To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

VT 1100 - zdjecie dekli zaworow

saretar - 2009-03-04, 02:31
Temat postu: zdjecie dekli zaworow
W serwisowce stoi jak wol, ze w modelach 86-96, gdzie pokrywa zaworow jest dzielona na 3 da sie zajrzec do lancucha rozrzadu bez wyciagania silnika - ot aby sprawdzic chocby napinacz, choc i na upartego mozna zmieniac lancuch.

Fajnie, dekiel siedzi na 5 srubach - 3 szpilki po 165mm oraz 2 nakretki. 2 nakretki i 1 sruba to pryszcz - da sie zdjac/wysunac obok ramy. Ale 2 sruby wygladaja na to, ze zablokuja sie o rame - to jak to u licha zdjac, jak szpilka siedzi jeszcze 10cm w deklu? ktos to probowal?

Na tylnym wydaje sie wiecej miejsca, ale tak nie przychodzi mi do glowy jak to zdjac, a nie chce rozbierac czegos, czego nie jestem pewien ze dokoncze.

Anonymous - 2009-03-04, 08:45

Zajrzeć się da ale ze zdjęciem pokrywy niestety ale silnik trzeba wyjąć . Można pokombinować popuścić silnik na mocowaniach i pomanewrować ale to chyba więcej czasu zajmie niż samo wyjęcie silnika.No i sama wymiana łańcuchów jest wygodniejsza.
KrisZbro - 2009-03-05, 21:38
Temat postu: Re: zdjecie dekli zaworow
saretar napisał/a:
W serwisowce stoi jak wol, ze w modelach 86-96, gdzie pokrywa zaworow jest dzielona na 3 da sie zajrzec do lancucha rozrzadu bez wyciagania silnika - ot aby sprawdzic chocby napinacz, choc i na upartego mozna zmieniac lancuch.

Fajnie, dekiel siedzi na 5 srubach - 3 szpilki po 165mm oraz 2 nakretki. 2 nakretki i 1 sruba to pryszcz - da sie zdjac/wysunac obok ramy. Ale 2 sruby wygladaja na to, ze zablokuja sie o rame - to jak to u licha zdjac, jak szpilka siedzi jeszcze 10cm w deklu? ktos to probowal?

Na tylnym wydaje sie wiecej miejsca, ale tak nie przychodzi mi do glowy jak to zdjac, a nie chce rozbierac czegos, czego nie jestem pewien ze dokoncze.


Próbowałem kiedyś i tak jak piszesz nie da rady, za długie szpilki. Trzeba silnik wyjąć z ramy. Jak wyciągniesz to odkręcając dekiel nad łańcuchem da rade wynienić łańcuch, ale napinaczy już nie wyjmniesz.Trzeba głowice ściągać. Taki silnik, nic nie poradzisz.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group