/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wyjąć aku w 700 '86?
Autor Wiadomość
AndrzejK
[Usunięty]

  Wysłany: 2009-11-07, 12:34   Jak wyjąć aku w 700 '86?

Wybaczcie laickie pytanie, ale to z pewnością nie pierwsze i nie ostatnie z mojej strony :oops:

Mam problem z wyjęciem aku, bo nie mogę się dostać do śrubki od jednego z kabli (siedzisko blokuje dostęp). Czyli pierwsze pytanie brzmi jak się z tym uporać, a drugie czy odpowietrznik to po prostu luźno wciśnięta rurka na aku, czy też jakaś bardziej skomplikowana technologia?

Z góry dzięki za pomoc i... wyrozumiałość :roll:



Kilka marginalnych pytań:

- czy dobrze zauważyłem, że najlepiej wrzucać wyższy bieg przy ok. 4 i pół tys. obrotów?

- kiedy zapala się kontrolka paliwa? ile mniej więcej można na tym przejechać?

- jak się zatrzymuje np. na światłach to można wrzucić luz i na nim doczłapać czy lepiej używać sprzęgła? a może nie ma to znaczenia?
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-11-07, 13:35   

Żeby wyjąc aku z Twojego moto, należy zdjąć prawy boczek /dwie śrubki na śrubokręt krzyżakowy od strony tylnego cylindra/, następnie należy odkręcić 1 śrubkę / klucz 10/ od obejmy przytrzymującej aku, odchylić obejmę, wysunąć tyle ile się da aku na zewnątrz /do siebie/, odkręcić śrubki / klucz 10, lub śrubokręt/ przy klemach, zdjąć wężyk odpowietrzający /nie jest to jakaś dziwna technologia, tylko luźno zwisający wężyk, chyba, że jest to wersja kalifornijska, to może on iść do tej puszki pod chłodnicą/ wyjąć aku, ciągnąc w kierunku do siebie. :lol:



Co do zmiany biegów, to nie wiem, nigdy nie patrzyłem na obrotomierz. :lol:

Kontrolka zapala się jak w zbiorniku zostaje około 2-2.5 litra paliwa, czyli około 50-60 km. :lol:

Ja np. często wyrzucałem na luz, ale chyba powinno się mieć zapięty bieg i używać sprzęgła. :lol: Co jeździec to inna technika jazdy. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
AndrzejK
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-07, 15:07   

Udało się :-P Opis dokładniejszy niż to było potrzebne, ale bardzo Ci dziękuję :)



Cytat:
Ja np. często wyrzucałem na luz, ale chyba powinno się mieć zapięty bieg i używać sprzęgła. :lol: Co jeździec to inna technika jazdy. :lol:


No właśnie stąd moja konsternacja, bo różne opinie słyszałem. Technikę to ja mam w "d", byle nie skracać żywotności podzespołów niewłaściwym użytkowaniem ;-)
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2009-11-09, 10:15   

AndrzejK napisał/a:


No właśnie stąd moja konsternacja, bo różne opinie słyszałem. Technikę to ja mam w "d", byle nie skracać żywotności podzespołów niewłaściwym użytkowaniem ;-)


No nie całkiem. Jak dojeżdżasz do skrzyżowania i nagle widzisz, że kolo za Tobą/obok Ciebie ostro wali do przodu, a Ty masz wrzucony luz i nie zdążysz uciec... zapewniam Cię, że to może o wiele bardziej skrócić żywotność podzespołów ;-) Jeśli nie hamuję silnikiem tylko dojeżdżam sobie na sprzęgle, to staram się cały czas mieć wbity taki bieg, żeby po puszczeniu klamki móc wyrwać do przodu - czyli podczas dojeżdżania stopniowo zrzucam biegi aż do 1-ki.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
AndrzejK
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-09, 10:27   

Słuszna uwaga. Niebezpieczeństwo czyha na motocyklistów ze wszystkich stron - również z tyłu :-? Czyli lepiej mieć zakleszczony bieg, choćby 1 - nie dojeżdżać na biegu jałowym? Chodzi tu tylko o względy bezpieczeństwa czy także o właściwszą eksploatację motocykla?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM