/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Lakierowanie
Autor Wiadomość
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-14, 13:40   Lakierowanie

Postanowiłem zmienic kolor maszynki. Padło na czarny mat. Czy ktos z was przemalowywał juz motocykl na ten kolor. Macie jakies sugestie co do producenta lakieru, odcienia, sposobu lakierownia. Szukam i nie moge znalezć zdjęć Sabry w macie- może ktos z was ma takowe?
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2010-01-14, 13:59   

Pogadaj z Matim :twisted:
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
bart1973 
Warchoł i renegat


Motocykl: Honda CBF 1000 F '12
Wiek: 50
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1191
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-14, 14:09   

Ja bardzo przepraszam to jest satynowy połysk :evil:
_________________


Ojciec - to brzmi dumnie!!!
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2010-01-14, 16:53   Re: Lakierowanie

intruz napisał/a:
Postanowiłem zmienic kolor maszynki. Padło na czarny mat. Czy ktos z was przemalowywał juz motocykl na ten kolor. Macie jakies sugestie co do producenta lakieru, odcienia, sposobu lakierownia. Szukam i nie moge znalezć zdjęć Sabry w macie- może ktos z was ma takowe?


A Ty jak chcesz malować? Sam czy ktoś ma to zrobić? Jeśli sam to masz sprzęt do lakierowania czy idziesz "na łatwiznę"?

To wszystko jest ważne :-)

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć coś o lakierowaniu we własnym zakresie bez sprzętu.

Podstawowa zasada - tylko idealnie przygotowana powierzchnia da spodziewany efekt. Na szczęście lakiery matowe mają znacznie mniejsze wymagania.

Najprościej jest po prostu zmatowić papierem "wodnym" (zaczynasz 1000 a kończysz 2000) stary lakier i na to położyć warstwę nowego lakieru. Jeśli chcesz malować sprayem to polecam produkty Motip i Boll
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-14, 18:03   

mam kompresor i pistolet, wiec teoretycznie moglbym zrobic to sam, ale chciałbym żeby lakier bylo połozony idealnie...Chyba raczej zlece to lakiernikowi...
 
 
Tomson 


Motocykl: Shadow 750C2 ACE-był, Road Star 1600
Wiek: 52
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2010-01-15, 07:50   

Kumpel przemalował Dragstara na czarny mat - u lakiernika. No i w miejscach, gdzie kolanami o bak ociera niestety mu się ten lakier wyciera (normalnie wierszem gadam :shock: ). Nie wiem jak jest z lakierami "motoryzacyjnymi" ale np. w przypadku lakieru do parkietu mat jest dużo słabszy mechanicznie od połysku. Tak, ze radziłbym zrobić dobre rozeznanie w temacie lakieru najpierw.
 
 
cykus
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-15, 22:58   

Jeśli chcesz malować mat w bazie czyli baza lakier to nigdy nie będzie to mat w pełni tego słowa znaczenia.Najlepiej pomalować to akrylem są dostępne gotowe maty w rożnym stopniu zmatowienia.Odradzam malować sprejem bo jak będziesz chciał to potem przemalowac u lakiernika to cię pogoni.Jaja potem się robią w malowaniu po spreju.A tak nawiasem mówiąc to mat jest ciężki w utrzymaniu a podłoże musi być niestety ale idealne przed malowaniem wiem coś o tym bo jestem w branży z 15 lat.
 
 
Maniek G
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-16, 01:12   

Jak chcesz mieć mat to musisz iść do mieszalni. Normalnie dodajesz środka matujacego do klaru albo akrylu. W zaleznosci od % to masz MAT albo PÓŁMAT. O % to sie musisz na mieszalniku zapytać bo co firma to inaczej jest. :mrgreen:
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-18, 17:30   

Dzieki za rady...widzę ,że nie takie proste położyć mat, a wydawaloby się , że jest na odwrót...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM