/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Łańcuszek rozrządu.
Autor Wiadomość
Maniek G
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-13, 09:25   Łańcuszek rozrządu.

Mam pytanie do tych forumowiczów, którzy robili silnik. Mam wyjęty silnik 1100-87 i oczywiście popatrzyłem na napinacz łańcuszka rozrządu. Wskażnik napinacza wystaje 7,5 mm, wymiana powinna być przeprowadzona przy 9mm, a ile wystaje na nowym? Mam jeszcze 1,5 mm jazdy i nie wiem, czy wymieniać, czy jeszcze nie :?:
 
 
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-13, 11:26   

na nowym jak dobrze pamietam jest ponizej poziomu.

Jak masz juz rozebrany silnik i lancuchy na 7,5mm to IMHO zdecydowanie wymieniaj. Uszczelki i tak juz musisz kupic i teraz raptem za 450-500 zeta masz z glowy spory problem.
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
 
 
 
Maniek G
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-13, 12:29   

No tak, w tej sytuacji nie warto robić tego dwa razy jak silnik i tak jest wyjęty. Co do uszczelek to czy nie da się zastosować ponownie tej samej pod pokrywą rozrządu. Z tego co widzę jest z cienkiej blaszki pokrytej dziwnym szczeliwem :?: Druga jaką ruszyłem to oring na rurce wody :-)8
 
 
KrisZbro 


Motocykl: vt 1100c3
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-02-13, 16:34   

Z tym limitem to jest różnie. Ja wymieniałem łańcuch bo był na granicy 9mm. Po wymianie okazało się że jest niewiele lepiej a dzwoniło bo sprężyna z napinacza spadła przy poprzednim składaniu. Mam więc stare łańcuchy (wg. mnie jeszcze dobre) na półce w garażu. Może przydadzą się komuś do jakiejś vt750 lub vt700. Limit był przekroczony bo jakiś debil sporo splanował głowicę. Co do wymiany uszczelki dekla to jak dwa razy robiłem silnik to nigdy jej nie wymieniałem tylko ją wyczyściłem i poskładałem na silikonie (tym samym co połówki głowicy - byle nie czerwonym). Nigdy nie ciekło.

Od biedy to jak nie zrzucałeś głowicy to uszczelki pod głowicą też nie trzeba wymieniać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM