/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony - jakie wybrać
Autor Wiadomość
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2011-05-06, 22:42   

Tylko Metzeller Maraton....Zachowują sie świetnie w każdych warunkach....
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2011-05-11, 18:37   

A ja właśnie zamówiłem komplet Duro za 345PLN z przesyłką. :chytrusek:

Gorzej bo dziś odpaliłem po 2 tygodniowej przerwie i honda stwierdziła że nie będzie wchodzić na obroty tylko gasnąć więc czeka mnie dłubanina. :evil:

Ale jak już się wezmę to polecę po całości:wymiana opon, wymiana tarcz sprzęgła, wymiana uszczelniaczy na lagach, zamówiłem świece irydowe, nowe kable zapłonowe, wymienię olej i filtr, filterek paliwa, może jak będę miał spuszczony olej to zaglądnę do sprzęgła rozruchowego, a jak będę miał dekle ściągnięte to może się skuszę na polerowanie bo lakier zaczął strasznie obłazić. Zostaną mi tylko gaźniki bo jeszcze do nich nie było zaglądane a moto już 5 sezon w moich rękach. 8-)
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
adamszubud 


Motocykl: BMW R 1150 GS 00.
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 491
Skąd: Milanów LPA
Wysłany: 2011-05-11, 18:48   

myślę że opony to raczej GUMOWE :lol:
_________________
http://szubud.pl/
 
 
elmo 
elmo

Motocykl: czarny wół 750
Wiek: 46
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 61
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-05-12, 08:19   

pietrachVI napisał/a:
Tego posta napisałem dokładnie 2010-06-15, 23:10 mając na myśli maratony ;) Trochę km minęło odkąd go napisałem, ale cały czas podtrzymuję zdanie. Jednak żeby nie było tak kolorowo, kiedy jest chłodno na dworze tj. do 13*C to ciężko mi je zagrzać (co raczej nie powinno bardzo dziwić) :lol: Btw. mam wymiar inny nieco niż oryginał.[/quote]
Koniec cytatu

Kupiłem właśnie Metzeler marathon na przód z grudnia 10 roku i w porównaniu do Dunlopa d 404 z 07 roku to ta nowa jest mnientka jak samochodowa zimówka! Pewnie szybciej się zużyje ale za to ma wyższy bieżnik od Dunlopki.
Mam pytanie czemu musisz rozgrzewać Metzelera przy chłodnej pogodzie? Jak jest sucho to przejażdżkuję się od ok 7 stopni i Dunlopy są trochę twarde, czy też o to chodzi w Twoim przypadku ? Czy są odczuwalne duże różnice w przyczepności? Z tego co zauważyłem to mój styl jazdy w zimne dni raczej nie pozwala rozgrzać opon... :oops:
 
 
pietrachVI 
PIETRACH


Motocykl: exVT600, BMW R65 '87, Jawa 175 '60
Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 469
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 2011-05-12, 09:54   

Może zacznę od tego, że przednią oponę mam szerokości 120, a tylną... 200 (ofc felgi również zmienione), zatem troszeczkę może się wszystko różnić niż przy standardowych oponach tj. 100 i 170. Wyjeżdżając z domu w mam zwyczaj przejechania zależnie od pogody pierwszego 1 do 2 km wężykiem. Wtedy czuję że tak... hmmm... bardziej miękko się prowadzi, bardziej się mnie słucha i a styl jazdy nie jest taki "kanciasty" :mrgreen:
_________________
"Wicher silne drzewa głaszcze..."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM