/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
amortyzatory
Autor Wiadomość
Pavello61 


Motocykl: Honda shadow 1100 (1989)
Wiek: 63
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 215
Skąd: Józefów / Otwocka
Wysłany: 2010-03-09, 09:07   amortyzatory

Czy ktos się orientuje , czy w moim moto amortyzatory są rozbieralne .

Z rysunków wynika , że tłoczysko chyba nie . Chodzi mi o dostanie się do sprężyn

Przegapiłem sprawę i są za miękkie . Ustawione są na " 5 " i słabo tłumią

Myślałem o wymianie sprężyn na twardsze .

Teraz konkrety.

_ Jak się je rozbiera , żeby się dostac do spręzyn ?

_ Czy wystarczy zamówić sprężyny o takiej samej długości , tylko z grubszego drutu

i o ile grubszego

Będe jezdził sam , ew z lekkim bagażem

Przeglądałem wyszukiwarkę i nic konkretnego nie znalazłem poza propozycją kupna nowych ew. dopasowania z innego moto np. VTX 1300 , 1800

Proszę o podpowiedz , może ktoś to już przerabiał :roll:
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-03-09, 10:23   

Serwisówki, ani fiszki tego na częsci nie rozrysowują, wiec stawiam na nierozbieralność, ale mylić się mogę, gdyż przypuszczam po części :mrgreen:
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2010-03-09, 10:29   Re: amortyzatory

Pavello61 napisał/a:
Czy ktos się orientuje , czy w moim moto amortyzatory są rozbieralne .

Z rysunków wynika , że tłoczysko chyba nie . Chodzi mi o dostanie się do sprężyn

Przegapiłem sprawę i są za miękkie . Ustawione są na " 5 " i słabo tłumią

Myślałem o wymianie sprężyn na twardsze .

Teraz konkrety.

_ Jak się je rozbiera , żeby się dostac do spręzyn ?

_ Czy wystarczy zamówić sprężyny o takiej samej długości , tylko z grubszego drutu

i o ile grubszego

Będe jezdził sam , ew z lekkim bagażem

Przeglądałem wyszukiwarkę i nic konkretnego nie znalazłem poza propozycją kupna nowych ew. dopasowania z innego moto np. VTX 1300 , 1800

Proszę o podpowiedz , może ktoś to już przerabiał :roll:


Powinny być rozbieralne. Potrzebujesz specjalnego narzędzia do ściśnięcia sprężyn (samochodowe ściski nie pasują) i "wydobycia" spod górnej osłony nakrętki mocującej. Jeśli nie masz wycieków oleju z tłoka to wymiana sprężyn na twardsze pomoże. Podjedź ze sprężyna do firmy, która dorabia takowe, tam powinni mieć urządzenie do pomiaru twardości i nośności sprężyny i z nimi ustalisz, o ile twardsze mają być. Koszt w Warszawie dorobienia dwóch sprężyn to około 150 - 200 zł.

Jak by Ci się bardzo chciało, to możesz się wybrać do mnie - zrobiłem sobie przyrząd do ściskania sprężyn. Jeszcze nie testowałem ale spróbować można :-)
 
 
Pavello61 


Motocykl: Honda shadow 1100 (1989)
Wiek: 63
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 215
Skąd: Józefów / Otwocka
Wysłany: 2010-03-09, 10:54   odp

wielkie dzięki za podpowiedz

Znam zakład w Warszawie na ul. Próżnej z wieloletnią tradycją

Myślę , że tam napewno dorobią . Teraz pytanie , czy dorabiać o takiej samej długości , ale z grubszego drutu

Mogę powiedzieć , że ma mi dorobić np. o 50% twardsze - i to powinno wystarczyć , tym bardziej , że w tej chwili ustawione są na max - poz. " 5 "

A może Mateusz masz jakiś zakład inny, który polecasz ?

A co do rozbiórki - to wielkie dzięki za propozycję pomocy . Dam znać na priva jak coś się wyklaruje . Nie chcę Ci robić kłopotu , ale..... kto wie czy to nie jest dobry pomysł

:mrgreen:
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2010-03-09, 11:37   Re: odp

Pavello61 napisał/a:
wielkie dzięki za podpowiedz

Znam zakład w Warszawie na ul. Próżnej z wieloletnią tradycją

Myślę , że tam napewno dorobią . Teraz pytanie , czy dorabiać o takiej samej długości , ale z grubszego drutu

Mogę powiedzieć , że ma mi dorobić np. o 50% twardsze - i to powinno wystarczyć , tym bardziej , że w tej chwili ustawione są na max - poz. " 5 "

A może Mateusz masz jakiś zakład inny, który polecasz ?

A co do rozbiórki - to wielkie dzięki za propozycję pomocy . Dam znać na priva jak coś się wyklaruje . Nie chcę Ci robić kłopotu , ale..... kto wie czy to nie jest dobry pomysł

:mrgreen:


Przede wszystkim podjedź do nich na sprawdzenie twardości. Czy grubszy drut to nie wiem, ale na pewno twardszy dadzą, długość MUSI być taka, jaką maja oryginalne sprężyny - przeszukaj serwisówkę, są wymiary sprężyn "bez napięcia" podane. Chodzi o to, że jak wstawisz dłuższe, to będzie więcej zwoi, mocniej sie napnie ale ograniczy Ci skok. Tak więc długość taka jak oryginał, a twardość dobiorą Ci na miejscu.

Ja dzwoniłem do Latoszewskiego na Próżnej, do Żywockiego na Grzybowskiej i do PZLu na Wolskiej. Mniej więcej te same ceny :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM