/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
blokujące się biegi
Autor Wiadomość
raafe
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-03, 23:19   blokujące się biegi

Witam!



Niedawno zakupiłem Shadowka 750 ACE. Ostatnio trochę nią dłużej pośmigałem i zauważyłem że czasem blokują mi się biegi podczas redukcji. Jak wbijam na wyższy bieg to nic się nie zacina. Czasem jak redukuję to się zblokuje i nie moge obniżyć biegu. Dopiero jak skontruję dźwignią do góry, lub popuszcze sprzęgło to wtedy juz da sie zredukować. Moje pytanie, czy to coś poważnego? Da się to jakoś niezbyt kosztownie naprawić lub wyregulować? Szczerze mówiąc to niebyt się znam na mechanice...:/
 
 
Sowa 
SOWA


Motocykl: GS 1150 ADV -dr 650 SE
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1286
Skąd: warszawa\suwałki
Wysłany: 2009-08-04, 09:08   

Przyczyny-to

1- źle wyregulowana linka sprzęgła

2- lub nieumiejętna zmiana biegów bez przygazówki ;-)

obie metody mogą być przyczyną , obie bezkosztowe do wyeliminowania .poproś kogoś z twoich stron niech sprawdzi co jest i będziesz spokojniejszy.

zmiana biegów bez miendzygazu prowadzi do zniszczenia skrzyni - Mati coś o tym wie i ten sezon patrzy tylko na piękną 1100, bo trójki brak :evil:
_________________
nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
 
 
 
MariuszG 

Motocykl: VT 750 C2 99
Wiek: 53
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 96
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2009-08-04, 11:44   

Witam,



Miałem podobny problem a właściwie jeszcze mi się zdarza czasami. Jak słusznie zauważył Jarek to kwestia techniki zmiany biegów - jeśli za szybko redukuje biegi bez przegazówki to wtedy mam efekt jakby się zacięły - mój sposób to wolna zmiana (redukcja) z przegazówką pomiędzy kolejnymi redukcjami oraz całkowite zwolnienie dzwigni biegów po każdej redukcji - wtedy jest ok - czyli umiejętności 8-) .



Pozdrawiam

Mariusz
 
 
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-04, 14:54   

zaraz, zaraz jakie "popuszczenie" sprzegla?

NIkt nie uczyl na kursie jak nalezy zmieniac biegi w motocyklach? Zbijajac biegi wciskasz sprzeglo na ulamek sekundy i pomiedzy kazdym zbiciem czekasz chwile az silnik wyrowna obroty na danym biegu z kolem tylnym.

Wcisniecie klamki i zbijanie biegow po kolei to najkrotsza droga do zabicia skrzyni oraz, co wazniejsze, do utraty panowania w sytuacjach awaryjnych. Lekko wcisniety tylny hamulec i zapiety bieg gwarantuja stabilizacje tylnego kola a co za tym i motocykla.



Nie wspomijac o przegazowce... ale to widac piesn przyszlosci...
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
 
 
 
raafe
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-04, 20:08   

Przyznam ze faktycznie nie uczyli mnie jak zmieniać biegi w motocyklach. Nie sądziłem że tu się kryje jakaś filozofia. Teraz już wiem. Będę pracował nad techniką :)



dzięki i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM