/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana oleju
Autor Wiadomość
yarkom 
Jarek


Motocykl: VT 700 C 86
Wiek: 59
Dołączył: 17 Mar 2011
Posty: 246
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-06-26, 11:53   Wymiana oleju

Witam

Nie znalazłem odpowiedzi więc pozwoliłem sobie założyć post. Sytuacja wygląda tak: niedawno kupiłem shadowke (z Holandii). Miała wymieniony olej (czyściutki jak z butelki,obudowa filtru oleju też jeszcze niezabrudzona, więc nie jeżdżone było po zmianie). Niestety oleju było ledwo ponad minimum. Po zrobieniu ok 400km stan zeszedł poniżej, nie mam pojęcia jaki olej był wlany i muszę go zmienić (mimo że nadal jest jak z butelki). Znajomy mechanik stwierdził że to syntetyk, a ja chciałem wlać pół-syntetyk. I teraz co wymyśliłem: zaleje motor olejem motocyklowym ale jakimś tańszym, nie zmieniając filtru oleju. A na zimę zmienię kolejny raz już z filtrem na jakiś polecany. Czemu tak? boję się tego pół litra co zostanie w silniku, nie wiem czy można mieszać syntetyk z pół (ba nie mam pojęcia jaki jest w silniku, może pół-syntetyk)? Co radzicie w tej sytuacji zrobić?
_________________
"Get your motor runnin'
Head out on the highway
Lookin' for adventure"
Steppenwolf "Born to be Wild"

https://picasaweb.google.com/111954795753993843437/HondaShadow700c?authkey=Gv1sRgCK6QhoWsnu6UCQ&feat=directlink#
 
 
 
MCY 
Marcin


Motocykl: VT600C-93 JAWA350-82 VTX1300S-06
Wiek: 51
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 2199
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2011-06-26, 13:02   

Możesz wylać olej z filtra i wkręcić go z powrotem.
_________________
Marcin
 
 
Siwy_Dym 
Mariusz


Motocykl: BMW R1200GS ADV
Wiek: 50
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 1107
Skąd: Lublin/Radom /LU/
Wysłany: 2011-06-26, 15:01   Re: Wymiana oleju

yarkom napisał/a:
Witam

Nie znalazłem odpowiedzi więc pozwoliłem sobie założyć post. Sytuacja wygląda tak: niedawno kupiłem shadowke (z Holandii). Miała wymieniony olej (czyściutki jak z butelki,obudowa filtru oleju też jeszcze niezabrudzona, więc nie jeżdżone było po zmianie). Niestety oleju było ledwo ponad minimum. Po zrobieniu ok 400km stan zeszedł poniżej, nie mam pojęcia jaki olej był wlany i muszę go zmienić (mimo że nadal jest jak z butelki). Znajomy mechanik stwierdził że to syntetyk, a ja chciałem wlać pół-syntetyk. I teraz co wymyśliłem: zaleje motor olejem motocyklowym ale jakimś tańszym, nie zmieniając filtru oleju. A na zimę zmienię kolejny raz już z filtrem na jakiś polecany. Czemu tak? boję się tego pół litra co zostanie w silniku, nie wiem czy można mieszać syntetyk z pół (ba nie mam pojęcia jaki jest w silniku, może pół-syntetyk)? Co radzicie w tej sytuacji zrobić?


Spokojnie...mądre książki mówią, że 10% możesz domieszać każdego oleju jaki sobie chcesz.
Inna sprawa że dzisiejsze oleje to praktycznie jest to samo, reszta to marketing i brand.
_________________
Nic tak nie zabija czasu jak motor
 
 
suru 
/ Marcin/


Motocykl: TRACER 9
Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 1104
Skąd: Rogoźnik k Będzina
Wysłany: 2011-06-28, 21:39   

ja bym wymienił olej i filtr na calkiem nowe. Koszt nie jest wielki.
_________________
Suru
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM