/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
rozmiar lba srubki regulacji luzu zaworowego
Autor Wiadomość
elmo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-09, 07:52   rozmiar lba srubki regulacji luzu zaworowego

Witam, niedlugo zabieram sie za sprawdzenie/regulacje luzow zaworowych w VT750 '99.

Na ta okolicznosc produkuje sobie dlugi kluczyk, tyle ze zapomnialem jaki jest wymiar lebka owej sruby, cos mi sie kojarzy ze 4 mm ale nie jestem pewny. Jesli ktos z Was wie, albo ma mozliwosc latwego zmierzenia to bede wdzieczny.

A przy okazji, jak czesto sprawdzacie luzy? kiedys robilem wg serwisowki co 12 tys, ale luz zmienial sie minimalnie, jeszcze w granicach tolerancji a slyszalem opinie mechanika z hondy ze mozna spokojnie co 24 tys km. W tym roku sprawdze po 24, mam nadzieje ze pod deklami nie bedzie masakry i pogorzeliska zaworow...

Sorki za brak polskich znakow i pozdrawiam
 
 
zizolec
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 14:52   

http://www.rovaza.com/pro...+wrench+3%2B4mm



tu masz oryginalny klucz hondy do tego z jednej strony 4mm a z drugiej 3mm.

ale w VT 750 są 4 mm.



śruba kontrująca 9mm.



zawory reguluję co 12.000 chyba że wcześniej grają. W końcu fabryka sie nie myli.



PZDR
 
 
elmo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 09:27   

Wielkie dzięki! Bardzi mi ułatwiłeś robotę bo miałem czas na spokojne dorobienie kluczyka. Akurat w mojej shadowce nakrętka kontrująca jest na klucz 10 ale to drobiazg.

Warto było zajrzeć bo luzy na dolotowych trochę się ściaśniły. Jest możliwe że przedostatnia regulacja przy mrozie -10 stopni spowodowała że po ociepleniu do +10 luzy się zmniejszyły?

Pierwszą regulację robiłem w lecie i po 12 tyś nic się nie zmieniło. kolejną (3.) robiłem w zimie przy -10 i tak myślę czy przypadkiem to nie za zimno, bo teraz przy 4. regulacji było +10 i zawory były ciasne. Lepiej żeby to nie siadały gniazda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM