/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kable przebicie ?
Autor Wiadomość
vvojtas 


Motocykl: VT 750 98r
Wiek: 46
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Grudziadz
Wysłany: 2012-04-24, 21:14   Kable przebicie ?

Dziś podczas jazdy parę razy jakby prąd po nogach mnie ciachnął raz na wysokości baku z lewej a raz na wysokości filtra powietrza z prawej.
Koledzy chyba popełniłem podstawowy błąd. Wydawało mi się ze moja Hania ostatnio na wolnych obrotach nie chodzi na jeden gar i wyjąłem fajkę ze świecy po czym odpaliłem silnik.czy mogłem w ten sposób coś zepsuć w kablach lub aparacie zapłonowym ???
czy lepiej było wykręcić świecę i założyć ja z powrotem na fajkę i dopiero odpalić silnik. ??? tak jak kiedyś sprawdzało się iskrę w komarkach.

i jak sprawdzić czy nic nie zepsułem,bo jak kopnie w jajka to może być problem :evil:
_________________
http://www.fotosik.pl/u/woojt/album/897371
 
 
minkes 
Adam

Motocykl: Honda Shadow VT500, NT650V Deauville
Wiek: 38
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 318
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-24, 22:24   

Kabel ciężko zepsuć :lol: - cewke w taki sposób również. Skoro Cię kopneło to znaczy, że prąd nie trafia do miejsca przeznaczenia, kiedy ostatnio zmieniałeś świece, przewody fajki? Jeśli dawno to wygląda na to, że najwyższa pora to zrobić. Koszt 4 świec, 4 fajek i ok 2 metrów kabla ok 150zł. Wymień wszystko od razu i napisz czy Cie dalej kopie. A i zalecam jeszcze sprawdzenie iskry na każdej świecy jak już będziesz zakładał. Poczytaj sobie w ogolnych o zmianie jak wcześniej nie miałeś okazji wymianieć. A jak chcesz sprawdzić czy masz gdzieś przebicie to zamknij się w ciemnym garażu odpal maszynę i będzie widać jeśli gdzieś ucieka.
_________________
"Cztery kółka potrafią poruszyć ciało, ale dwa ruszają duszę"
 
 
Diamand 
Cezar

Motocykl: VT 750 ' 98, Magna '88
Dołączył: 25 Mar 2011
Posty: 13
Skąd: LCJ
Wysłany: 2012-05-03, 08:14   

też tak miałem, kable nie są wieczne ;) także tak jak pisze kolega 2 m przewodu i heja.
 
 
zikowski 

Motocykl: XLV750R & CR250
Dołączył: 30 Mar 2012
Posty: 26
Skąd: zach-pom
Wysłany: 2012-09-15, 09:43   Re: Kable przebicie ?

Cyt.
Koledzy chyba popełniłem podstawowy błąd. Wydawało mi się ze moja Hania ostatnio na wolnych obrotach nie chodzi na jeden gar i wyjąłem fajkę ze świecy po czym odpaliłem silnik.czy mogłem w ten sposób coś zepsuć w kablach lub aparacie zapłonowym ???

W ten oto sposób można uwalić moduł zapłonowy. Nie zaleca,aby na zdjętej fajce (bez świecy) sprawdzać prawidłowe działanie instalacji przy pracującym silniku.Sposób w jaki sprawdzałeś iskrę w komarku jest do przyjęcia
_________________
wszystko jest do opanowania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM