/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2009-04-01, 22:32
wyciek oleju z kardana
Autor Wiadomość
greg
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 21:27   wyciek oleju z kardana

Witam,

zauważyłem dzisiaj po przejażdżce, że wyrzuciło mi trochę oleju z rodzaju odpowietrznika z tylnego koła. Może ktoś się orientuje do czego służy ten chromowany element. Czy jest to rodzaj ,,zaworu bezpieczeństwa'', gdy wytworzy się zbyt duże ciśnienie wewnątrz obudowy wału kardana? Miałem taką samą sytuację w zeszłym sezonie. Pewnego dnia zauważyłem troche oleju na betonie. Wyczyściłem i.....tyle! Więcej się to nie powtórzyło. A teraz znowu.

Na dodatek, gdy sprawdzałem olej w napędzie, dokręcając korek kontrolno-wlewczy, pękł mi gwint w korku :-/ i teraz dupa, moto unieruchomione dopóki nie znajdę sposobu jak to naprawić, albo nie ściągnę tego skądś... :-(



http://picasaweb.google.c...994480611538066
 
 
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 21:34   

To jest korek odpowietrzający
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-19, 21:57   Re: wyciek oleju z kardana

greg napisał/a:


Na dodatek, gdy sprawdzałem olej w napędzie, dokręcając korek kontrolno-wlewczy, pękł mi gwint w korku :-/ i teraz dupa, moto unieruchomione dopóki nie znajdę sposobu jak to naprawić, albo nie ściągnę tego skądś... :-(
Taki temat już kiedyś był:

http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=165

Może ci się to do czegoś przyda
 
 
greg
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 22:20   

Tak jak myslałem, ten chromowany ,,grzybek'' to odpowietrznik, ktorym wyrzuciło mi olej. Nie było tego zbyt wiele bo poziom oleju był tuż pod otworem kontrolnym. Tylko ten cholerny korek :evil: Dzięki za szybkie podpowiedzi, a póki co, skleiłem klejem Pattex i wkręciłem bardzo delikatnie spowrotem. Aż mnie korciło by dociągnąć ,,trochę'' mocniej, ale opanowałem się :mrgreen:

Będę zamawiał jutro jeden drobiazg do mojej maleńkiej w Stanach, wiec zamówię i korek.

Przejadę sie jutro kawałek i sprawdzę, czy korek trzyma wystarczająco. Może uda sie dojeździć, dopóki nie przyjedzie oryginał.
 
 
Lucjano 
Lucjan


Motocykl: VT 1100 C2 98
Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 171
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2009-03-19, 22:22   

W ten sposób tylna przekładnia "oddycha", odpowietrza sie. Mi sie to nie zdarzyło. Jak zobaczysz że jest taki wyciek to tzreba sprawdzić poziom oliwy , jak cos dolać. Z nakretka nie zostaje nic jak wymienic na nowa, inna z dobrym gwintem.
 
 
greg
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-20, 10:30   

Ok, przejechalem sie dzisiaj do roboty i.....nic, wszystko jest ok, nic nie cieknie. A i moj korek, sklejony klejem tez trzyma :mrgreen: Ale juz zamowilem nowy i za kilka dni powinien byc na miejscu. :-)
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9492
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-03-20, 18:50   

Spoko, tak czasami się dzieje, że przez ten odpowietrznik wydostanie się odrobina oleju, ale to nic strasznego, trzeba wytrzeć i w drogę, też tak miałem raz, czy dwa. :lol: :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM