/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
zima
Autor Wiadomość
Kaczan 

Motocykl: BMW R1200R
Wiek: 62
Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 282
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-26, 18:02   

Shadok napisał/a:
Są dwie szkoły wymiany oleju na wiosnę czy jesienią... Jak mawiają w mojej okolicy: Otwocka i Falenicka... Niestety nikt nie wie która jest która...

Ja wymieniam oleje jesienią bo przemawia do mnie argument, że wtedy silnik nie stoi z olejem pełnym zanieczyszczeń i sadzy. Plus przepompowanie silnika samym rozrusznikiem, żeby się ta świeżyzna rozprowadziła. A postój 2-3 miesiące niewiele olej postarzy.



W sumie nawet myślałem, czy nie zlewać po prostu na zimę i zostawiać "na sucho", bo w końcu i tak przecież olej nie wypełnia całości silnika i trochę z niego zawsze w środku "wystaje" nad poziom... ;-)


Ta opcja nigdy nie powinna być stosowana,a to z prostego powodu(nie mechanicznego)po prostu jesteśmy omylni.Zawsze istnieje możliwość,że zimą kiedy pamięć nam się trochę przytrze,po kilku kielichach ze znajomymi,zechcemy im pokazać jak pięknie pracuje nasz silnik.Przerabiane,bardzo się żałuje.
 
 
junkers23
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-26, 21:50   

Kaczan napisał/a:


Ta opcja nigdy nie powinna być stosowana,a to z prostego powodu(nie mechanicznego)po prostu jesteśmy omylni.Zawsze istnieje możliwość,że zimą kiedy pamięć nam się trochę przytrze,po kilku kielichach ze znajomymi,zechcemy im pokazać jak pięknie pracuje nasz silnik.Przerabiane,bardzo się żałuje.


Jest na to prosta metoda. Wystarczy "popsuć" motor coby nam od razu nie odpalił.
Ostatnio zmieniony przez Globi 2007-10-27, 08:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
greg
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-08, 11:15   

Calkowicie sie zgadzam z ta opinia...kiedys , w zamierzchlych czasach odpalalismy z kolega garbusa, zapominajac ze spuscilismy olej, nie wlewajac ani kropli w zamian... :mrgreen: No i nauczylismy sie potem jak przeprowadza sie remont glowny silnika.. ;-)

A wiec, nauczony przykrym doswiadczeniem , w swoim sprzeciku, po zrobieniu koniecznej obslugi zimowej, wyciagnalem akumulatorek... :->
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-12, 15:55   

greg napisał/a:
A wiec, nauczony przykrym doswiadczeniem , w swoim sprzeciku, po zrobieniu koniecznej obslugi zimowej, wyciagnalem akumulatorek... :->




No jasne :!: Prościej "zaszyć" moto jak "się" :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM