/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Valvoline Engine Flush
Autor Wiadomość
maka 
Krzysiek


Motocykl: był VT 700 C 85 ; XL 1000 V, VT 1100 C 88
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 751
Skąd: Kurów //LPU
Wysłany: 2010-07-22, 20:49   Valvoline Engine Flush

Przeglądając internet natrafiłem na takowy środek Valvoline Engine Flush. No i tak się zastanawiam czy stosował to ktoś kiedyś przy wymianie oleju, i czy w ogóle warto? W zasadzie mój motorek ma już swoje lata i coś tam mogły się w nim " tętnice" trochę przyblokować, no chyba że nie mam racji. Jakieś sugestie?
 
 
 
Marcin Racibory 
Marcin


Motocykl: Honda Shadow VT500C 1985 vt 1100 z1988
Wiek: 53
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 553
Skąd: Nowe Racibory
Wysłany: 2010-07-22, 22:05   

Doczytaj czy środek nadaje się do silników motocyklowych z mokrym sprzęgłem.
_________________
Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
 
 
maka 
Krzysiek


Motocykl: był VT 700 C 85 ; XL 1000 V, VT 1100 C 88
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 751
Skąd: Kurów //LPU
Wysłany: 2010-07-22, 22:32   

Doczytałem się tylko tyle :





"Bezpiecznie czyści silnik.

Raz na jakiś czas dobrze jest poddać silnik wewnętrznemu czyszczeniu. Zapewni nam to usunięcie osadów i szlamów oraz umożliwi poprawne działanie układu smarowania. Bardzo często przeznaczone do tego produkty dostępne na rynku są zbyt agresywne i wymywają silnik zbyt szybko. Uwolnione zanieczyszczenia całkowicie blokują kanały olejowe. Tak się nie dzieje w przypadku zastosowania Valvoline Engine Flush, który delikatnie usuwa szlamy i osady z wnętrza silnika i z kanałów olejowych. Stosuje się go poprzez wlanie do miski olejowej przed wymianą oleju. Następnie uruchamia się silnik na 5 minut, po czym spuszcza się i wymienia olej. Bezpieczny dla pierścieni uszczelniających (o-ringów) oraz innych części gumowych. Przeznaczony zarówno do silników diesla jak i benzynowych".
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-07-23, 00:06   

Jak dla mnie, to w takie magiczne środki nie ma się co pchać, skoro moto jeździ, nic się z nim niepokojącego nie dzieje, to po co zalewać takim "cudem"? czasami te osady w silniku są potrzebne właśnie dla niego samego... więc lepiej nie ruszać, skoro maszyna sobie radzi i jeździ :-) Takie jest moje zdanie :-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
SHEMP 
SHEMP

Motocykl: HD FLHTP czyli Electra Police 09
Wiek: 55
Dołączył: 29 Paź 2007
Posty: 383
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2010-07-23, 07:08   

W samochodzie stosuje coś takiego z Kernite, ale od początku przed każdą wymianą i jest git. w motorze dochodzi jednak mokre sprzęgło; kolega stosuje w swoim Intruzie, ja nie ryzykowałem. Takie środki myjące jak w tym preparacie są we wszystkich nowych olejach, Spróbuj może zalać moto jakimś tańszym olejem 4T - Lotos, Orlen - pojezdzić z 500 km i dopiero wymienić na docelowy.
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2010-07-23, 17:47   

Ja stosowałem jakiś środek Valvoline,chyba właśnie ten.Wlałem przed wymianą oleju.Po zlaniu wszystko działa :mrgreen: Zaufany mechanik stosuje te produkty w swoim warsztacie.Jest w okolicy najlepszym fachowcem i nigdy nie wciska kitu :thx: Stosuje też to-to czasami jak pierscienie się zapieką lub przepuszczają.Podnosi kompresję-widziałem na własne oczy :shock: Podobnie działający środek tej firmy do gażników i wtrysków czyści ukł.dolotowy.Sprawdzone-po paroletnim nie zaglądaniu do gażników mechanik zrobił wielki oczy :shock: że nie ma zadnego syfu
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
Shark2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-27, 11:41   flushe

nie wiem jak z tym flushem valvolina ale inne flushe roznych firm ktore stosowalem np w samochodach napewno nie nadaja sie do motocykli bo producenci kilku z nich niezalecaja pozostawiania tego flusha w silniku. Mam tu na mysli ze z niektórych motocykli nie da sie zlać calego oleju w niektórych te pół litra zostaje co za tym idzie zostanie tez pewna czesc flusha, nie wiem czy to ma wpływ na funkcjonowanie sprzęgła i silnika ale skoro większość producentów nie zaleca pozostawiania tego w silnikach....
 
 
bart1973 
Warchoł i renegat


Motocykl: Honda CBF 1000 F '12
Wiek: 50
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 1191
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-27, 14:53   

Ja zastosowałem coś takiego Racing Engine Flush . I nie nic złego sie nie działo. Ale też na wszystkich innych oprócz tego widziałem dopisek "Nie stosować w silnikach z mokrym sprzęgłem".
_________________


Ojciec - to brzmi dumnie!!!
 
 
 
maka 
Krzysiek


Motocykl: był VT 700 C 85 ; XL 1000 V, VT 1100 C 88
Wiek: 38
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 751
Skąd: Kurów //LPU
Wysłany: 2010-07-28, 09:19   

Z ciekawości wysłałem kilka dni temu maila do dystrybutora, ale odpowiedzi brak :mrgreen:

Może sami nie wiedzą co sprzedają jak to często bywa :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM