/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
vt 500 cykanie z silnika
Autor Wiadomość
maciuo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 16:31   vt 500 cykanie z silnika

Witam mam taki problem że coś mi cyka w głowicy, w zeszłym roku cykało i się skończyło tak że mi zawór podczas jazdy wpadł do cylindra a się okazało że odkręciła się śruba regulacji luzu na dźwigni zaworowej. W tym roku znowu cyka z tym, że sprawdziłem już zawory i się jak na razie nic nie odkręciło, luz zaworowy poprawny. Co jeszcze tam może hałasować? Obstawiam zużytą powierzchnie dźwigni zaworowej-moto jeździ poprawnie tylko to cykanie... :!: Motocykl honda vt 500e
 
 
KrisZbro 


Motocykl: vt 1100c3
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2008-06-02, 18:40   

łańcuch rozrządu jeszcze może rzęzić, ale to takie trochę inne cykanie.

W moim byłym mopliku tzn. vt1100 zżarło dźwigienkę zaworową i też cykało, ale wymieniłem i przestało.

Nie ma rady trzeba rozebrać zobaczyć zanim coś jeszcze padnie , np: wałek rozrządu a szkoda by było.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-06-02, 20:00   

Zależy jakie to cykanie...

U mnie świeżo po remoncie też cyka.. W zasadzie to nie widziałem i nie słyszałem VT500 która by nie cykała...

Może to być tak jak mówisz dźwigienka zaworowa, jak i łańcuszki jak sugeruje kolega.

Sprawdziłeś ile masz już wysunięty napinacz łańcucha?? Po nim można określić mniej wiecej stan samego łańcuszka..
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
maciuo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 20:33   

Rozrząd ok-sprawdzałem zgodnie z serwisówką a poza tym to inny rodzaj hałasu mechanicznego taki jak cykający zegarek troche:) podobny jak wcześniej przed awarią ale cichszy, wydaje mi się że to będzie ta dźwigienka zaworowa jak montowałem głowicę-używkę to zwróciło moją uwagę to że na powierzchni styku 1 dźwigienki z wałkiem rozrządu jest taka jakby głębsza rysa, ale myślałem, że to normalne zużycie stare moto w końcu. Pojeżdżę trochę jeszcze i w wakacje coś z tym zrobić się postaram-mam jeszcze dźwigienki z uszkodzonej głowicy. Całe szczęście że się śruba regulacyjna znowu nie wykręciła bo by szlag ten silnik trafił jakby 2 raz zawór się z tłokiem spotkały :evil:
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-06-02, 20:35   

no niezły miałeś niefart z tym zaworem.. ja też czasem jadę to słyszę różne dźwięki.. czasem zastanawiam sie czy ja na prawdę je słyszę czy to tylko moje obawy i wyobraźnia ? :)
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
maciuo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-02, 20:56   

4 lata hondą cb400n sie przekulałem i hałasowało w niej wszystko rozrząd, głowica, skrzynia i w trasie tylko stałem bo paliwa mi zabrakło a tu cykać mi zaczeło i od razu remont musiałem robić to sie teraz martwie ;-) chociaż teraz to chyba na zapas :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM