Forum SHOC.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z układem chłodzenia w VT500C
Autor Wiadomość
Marecki 
Marek

Motocykl: Honda VT500C 1984r.
Wysłany: 2021-05-03, 18:57   Problem z układem chłodzenia w VT500C

Cześć!
Dopadł mnie problem z termostatem, który jak się otworzył to już nie chciał zamknąć.
Kupiłem drugi (od Tico) i .... po wymianie w zasadzie problem nie zniknął - aby móc jeździć chłodnicę musiałem zasłaniać tekturką bo bez niej silnik się wystudzał już po przejechaniu paru km na tyle, że wskazówka zaczynała dotykać niebieskiego pola.
https://share.icloud.com/photos/0MHav0C4h2d4UuskSWVfXGYcw

Wczoraj zdemontowałem go i okazało się, że działa jak najbardziej poprawnie czyli w okolicach tych 82'C zaczyna się otwierać. Oczywiście przed montażem też go sprawdzałem aby niepotrzebnie się nie narobić ;-)
Zgodnie z sugestią dwóch znajomych osób i własnym porównaniem tego termostatu z oryginalnym usunąłem z otworu odpowietrzającego metalowy "koralik".

Dzisiaj porównałem wielkość tych otworów - ori termostat miał niecałe 3mm a ten nowy jakieś 3.5mm
Czy taka różnica średnic otworów może spowodować takie niedogrzewanie się silnika??
Czy ten "koralik" jednak powinienem pozostawić?

Jak sądzicie?

AMarek 

Motocykl: Vt 500 C 85r.
Wysłany: 2021-05-03, 23:04   

Sądzę że lepiej jak jest "koralik" bo silnik szybciej się nagrzewa. Jak termostat się otworzy to średnica otworu nie ma znaczenia. Czy da się włożyć termostat odwrotnie?

Marecki 
Marek

Motocykl: Honda VT500C 1984r.
Wysłany: 2021-05-03, 23:22   

Odwrotnie fizycznie nie da się go włożyć.
Ten otworek to można powiedzieć, jest jak „mały obieg” układu chłodzenia bo to przez niego płynie płyn zanim termostat się nie otworzy.
Oryginalny termostat miał tylko otwór bez tego „koralika”.
Boję się czy w przypadku obecności tego „koralika” przepływ nie będzie jednak zbyt mały?

Po głębszych przemyśleniach mam by plan w głowie - zasklepić ten otwor i nawiercić nowy na wzór oryginalnego czyli coś około 2.5-2.8mm

Odpowiedz do tematu