/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Cezar
2009-02-05, 12:04
Dziwy na nadbiegu
Autor Wiadomość
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-22, 22:56   Dziwy na nadbiegu

Ano lecę sobie dziś w trasę powrotną od rodziców. 250 km do Warszawy mam. Pogoda straszna - znaczy upał i wiatr w mordę. No ale lecę. Maszyna raźno się kręci do 120 km/h, wrzucam 6 i lecę. I nagle zdechłą, jakby mu paliwa zabrakło. 5, łycha i od razu z kopyta, znowu do ok 120-130 km/h, 6 i ... lecę. No dobra, kiepskie paliwo, syf przytkał przewody - zajechałem na stację, kupiłem dodatek do paliwa. Wlałem i jadę dalej. I jadę, znów koło 120, znów wiatr w pysk. Lecę na 6 już jakiś czas ... i znowu zdechł. 5, łycha, silnik odżył, 120 6 i .... lecę. I koniec, nie było już więcej tych objawów. Mam nadzieję, że mój domysł o syfie z paliwa słuszny był. Co o tym sądzicie?
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2007-07-23, 17:47   

Ewentualnie elektryka głupieje od upału
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-24, 07:58   

renegade26 napisał/a:
Ewentualnie elektryka głupieje od upału


Hmmm ... przegrzany nie był - nawet sie nie zbliżał do punktu odpalenia wiatraka. wszystkie przyrządy pokładowe działały sprawnie. A elektryka miałaby chyba wpływ na coś więcej niz na dwa zdławienia w ciągu 250 km? I to tylko na 6 w okolicach 120 km/h :-) Ale cholera wie :-)
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1952
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2007-07-24, 08:13   

Wydaje mi się, że paliwo jest bardzo prawdopodobną przyczyną...

Ale zawsze mogą się zdarzyć rzeczy na niebie i drodze o którym się konstruktorom motocyklowym nie śniło... Typu nisko przelatujące UFO lub testy nowej broni w tajnych laboratoriach ukrytych pod drogami...

Eeee... Muszę chyba SF odstawić... 8-)



Pozdrawiam
 
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-24, 09:36   

To nie UFO... To zyly wodne powodowaly zawirowania elektromagnetyczne ktore to wlasnie skutkowaly zakluceniami w pracy modulow zaplonowych... Zmien trase na taka gdzie mniej ciekow wodnych wustepuje ;)
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-07-24, 10:17   

Ee tam, nie znacie się.

Przecież mówili w telewizji, że to robota WSI, Ludzi Z Układu, Wykształciuchów, Łżeelit, Tinky Winky, Misia Uszatka, Czterech Pancernych a szcególnie Psa, Kapitana Klossa..... (niepotrzebne skreślić)
 
 
cotec 


Motocykl: NV 400 C 86 Juz 10 lat razem :)
Wiek: 53
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 321
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-07-24, 11:26   

No jest taka mozliwosc...ze to ich robota! Te negatywne wibracje emituja a potem normalny czlowiek ma problemy do domu dojechac! Po przemysleniu przychylam sie do toku rozumowania mojego przedmowcy!!
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-24, 12:56   

Globi napisał/a:
Ee tam, nie znacie się.

Przecież mówili w telewizji, że to robota (...) Ludzi Z Układu, Wykształciuchów, (...)


No przecież sam sobie tego nie zrobiłem :-)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-24, 12:57   

cotec napisał/a:
No jest taka mozliwosc...ze to ich robota! Te negatywne wibracje emituja a potem normalny czlowiek ma problemy do domu dojechac! Po przemysleniu przychylam sie do toku rozumowania mojego przedmowcy!!


Znaczy się co? Za medium robię? Muszę se podpis zmienić z kaletnika na medium?? ;-)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-24, 12:58   

Shadok napisał/a:
Wydaje mi się, że paliwo jest bardzo prawdopodobną przyczyną...

Ale zawsze mogą się zdarzyć rzeczy na niebie i drodze o którym się konstruktorom motocyklowym nie śniło... Typu nisko przelatujące UFO lub testy nowej broni w tajnych laboratoriach ukrytych pod drogami...

Eeee... Muszę chyba SF odstawić... 8-)



Pozdrawiam




Jak to stwierdził pewien radziecki konstruktor "im bardziej wymyślna technologia, tym starszy sprzęt się jej opiera" :-) Czy jakoś tak :-)



Odstaw :-)
 
 
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-25, 00:10   Re: Dziwy na nadbiegu

Mateusz napisał/a:
Ano lecę sobie dziś w trasę powrotną od rodziców. 250 km do Warszawy mam. Pogoda straszna - znaczy upał i wiatr w mordę. No ale lecę. Maszyna raźno się kręci do 120 km/h, wrzucam 6 i lecę. I nagle zdechłą, jakby mu paliwa zabrakło. 5, łycha i od razu z kopyta, znowu do ok 120-130 km/h, 6 i ... lecę. No dobra, kiepskie paliwo, syf przytkał przewody - zajechałem na stację, kupiłem dodatek do paliwa. Wlałem i jadę dalej. I jadę, znów koło 120, znów wiatr w pysk. Lecę na 6 już jakiś czas ... i znowu zdechł. 5, łycha, silnik odżył, 120 6 i .... lecę. I koniec, nie było już więcej tych objawów. Mam nadzieję, że mój domysł o syfie z paliwa słuszny był. Co o tym sądzicie?




Sprawdz odpowietrzenie zbiornika paliwa. Slaby patent w vt500. W upal pewnie ci parowala benzynka mocniej niz zazwyczaj. A takie plastikowe cos,co ma byc zaworkiem w odpowietrzeniu lubi sie przyklejac do obudowy. GAzniki opadowe. Tworzy sie podcisnienie, 6-ty bieg to redukcja obrotow, gazior moze nei miec sily zassac, no i jak wypali z komory paliwko,to zdycha. Przy redukcji zwiekszaja sie obroty,czyli wieksze "ssanie", i zaworek w odpowietrzeniu poscil. A pozniej znow mogl sie przykleic. Niestety, zeby sie do niego dobrac trzeba uciac takei trzy zgrzewane plastikowe koleczki. Bez nich zatyczka tez wchodzi na wcisk, i mi sie przynajmniej jeszcze nei zapodziala. A ten plastikowy krazek usunalem w cholere. Teraz jak jest upal troche wiecej smierdzi parujaca benzyna, ale skonczyly sie problemy z odpowietrzeniem. Wylewac sie nei wylewa, nawet jak zalejesz zbiornik po ranty.



Pozdrawiam
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2007-07-25, 07:47   Re: Dziwy na nadbiegu

Konrad napisał/a:


Sprawdz odpowietrzenie zbiornika paliwa. (...) Niestety, zeby sie do niego dobrac trzeba uciac takei trzy zgrzewane plastikowe koleczki. Bez nich zatyczka tez wchodzi na wcisk, i mi sie przynajmniej jeszcze nei zapodziala. A ten plastikowy krazek usunalem w cholere.




A mógłbyś to jakoś dokładniej umiejscowić? Gdzie są te trzy kołeczki, zatyczka i krążek????? :shock:
 
 
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-25, 08:19   

Korek wlewu paliwa. Ten "dziubek" po wewnetrznej stronie. Odkrecasz korek (dwie srubki na dole), no i rozbrajasz odpowietrzenie. Dobrze jest przedmuchac powietrzem kanaliki (na obwodzie metalowej pokrywy jest kilka widocznych szczelin. Uwazaj przy otwieraniu, bo "zaworek" to taki krazek plastikowy,przezroczysty. Latwo zgupic ;-)



Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM