/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gmole vt 600
Autor Wiadomość
PIOTReS 


Motocykl: VT600 '95
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Łask
Wysłany: 2009-12-02, 10:17   Gmole vt 600

Po długich poszukiwaniach wykonawcy gmoli do mojego moto, który ma wysunięte podnóżki ( a więc jest niestandardowy- "fachowcy" tego nie lubią) wszystko na to wskazuje, że takowe dorobi mi znajomy motocyklista. Nie miał niestety do czynienia z 600-tką . Powiedzcie, czy gmole powinny być jednoczęściowe, czy łączone i do czego je przymocowywać. Dzięki za ewentualną pomoc!!!
 
 
fensterek 


Motocykl: Rozsądny, rodzinny VAN.
Wiek: 42
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 262
Skąd: Nowa Aleksandria
Wysłany: 2009-12-02, 19:02   

Nie wiem w czym problem. Mam gmole (z katalogu louisa chyba) i wysuniete podnózki i jest ok.
_________________
...Kdybych se narodil před sto lety
byl bych vazačem knih...
 
 
PIOTReS 


Motocykl: VT600 '95
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Łask
Wysłany: 2009-12-04, 10:30   

Koledzy pomóżcie! Czy ma ktoś może możliwość przesłania zdjęć swoich gmoli przy 600-tce. Może jakiś miłośnik :thx: " rysunków technicznych pomoże?
 
 
fensterek 


Motocykl: Rozsądny, rodzinny VAN.
Wiek: 42
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 262
Skąd: Nowa Aleksandria
Wysłany: 2009-12-04, 10:44   

PIOTReS napisał/a:
Czy ma ktoś może możliwość przesłania zdjęć swoich gmoli przy 600-tce.




Tu jeszcze bez wysuniętych podnózków:







Ale Tobie chodzi wogóle o kształ czy o mocowania?
_________________
...Kdybych se narodil před sto lety
byl bych vazačem knih...
 
 
PIOTReS 


Motocykl: VT600 '95
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Łask
Wysłany: 2009-12-04, 11:30   

Twoje wyglądają świetnie. Zależy mi na każdym szczególe. Jeżeli pozwolisz, abym miał właściwie takie same odpadnie mi problem projektowania. Nie mam technicznego wykształcenia więc czekam na każdą pomoc. Każda fotka ze zbliżenia mile widziana. Zdjęcia chętnie przyjmę na meila
 
 
fensterek 


Motocykl: Rozsądny, rodzinny VAN.
Wiek: 42
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 262
Skąd: Nowa Aleksandria
Wysłany: 2009-12-04, 19:14   

PIOTReS napisał/a:
...abym miał właściwie takie same...




Chcesz sobie zrobić na zamówienie gmole, które są dostepne normalnie w katalogu louisa? Nie widze sensu. Skoro masz okazję, to kombinuj. Zrób sobie takie, jakie chcesz, a nie takie, jakie ma połowa* sześćsetek w Europie. Pokazałem Ci swoje, żebys zobaczył, że przy takich, dwuczęściowych, odpada problem wysunietych podnóżków, bo noga jest pod gmolem, niezależnie od rodzaju podnóżka. Przy tych poniżej faktycznie może być problem:







Uprzedzę pytanie: tak, te gmole się sprawdzają ;-) Przy prawie zerowej prędkości, ale w deszczu zaliczyłem niewielkiego szlifa. Podnóżek i rurę wprawdzie przytarło, ale gmol swoją funkcję spełnił: motor się oparł na gmolu i tyle.









*) wiem, przesadziłem ;-)
_________________
...Kdybych se narodil před sto lety
byl bych vazačem knih...
 
 
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-12-04, 21:06   

Skontaktuj sie ze Zwierzakiem z forum....Pozdr....
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-05, 20:33   

fensterek napisał/a:


....

Uprzedzę pytanie: tak, te gmole się sprawdzają ;-) Przy prawie zerowej prędkości, ale w deszczu zaliczyłem niewielkiego szlifa. Podnóżek i rurę wprawdzie przytarło, ale gmol swoją funkcję spełnił: motor się oparł na gmolu i tyle.









*) wiem, przesadziłem ;-)




Zgdzam się jak najbardziej. Te gmole się sprawdzają przy prawie zerowej prędkości :-)

Szkoda, że później już nie :mrgreen:
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
fensterek 


Motocykl: Rozsądny, rodzinny VAN.
Wiek: 42
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 262
Skąd: Nowa Aleksandria
Wysłany: 2009-12-07, 09:09   

senda napisał/a:
Zgdzam się jak najbardziej. Te gmole się sprawdzają przy prawie zerowej prędkości :-)

Szkoda, że później już nie :mrgreen:




A możesz to rozwinąć? Te całościowe będą lepsze? Ja z takimi motor kupiłem, to sie nie zastanawiałem, które lepsze, całościowe czy dzielone. Napewno przy tych jest mniejszy kłopot z podnóżkami.
_________________
...Kdybych se narodil před sto lety
byl bych vazačem knih...
 
 
PIOTReS 


Motocykl: VT600 '95
Wiek: 52
Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 65
Skąd: Łask
Wysłany: 2009-12-07, 10:53   

Dzięki za informacje . Fensterek! strzel fotkę z bliska jak są mocowane ( szczególnie górny uchwyt) , bo na dole rozumiem, że do śruby przy stopkach?Na ile "wystają" w bok w górnej części? Dzięki!!! :mrgreen:
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-07, 11:34   

fensterek napisał/a:
senda napisał/a:
Zgdzam się jak najbardziej. Te gmole się sprawdzają przy prawie zerowej prędkości :-)

Szkoda, że później już nie :mrgreen:




A możesz to rozwinąć? Te całościowe będą lepsze? Ja z takimi motor kupiłem, to sie nie zastanawiałem, które lepsze, całościowe czy dzielone. Napewno przy tych jest mniejszy kłopot z podnóżkami.




W sumie nie chodzi o to czy całościowe, czy połówkowe. Tu bardziej jest kwestia sposobu mocowania. Zauważ, że w tych gmolach góra jest mocowana "mocno" (tzn. mocowanie przy samej rurze i do ramy) zaś dół na dość długim kawałku płaskowniczka i na domiar złego zamontowanego w "słabszej" płaszczyźnie dla sił jakie ma przyjąć. Oczywiście sposób jego mocowania podyktowany jest względami estetycznymi i z tym nie dyskutuje. Wystarczą jednak proste dośwaidczenia żeby dojść do wniosku, że w razie problemów będzi z tym gmolem kiepsko. Weź kawałek bardzo cienkiego płaskowniczka oraz rurki równie cienkiej i spróbuj je delikatnie powyginać zaczynając od płaskownika w płaszczyźnie dłuższej krawędzi. Okaże się, że w tą stronę masz problem z wygięciem, a "w drugą" bez problemu. Rurka przy tych samych siłach najprawdopodobniej nie drgnie nawet. Znaczy cała tajemnica tkwi w przekroju i sposobie jego montażu.

Jeżeli byłyby to gmole połówkowe, ale montowane na bardzo krótkich mocowaniach do ramy (czyli dolne mocowanie tak samo jak górne) to bez zastrzeżeń, natomiast pomysł z płaskownikiem tworzy z tego gmola napewno ładny gadżet, ale niestety mało skuteczny w razie problemów. Rozumiem oczywiście, że może nie być możlwości montażu w każdej maszynie takich połówek w sensowny sposób, ale w tym wypadku gmol powinien być "zamknięty" i na dole mocowany na jak najkrótszych uchwytach.
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
fensterek 


Motocykl: Rozsądny, rodzinny VAN.
Wiek: 42
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 262
Skąd: Nowa Aleksandria
Wysłany: 2009-12-07, 20:41   

senda napisał/a:
Tu bardziej jest kwestia sposobu mocowania.




Zgadzam się. Gdybym ja je projektował zrobiłbym to innaczej ;-)
_________________
...Kdybych se narodil před sto lety
byl bych vazačem knih...
 
 
Jamcio 


Motocykl: BMW R 1150 GS 02
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 2161
Skąd: Klembów zamość
Wysłany: 2009-12-07, 21:06   

mam lekko zgiętego gmola do 600 (puknąłem w słupek pionowy ale nie leżałem), jeżeli ktoś byłby zainteresowany to na priva proszę
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-08, 00:14   

jamcio napisał/a:
mam lekko zgiętego gmola do 600 (puknąłem w słupek pionowy ale nie leżałem), jeżeli ktoś byłby zainteresowany to na priva proszę


Jamciu, znaczy mamy Ci go wyprostować ? :mrgreen:
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
Jamcio 


Motocykl: BMW R 1150 GS 02
Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 2161
Skąd: Klembów zamość
Wysłany: 2009-12-08, 08:10   

senda napisał/a:
jamcio napisał/a:
mam lekko zgiętego gmola do 600 (puknąłem w słupek pionowy ale nie leżałem), jeżeli ktoś byłby zainteresowany to na priva proszę


Jamciu, znaczy mamy Ci go wyprostować ? :mrgreen:






Dobry pomysł :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM