/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
woda z wydechu
Autor Wiadomość
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 00:45   woda z wydechu

Dzisiaj rozkręciłem wydechy żeby je dobrze ustawić bo nie były dobrze ustawione i na łączeniach tłumików z kolankami mialem przedmuchy dosc duze, po rozkreceniu wydechów poleciała woda z sadzą ( trochę wyleciało z tłumików, można by powiedzieć że pokapało) zanim doszedłem do dość dobrego ustawienia tego ustrojstwa (przedmuchy są nadal ale praktycznie nie widoczne czy nie wyczuwalne) skręcałem je parę razy i gdy nadal miałem dość duże przedmuchy to przy okazji wylatywała woda z tych szczelin, troche ochlapało mi posadzkę w garażu.

Pytanie, czy to jest normalne?

Woda w benzynie czy może coś bierze z układu chłodzenia ?

Zaznaczę że w układzie chłodzenia była prawie susza i dziś po ustawieniu tłumików go zalałem sama woda demineralizowana, zostawię tak na parę dni żeby sprawdzić czy gdzieś nie ma wycieków, ale wydaje mi się że gdyby np. była walnięta uszczelka to było by to pod głowica i woda z układu chłodzenia przechodziła by na olej silnikowy a nie do układu spalania.

Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie, no i oczywiście o wasze sugestie związane z ta przypadłością.



Pozdrawiam

Duch
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2008-12-16, 07:22   

przy obecnych temperaturach stawiałbym po prostu na kondensację. Dużo tego było ?
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 13:28   

czy ja wiem czy dużo hmm nie wiem czy uzbierała by się ćwiartka szklanki
 
 
ACE
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 14:36   

przy obecnych temp.nie zalewaj układu wodą!!
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-12-16, 17:01   

ACE napisał/a:
przy obecnych temp.nie zalewaj układu wodą!!


Racja. Woda przez noc może Ci zamarznąć i będziesz miał ubaw po pachy :evil:
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Duch
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 19:40   

woda tylko na chwile żeby sprawdzić szczelność, garaż jest ocieplony a motorek przykryty kocem, a na razie u nas temperatura to raczej wiosenna w dzień 10 stopni w nocy spada tak do około 5 ale jutro chyba zaleje go już płynem bo jak na razie to nie widziałem żeby coś wyciekało.
 
 
ACE
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-16, 19:45   

Duch napisał/a:
woda tylko na chwile żeby sprawdzić szczelność, garaż jest ocieplony a motorek przykryty kocem, a na razie u nas temperatura to raczej wiosenna w dzień 10 stopni w nocy spada tak do około 5 ale jutro chyba zaleje go już płynem bo jak na razie to nie widziałem żeby coś wyciekało.


NO!!!

Widać,że Duch w narodzie nie gaśnie.. :mrgreen:
 
 
Dziki 
Adam


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre'04
Wiek: 43
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 445
Skąd: Białystok
Wysłany: 2009-02-12, 10:41   

odgrzebuję stary temat bo Mateusz napisał ostatnio w temacie o vt1.1 z lat 80 że przed kupnem sprawdzić m.in czy na zimno nie dymi z rury



otóż mi dymi

szczególnie w chłodniejsze dni - dymek jest biały

zawsze wiązałem to z wodą w wydechu i się całkiem nie przejmowałem bo w puszkach też to obserwuję na zimno a jak się rozgrzeje to jest ok



duża to jest tragedia? czy może z kopceniem na zimno chodzi całkiem o co innego?
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-02-12, 10:53   

Dziki napisał/a:
odgrzebuję stary temat bo Mateusz napisał ostatnio w temacie o vt1.1 z lat 80 że przed kupnem sprawdzić m.in czy na zimno nie dymi z rury



otóż mi dymi

szczególnie w chłodniejsze dni - dymek jest biały

zawsze wiązałem to z wodą w wydechu i się całkiem nie przejmowałem bo w puszkach też to obserwuję na zimno a jak się rozgrzeje to jest ok



duża to jest tragedia? czy może z kopceniem na zimno chodzi całkiem o co innego?


Oczywiście masz rację, biały dym oznacza wodę w wydechu i nie masz się czym martwić.

Myślę, że Mateuszowi chodziło w tym poście o co innego, ale wyraził się mało precyzyjnie.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2009-02-12, 11:11   

Owszem, gdzieś w czeluściach porad technicznych jest dokładny opis, jaki kolor i gęstość dymu z wydechu może oznaczać usterkę i na dokładkę jaka to może być usterka. Może faktycznie u kolegi zamierzającego kupic maszynę nie wyraziłem sie precyzyjnie ale ... opcja SZUKAJ a także GTP (Google Twoim Przyjacielem) :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM