/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Chromowane osłony rur teleskopowych (lag)
Autor Wiadomość
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-09, 21:55   Chromowane osłony rur teleskopowych (lag)

witam



mam hondę shadow 1100 z roku 99,

ostatnio stwierdziłem że przednie lagi wyglądają dość skromnie, ("chudo") do pozostałej masywnej budowy motocykla. Modele z lat powyżej 2000, oraz 750 posiadają w standardowym wyposażeniu chromowane osłony rur. Po rozmowie z serwisem wpadłem w lekki szok, cena kpl to ok 1600 - 1700 zł. Postanowiłem sam sobie takowe osłony zrobić. Kupiłem rurę fi 70, chromowaną, tylko kwestia dorobienia uchwytu montażowego rur który planuję zamocować pomiędzy półkami.



Czy ktoś z szanownych kolegów robił już taki zabieg, ewentualnie zakupił takie osłony ?



Nie wiem jeszcze jak umocować uchwyt osłon, czy do półek czy może do rur ?



Pozdrawiam> Marcin
 
 
sztywny 
czerwona gałeczka


Motocykl: vtx 1800c
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 327
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-09, 22:22   

Mysle , ze chyba lepiej do rur, ale najlepiej podpatrz jak sa one mocowane w innych moto.
_________________
.......motór nie umiera nigdy, motór jest wieczny.....
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2007-12-11, 17:06   

Takie osłony nazywane są szklankami i mocuje się je do półek. W mojej 750 ze szklanki wystaje małe ucho z dziurką przez którą śruba wchodzi do półki. Obie części szklanek (górna i dolna) trzymają się na jednym uchwycie. Inną sprawą jest to że goleń ma również taki gumowy ślizgacz dzięki któremu szklanka nie styka się bezpośrednio z golenią. Górna szklanka jest stabilna dziędzki nieruchomej pozycji między dolna i górną półką. Jakby było trzeba zrobię fotkę, bo aktualnie cały przód mam rozebrany, więć wzystko dokładnie widać.
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
Marcin Żary
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-11, 18:13   

Witam



Widziałem jak to wygląda, u kolegi w 750. Ślizg pomiędzy golenią a rurą też założę, z jakiegoś tworzywa, jednak co do mocowania to kombinuje aby pod górną półką zamocować aluminiową tuleję (wytoczoną) na którą nasadzę rurę (Szklankę). Chcę szklanki zrobić jako jeden element, nie dzielony jak to jest w oryginale, więc były by tylko przymocowane do aluminiowej tuleji na górze, no chyba że okaże się to za mało sztywne wówczas nad dolną półką założę jeszcze jeden element mocujący.



Pozdrawiam
 
 
Piotr 75 
burAS


Motocykl: VT 1100 C2 ACE -96, FLHTC 88"
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 287
Skąd: Krosno
Wysłany: 2008-02-14, 23:01   

Witam,ja też noszę się z zamiarem dorobienia z chromoniklu szklanek na lagi do mojej VT 1100 C2 ACE z 96r. i mam pytanie do was, czy ktoś juz zakładał szklanki do tego modelu?. Martwi mnie odstęp pomiędzy dołem lagi a błotnikiem.Jeżeli dojdzie jeszcze szklanka to przy pełnym ugięciu przedniego zwieszenia może szklanka udeżać o błotnik.Proszę o wskazówki!.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM