To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 500 - VT500 - modyfikacje

Marecki - 2021-07-13, 22:08
Temat postu: VT500 - modyfikacje
Tak sobie pomyślałem, ze może warto byłoby opisać jakieś ciekawe modyfikacje naszych moto
Miałem ostatnio drobny problem, że moto potrafiło mi zgasnąć przy próbie odkręcenia manetki podczas np ruszania z miejsca na światłach.
Czasem po zgaszeniu rozgrzanego silnika (np aby zatankować) też trzeba było trochę pokręcić rozrusznikiem aby odpalił.
Nie ukrywam, że „ciut” irytujące to było więc zrobiłem dzisiaj mały experyment - zamontowałem przekaźnik, którym zasiliłby same cewki zapłonowe bezpośrednio z accu (przez bezpiecznik oczywiscie).
Efekt: pozytywny!
Moto bez kłopotów pali czy to zimny czy gorący.
Niestety - w ponad 30 letnim moto stan techniczny połączeń w instalacji elektrycznej jest po prostu „taki sobie” i na każdym połączeniu mamy jakiś spadek napiecia a to w tym przypadku wpływało na mniejszą energię iskry.
Wydaje mi się, ze największym problemem w tym moto jest ta skrzynka połączeniowa pod reflektorem no ale trochę problematyczna jest jej likwidacja czy naprawa.
Przekaźnik aktualnie zamontowany na probę wisi sobie obok cewek - teraz trzeba będzie go gdzieś schować aby nie bał się deszczu.
Wcześniej zamontowałem przekaźniki do światła mijania, lightbarów i pozostałych akcesoriów - teraz dojdzie jeszcze jeden.

JaMag38 - 2021-07-16, 08:03

Dobry pomysł z wstawianiem przekaźników w instalację. Jedyny minus to brak miejsca na ich "schowanie". Generalnie te nasze Hanki mają bardzo mało miejsca na takie dodatki ale taki już ich urok. Jestem zwolennikiem wszelkich zmian jeśli tylko poprawiają bezpiczeństo i komfort kierującego.
Marecki - 2021-07-16, 09:25

Fakt - miejsca za wiele nie jest wiec warto iść w kierunku przekaźników małogabarytowych ale i tak bezpieczniki trzeba umieścić w takim miejscu aby nie było konieczne rozebranie połowy moto celem ich wymiany.
Woder - 2021-07-17, 21:27

Ja mam moto z 86" roku i nie mam tej puszki pod lampą. Wcześniej miałem 83" i tak jak napisałeś po tankowaniu zaraz ją odpalić to nie lada gratka. A ta 86" pali jak ścigacz, tylko bzyk i chodzi.
pokrak - 2021-08-12, 18:14

Przednia lampa od ursusa c360 po małych modyfikacjach
W trakcie rozkminy tylni błotnik od wcześniejszego modelu
Kierunkowy od vt600

Marecki - 2021-08-12, 20:42

pokrak - wersja 83-84 ma inne (krótsze) mocowanie lampy niż w późniejszych wersjach. Zresztą w tych wczesnych rocznikach mamy oryginalnie lampę prostokątną.
Ale pokaż proszę adaptację lampy z C360 bo ciekaw jestem

pokrak - 2021-08-16, 14:31

Marecki napisał/a:
pokrak - wersja 83-84 ma inne (krótsze) mocowanie lampy niż w późniejszych wersjach. Zresztą w tych wczesnych rocznikach mamy oryginalnie lampę prostokątną.
Ale pokaż proszę adaptację lampy z C360 bo ciekaw jestem


Właśnie te prostokątne kształty zmusiły do poprawy designu bo po prostu mi się nie podobały.
Porobię zdjęcia i umieszczę

Stormwind - 2021-09-24, 12:31

Ja z dodatkowych przeróbek to oprócz lightbarów (przez przekaźnik) i ostatnio Twojej koncepcji z dodatkowym zasilaniem cewek, dorobiłem sobie kontrolkę wysunięcia stopki - bo przyznam, że nie raz zdarzyło mi się w pośpiechu ruszać z wysuniętą :/
Dodatkowo, poprzedni właściciel (któryś z nich w każdym razie) zamontował w schowku w oparciu (wersja 1986) dodatkowy zbiornik płynu chłodzącego z czujnikiem poziomu. Ten zbiornik jest połączony z fabrycznym rurką. A z czujnika poziomu płynu mam również wyprowadzoną kontrolkę na pulpit wskaźników. No i trzecia kontrolka świecąca w momencie uruchomionego wentylatora (+ oczywiście przycisk do ręcznego włączania). Zakładam, że obie te sprawy musiały mieć swoją przyczynę pewnie w przegrzewaniu moto. Kiedy go kupiłem to miałem sporo prostowania co do układu chłodzenia: termostat, czujnik załączania wentylatora, chłodnica itp, ale sumarycznie pozostawiłem ten dodatkowy zbiornik z wskaźnikiem bo stwierdziłem, że przydatny i ciekawy patent no i na pewno mi płyn nie ucieknie ...

Marecki - 2021-09-24, 14:58

Zawsze w tym miejscu można byłoby dodatkowy …. zbiornik na paliwo dać ;-)
Stormwind - 2021-09-27, 21:07

Albo bidon na whisky... ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group