/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z obrotomirzem
Autor Wiadomość
jacabe 


Motocykl: Honda VF 750C2 - 1995; VT500C-sprzedana
Wiek: 50
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 148
Skąd: Lębork
  Wysłany: 2008-03-18, 19:07   Problem z obrotomirzem

Mam problem z obrotomierzem, czasami jest tak że nie wskazuje prędkości obrotowej silnika a czasami zaskakuje i jest ok. włącza się i wyłącza jak mu się podoba. Nadmieniam że jest to elektryczny obrotomierz. Może ktoś z kolegów miał też taki przypadek i wie gdzie szukać przyczyny.
_________________
Jak dasz koniom jeść, tak cię będą wieźć.

http://i16.photobucket.co...cbar/sobow2.jpg

http://i16.photobucket.co...marzec08016.jpg
 
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-18, 19:36   

W mojej VT 700 mam identycznie, ale nie zwracam na to uwagi. Jeżdżę na ucho :lol:

Jednak gdybym wiedział w czym rzecz, to zawsze lepiej mieć sprawny obrotomierz :twisted:
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2008-03-18, 19:40   

Trzeba by wziąść miernik i porobić pomiary. Przyczyną może być jakiś niekontakt w instalacji lub wewnątrz obrobomierza lub czyjnik. Ciężko wyczuć i stwierdzić ze to jest to. Najpierw dokonał bym pomiarów gdzie szukać przyczyny.
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
jacabe 


Motocykl: Honda VF 750C2 - 1995; VT500C-sprzedana
Wiek: 50
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 148
Skąd: Lębork
Wysłany: 2008-03-18, 20:07   

Niestety nie mam pojęcia gdzie szukać. Manual który posiadam dotyczy tylko i wyłącznie wersji z mechanicznym obrotomierzem a i schemat instalacji jest tak niewyraźny że szkoda gadać.
_________________
Jak dasz koniom jeść, tak cię będą wieźć.

http://i16.photobucket.co...cbar/sobow2.jpg

http://i16.photobucket.co...marzec08016.jpg
 
 
 
jenny
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-12, 13:51   

Podczepiam się pod temat.

Mam problem z licznikiem km.

Prędkość wskazuje dobrze (nie jechałam z nikim "obok" żeby sprawdzić ale wydaje mi się że raczej dobrze, jeśli są różnice to niewielkie), ale po ostatniej przejażdżce po okolicach mało oczka mi nie wyszły na wierzch. Zamiast 56 km które faktycznie zrobiłam, naliczyło mi ponad 400 :shock:

Myślicie że problem tkwi gdzieś w montowaniu przy kole czy może w samym liczniku..? :roll:

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
 
 
zeza 
morderca żelazaiopon


Motocykl: VT 750 C5 05 i F6C 97
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 1055
Skąd: Wodzisław Śląski
Wysłany: 2008-04-12, 16:08   

Cytat:
Zamiast 56 km które faktycznie zrobiłam, naliczyło mi ponad 400 :shock:




To ma też chyba dobre strony, zobacz jakie masz małe spalanie :mrgreen:
 
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-04-12, 17:13   

jenny napisał/a:
Podczepiam się pod temat.

Mam problem z licznikiem km.

Prędkość wskazuje dobrze (nie jechałam z nikim "obok" żeby sprawdzić ale wydaje mi się że raczej dobrze, jeśli są różnice to niewielkie), ale po ostatniej przejażdżce po okolicach mało oczka mi nie wyszły na wierzch. Zamiast 56 km które faktycznie zrobiłam, naliczyło mi ponad 400 :shock:

Myślicie że problem tkwi gdzieś w montowaniu przy kole czy może w samym liczniku..? :roll:

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.


Sprawdź dokładnie, czy któraś z linek nie przyciska nawet delikatnie pokrętła do zerowania licznika dziennego. U mnie przyciskała linka sprzęgła i walił mi takie ilości mil, ze mi oczy na wierzch wyszły. Odsunąłem i zabezpieczyłem linkę sprzęgła przed ponownym przysunięciem się do pokrętła i jest OK.
 
 
jenny
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-12, 19:19   

Zeza, no tak, nie obraziłabym się, gdyby tak paliła przy tylu nabitych rzeczywiście km :mrgreen:



Mateusz, dzięki, sprawdzę :thx:
 
 
pdarek 

Motocykl: VTX1300 06'
Wiek: 49
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 205
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2008-04-12, 20:34   Re: Problem z obrotomirzem

jacabe napisał/a:
Mam problem z obrotomierzem, czasami jest tak że nie wskazuje prędkości obrotowej silnika a czasami zaskakuje i jest ok. włącza się i wyłącza jak mu się podoba. Nadmieniam że jest to elektryczny obrotomierz. Może ktoś z kolegów miał też taki przypadek i wie gdzie szukać przyczyny.




Przy swojej miałem identycznie. Raz pokazywał a raz nie. :-( Jak go potrzepałem to pokazywał, co wskazywało na brak styku. Po rozebraniu obrotomierza (kłopotliwe odginanie ramki), przelutowaniu całej płytki elektronicznej, wymianie dwóch elektrolitów i przeczyszczeniu wszystkich styków jest OK!!
 
 
 
jenny
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-14, 07:12   Re: Problem z obrotomirzem

pdarek napisał/a:
jacabe napisał/a:
Mam problem z obrotomierzem, czasami jest tak że nie wskazuje prędkości obrotowej silnika a czasami zaskakuje i jest ok. włącza się i wyłącza jak mu się podoba. Nadmieniam że jest to elektryczny obrotomierz. Może ktoś z kolegów miał też taki przypadek i wie gdzie szukać przyczyny.




Przy swojej miałem identycznie. Raz pokazywał a raz nie. :-( Jak go potrzepałem to pokazywał, co wskazywało na brak styku. Po rozebraniu obrotomierza (kłopotliwe odginanie ramki), przelutowaniu całej płytki elektronicznej, wymianie dwóch elektrolitów i przeczyszczeniu wszystkich styków jest OK!!




Hmm.... :shock: No cóż... chyba nie będę miała wyboru, gdyż nie zauważyłam, aby linka gdzieś była gdzieś przyciśnięta, a także by któaś z linek przyciskała pokrętło :-|

Nie mam pojęcia co zrobić z tym fantem... Ale trzeba by to zrobić :roll:

Oblukałam trochę tą linkę, jest wkręcana do obrotomierza, tylko pytanie czy powinna być dokręcona do końca gwintu? Bo nie jest. Nie znam się na tych licznikach.

Proszę o jeszcze jakieś wyjaśnienie, rady, może nie trzeba będzie rozbierać licznika..? :roll: (mam taką nadzieję)
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2008-04-14, 08:57   Re: Problem z obrotomirzem

jenny napisał/a:




Hmm.... :shock: No cóż... chyba nie będę miała wyboru, gdyż nie zauważyłam, aby linka gdzieś była gdzieś przyciśnięta, a także by któaś z linek przyciskała pokrętło :-|

Nie mam pojęcia co zrobić z tym fantem... Ale trzeba by to zrobić :roll:

Oblukałam trochę tą linkę, jest wkręcana do obrotomierza, tylko pytanie czy powinna być dokręcona do końca gwintu? Bo nie jest. Nie znam się na tych licznikach.

Proszę o jeszcze jakieś wyjaśnienie, rady, może nie trzeba będzie rozbierać licznika..? :roll: (mam taką nadzieję)


Jenny, zdecyduj, czy mówisz o liczniku czy obrotomierzu? Jeśli o liczniku to on jest na linkę, która prowadzi od koła do zegara. Jeśli nic Ci nie dociska pokrętła km to w takim razie siadło zazębianie mechanizmu - poproś Partycję, żeby Ci powiedziała, w jakim zakładzie naprawiała licznik. Być może jakiś zegarmistrz sie by za to wziął?

Jeśli obrotomierz to masz dwa do wyboru - albo mechaniczny na linkę, która wychodzi z pokrywy zaworowej pierwszego gara albo elektroniczny :-)



Co do samej linki - nie musi być wkręcona do końca gwintu. Nakrętka linki nie obejmuje całego gwintu więc nie ma się co siłować. Jeśli trzyma sie dobrze i nie odkręca, a licznik nie wydaje dziwnych dźwięków to jest OK.
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-04-14, 10:30   

Ja miałem też kłopoty z obrotomierzem... - obroty spadały do zera czasami ale efekt ten był powiązany z jednoczesnym dławieniem motocykla... po długim poszukiwaniu okazało się że w kostce nad cewkami zapłonowymi jeden przewód nie miał kontaktu więc proponuje sprawdzić całe okablowanie przy wn, wszystkie kostki i połączenia.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
jenny
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-19, 00:11   

Dziękuję za odpowiedzi :thx: i przepraszam za tak późny odzew - doskwiera za mało wolnego czasu.



Chodzi mi o licznik, nie o obrotomierz, przepraszam za niesprecyzowane wypowiedzi. :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM