/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Shadok
2012-02-17, 21:36
Uszczelniacze i olej do lag do VTX
Autor Wiadomość
Baal 


Motocykl: VTX 1300C '04
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 298
Skąd: Łódź
  Wysłany: 2012-02-15, 12:15   Uszczelniacze i olej do lag do VTX

Kolejny "ploblem" :lol:
jestem świeżo po lekturze postu Cezara:
http://www.shadow.org.pl/...opic.php?t=1956
w temacie jak powyżej - niestety tyczy się on (manual) VT500
i teraz kilka pytań:
1)ile wchodzi oleju do 1 lagi naszych VTX'ów?
2)jakim olejem powinienem je zalać biorąc pod uwagę iż jestem trochę "ulany" wagowo i wydaje mi się iż zawieszenie powinno być dla mnie raczej twardsze?
i najważniejsze...
3)czy waszym zdaniem, biorąc pod uwagę iż jestem świeżakiem w tych sprawach, nawet korzystając z manuala kolegi Cezara, powinienem się za to brać samemu - czy raczej udać się z lagami do serwisu?

Powiem tak: bardzo jestem najarany na serwisowanie samemu mojego moto, ale z drugiej strony posiadam jeszcze tyle rozsądku coby zauważyć że mogę się "zamachiwać motyką na słońce" w tym temacie. I może faktycznie lepiej oddać go do serwisu a samemu to zmienić olej i filtr do silnika i olej w wale kardana oraz wypucować na błysk moto co najwyżej. :-/
 
 
Dziki 
Adam


Motocykl: VT 1100 C2 Sabre'04
Wiek: 43
Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 445
Skąd: Białystok
Wysłany: 2012-02-15, 15:37   

to ja powiem tak:
"gęstszy" olej w zasadzie nie spowoduje zwiększenia twardości, bo to jest stały parametr sprężyny. Spowoduje tylko większy opór przy ściskaniu lagi (jak dociśniesz będzie potrzeba więcej czasu żeby się ugięła w pełnym zakresie) czyli jak usiądziesz to wciśnie się na taką samą głębokość, tylko dłużej to potrwa. Z kolei po wpadnięciu kołem w dziurę ugnie się mniej, bo nie zdąży- czas jest wtedy stały.

olej "najgęstszy" dostępny to jest (chyba) 20W

co do samej wymiany- nie jest to skomplikowane, tym bardziej że zostałeś poinstruowany tematem Cezara. Z drugiej strony będziesz potrzebował podnieść i podeprzeć przód motocykla, żeby koło nie dotykało ziemi. Sam wiesz najlepiej czy możesz się za to zabrać czy nie, nikt kto Cię nie zna nie odpowie :mrgreen:

uszczelniacze znajdziesz na allegro po opisie, zapamiętaj wymiar, idź do sklepu.
oleju kup 2x0,5 litra powinno wystarczyć, co do ilości najlepiej ściągnąć serwisówkę żeby mieć i sprawdzać takie rzeczy.
_________________
Patrz na boki, spójrz dwa razy- drifterzy są wszędzie
 
 
Adamko 
vel. Adaśko


Motocykl: Yamacha XJ 900 Diversion
Wiek: 50
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 1287
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-02-16, 08:34   Re: Uszczelniacze i olej do lag do VTX

Baal napisał/a:

3)czy waszym zdaniem, biorąc pod uwagę iż jestem świeżakiem w tych sprawach, nawet korzystając z manuala kolegi Cezara, powinienem się za to brać samemu - czy raczej udać się z lagami do serwisu?

Że by udać się z lagami do serwisu musisz je najpierw wykręcić, a to w zasadzie połowa roboty :-P . Podnośnik masz przecoeż. Damy radę a jak rozgrzebiemy i nam się cóś pomyli to zadzwonimy po odsiecz ;-)
_________________
 
 
omo 


Motocykl: VTX 1300 R 05
Wiek: 62
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 1766
Skąd: Witkowo /k Gniezna
Wysłany: 2012-02-16, 17:59   

W serwisie za wsio- uszczelniacze-olej robota itp. zawołali 200 złociszy-jak dla mnie ryzyko samoróbki zbyt duże
_________________
.Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.
 
 
Adamko 
vel. Adaśko


Motocykl: Yamacha XJ 900 Diversion
Wiek: 50
Dołączył: 24 Gru 2011
Posty: 1287
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-02-16, 18:37   

omo napisał/a:
W serwisie za wsio- uszczelniacze-olej robota itp. zawołali 200 złociszy-jak dla mnie ryzyko samoróbki zbyt duże

Nie przesadzaj. Tu samoróbki nie ma przecież żadnej tylko wymiana. Ponad 100 za robociznę...? Jak dla mnie to przesada.
_________________
 
 
suru 
/ Marcin/


Motocykl: TRACER 9
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1104
Skąd: Rogoźnik k Będzina
Wysłany: 2012-02-16, 19:03   

jedź z motorem do dobrego mechanika, taka moja rada, bo ja tak zrobiłem i nie żałuję wydanych pieniędzy.
_________________
Suru
 
 
Baal 


Motocykl: VTX 1300C '04
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 298
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-02-17, 19:52   

Witam:
Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka - admin wyciął mi post. W związku z nim wysłałem mu maila z podaniem konkretnej przyczyny.
Pozwolicie że przytoczę:

"Proszę o podanie powodu usunięcia postu, zwrot: "Powód: Post nie wnoszący nic do tematu" nie za bardzo mnie przekonuje.
Wręcz skłonny jestem pomyśleć o autocenzurze. Otóż ten konkretny post wnosi KONKRET do tematu.
Pozwolę sobie prześledzić ciąg postu:
Ja (Baal) zagajam problem, do którego daję 3 pytania
Kolega Dziki odpowiada mi na te 3 pytania
Kolega (kuzyn zresztą) Adamko odpowiada mi na pytanie 3 i oferuje swoją pomoc
W tym miejscu mój post INFORMUJE kolegę Adamka że z WIELKĄ STAROPOLSKĄ, WRĘCZ, WDZIECZNOŚCIĄ PRZYJMĘ JEGO POMOC, jednocześnie nadmieniając, że jako rodowity Polak z dziada pradziada znam nasze staro sarmackie przywary. Mało tego, wręcz od nich nie uciekam a idę z nimi – są jakby moją dewizą. I że napijemy się wódki po robocie – proszę zwrócić uwagę, iż podałem ŻE PO ROBOCIE – zasady BHP znam (w poście nie nazywając tego co prawda po imieniu). A jako że znam swoje i rzeczonego kolegi-kuzyna możliwości to zaproponowałem większą objętość.
Kolejno kolega OMO informuje mnie iż wymiana u mechanika nie jest droga a będę miał pewność że czegoś nie zpitolimy.
Kolega Adamko odpowiada OMO że nie ma sensu dawać go do mechanika i zaoszczędzoną stówę mogę wydać na coś innego – oczywiście w USUNIĘTEGO przez Ciebie posta wszyscy wiedzą że zaoszczędzoną stówę wydam na wódę.

I teraz najważniejsze – usuwając ten post zaburzyłeś kolejność wypowiedzi – wprowadziłeś wielki chaos w poście – bo niby skąd wszyscy mają wiedzieć na co mógłbym wydać zaoszczędzoną stówę – bo przecież na ofiarę w kościele na 100% nie.

I na koniec kolega suru w bardzo czytelny i lakoniczny sposób przekonał mnie że jednak chyba dam se luzu i oddam lagi do mechanika
I właśnie miałem odpisać że jednak po głębszym zastanowieniu dam mechanikowi zarobić a i tak z kolegą-kuzynem Adamko wypijemy po 0,7 – ale mówiąc szczerze to nie wiem czy pisać czy nie bo jeśli na forum admini i moderatorzy próbują narzucać SWOJE zdanie to kicha.

Otóż PONOWNIE czytając regulamin starałem się dopasować powód usunięcia postu
I tak, nie podchodzi to pod §3 pkt 3, może pkt 3.4 ale też nie bo przecież się odnosiły

Ale ale właśnie zatrybiłem pkt 7
„7. Administrator oraz moderator są autorytetem na forum i nie należy podważać ich decyzji ani prowadzić do bezsensownej wymiany zdań próbując dojść swojej racji.” - No jaki PIĘKNY kwiatek.

O to jest bardzo pojemny punkt pozwalający adminowi nawet nakazać nam składać życzenia bożonarodzeniowe w lipcu. Bo on swoim autorytetem wszystkim mówi że wigilia będzie za 5 dni. Jednym zdaniem – morda w ciup wigilia za 5 dni a ty masz złożyć życzenia wigilijne. Bo tako rzecze Zaratusta (o przepraszam admin lub moder).
Mój zajebisty dziadek zawsze mi mówił że autorytet się zdobywa wiedzą i umiejętnościami a nie zamordyzmem (miał co prawda na myśli komuchów – ale przecież w dzisiejszych czasach nie ma już komuchów są… ADMINI i MODERATORZY. Dawniej ludzi straszono czarną wołgą a teraz? Usunięciem z forum?


A może powodem jest fakt wyartykułowania przeze mnie, że ja dorosły, razem z dorosłym znajomym podczas wymiany oleju w lagach wypijemy po 0,7 wódki na twarz?
Czy mam również zbierać w kościele karteczki, że byłem i odbębniłem mszę…

Bardzo proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby i ponowne umieszczenie usuniętego postu w odpowiednim miejscu. Który jak udowodniłem powyżej stanowi NIEROZERWALNĄ całość tematu

___________________________

Z poważaniem;
Jacek Lewandowski


Proszę, pomyśl o środowisku naturalnym, zanim wydrukujesz tę wiadomość!
Please think carefully about the environment before printing this e-mail!
-----Original Message-----
From: admin@shadow.org.pl [mailto:admin@shadow.org.pl]
Sent: Friday, February 17, 2012 3:24 PM
To: jlew@poczta.onet.pl
Subject: Twój Post zostal usuniety

Witaj Baal,

Twój Post napisany przez Ciebie na: "Forum SHOC PL", został usunięty przez Administratora lub Moderatora.
Powód: Post nie wnoszący nic do tematu
Link do tematu: http://www.shadow.org.pl/...pic.php?t=10974

Twój post:

Temat: "Uszczelniacze i olej do lag do VTX"

Adaś, Adaś nie obiecuj.
Czyli co... od lagi po 0,7 na dwóch? :chytrusek:
Ale konsumpcja po złożeniu. :koso:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Email wysłany do Ciebie z "Forum SHOC PL" http://www.shadow.org.pl"

coś mi się widzi że na zaposzczę :lol: sobie za długo na tym forum.
No trudno już taki jestem - lubię nazywać rzeczy po imieniu
_________________
lewa w górę...

 
 
adam3911 


Motocykl: xl 1000 03
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2113
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-02-17, 21:07   

A kto i gdzie wilka z lasu przywoływał??? tzn Ruffiego...

[ Dodano: 2012-02-17, 21:32 ]
A tak poważnie to jeśli jesteś tylko użytkownikiem motocykla, lejesz paliwo i wymieniasz olej to jak najbardziej do serwisu, zrobią, złoją z kasy i będziesz szcześliwym użytkownikiem pięknej armatury...

Ja nie oddalbym za nic jakiemuśtam mechanikowi mojego motocykla, części do naprawy wymagające specjalistycznego sprzętu tak, ale nie motocykl, zwłaszcza rzeczy tak oczywiste i nie nadające się do zepsucia...
Ostatnio zmieniony przez adam3911 2012-02-17, 21:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1952
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2012-02-17, 21:36   

Baal - Skoro już publicznie o tym piszesz... To i tu Ci odpowiem.
Tak szczerze powiedziawszy, bez złośliwości - uwierz, ale Twój post rzeczywiście mało wnosił do tematu... Nie wiem który z adminów go usunął i nawet nie będę sprawdzał, bo uważam, że trochę robisz "z igły widły". Po prostu w dziale o charakterze technicznym, a taki właśnie jest dział "Nasze maszyny" powinny pozostawać stricte techniczne rozmowy i opinie. Na i ile to możliwe, i oczywiście na ile to oceni osoba moderująca. Zapewne cierpi na tym "bieżąca" atmosfera dyskusji - plan (mój oczywiście...) jest jednak taki, aby ten dział był możliwie "konkretny" na dłuższą metę.

Cytat:
coś mi się widzi że na zaposzczę :lol: sobie za długo na tym forum.
No trudno już taki jestem - lubię nazywać rzeczy po imieniu


Eeee... Szutki takie..? Z Forum nie wylatuje się (już, na szczęście...) za posiadanie innego zdania niż admini...

Ale żeby zaraz podciągać ten przypadek pod zamordyzm i komuchów... I Nietzsche'go w to wciągać... I wątki religijne wtrącać... Choć można Ci na plus zapisać, że nie wyjechałeś z przynależnościami partyjnymi...
To oczywiście było mniej poważnie...

I na koniec. Za czas jakiś i mój i twój post stąd wylecą - bo są nie na temat, który zresztą zamykam, bo to nie miejsce na dyskusje, a tę na temat lag chyba zakończyliście.

Pozdrawiam.
Shadok
_________________
Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM