawałek starego blatu wkręciłem 4 śruby fi 8, pręt wygiąłem i mam bardzo fajne stelaże. Jeśli 6 nie utrzyma to 8 spokojnie da radę a 8 też się da wygiąć - próbowałem. I stelaż kosztował mnie koło 10 zł plus godzina delikatnego gięcia (raczej z racji niedoświadczenia niż problemów :-) )
 
 
igner 
Łukasz Beskitos :)

Motocykl: był VT 500 C 84 a teraz śmigło
Wiek: 40
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 501
Skąd: Brześć Kujawski
Wysłany: 2007-08-21, 19:29   

Witam!

no to fajnie że coś wykąbinowałeś sam Mateusz-przyjade na Shodowisko to ocenie sam podpatrze porobie zdjęcia i sciągne Twój patent

będe mógł :mrgreen: ?



Pzdr.
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-08-21, 20:12   

igner napisał/a:
Witam!

no to fajnie że coś wykąbinowałeś sam Mateusz-przyjade na Shodowisko to ocenie sam podpatrze porobie zdjęcia i sciągne Twój patent

będe mógł :mrgreen: ?



Pzdr.




A prąciem bardzo :-) Trasa na Shadowisko będzie testem stelaży. Jak zaczną się giąć znaczy, że trzeba będzie wygiąć z 8. Jak nie to 6 wystarczą :)
 
 
chomiczon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-29, 22:12   

Pomierzyłem, rozrysowałem i dodatkowo wygiąłem kształt z drutu 3mm. Zawiozłem do fabryki wag w Lublinie i czekam do piątku. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)



Koszt około 2 flaszki, więc nie ma tragedii
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM