To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Oleje - Olej Valvoline DuraBlent 4T 10W40

citizen77 - 2017-03-04, 22:40
Temat postu: Olej Valvoline DuraBlent 4T 10W40
Cześć. Mam do was pytanie, czy ktoś z was zalewa swój motocykl olejem ja w temacie. Do tej pory jeździłem na Motulu 5100 10w40 ale po coraz częściej słyszanych opiniach o podrabianiu tego oleju chciałem zmienić, i stąd moje pytanie do was :-D
Todek - 2017-03-04, 22:42

JA Valvolina używam do samochodów. Moim zdaniem bardzo dobry olej,
citizen77 - 2017-03-04, 23:10

Też słyszałem dużo pozytywnych opinii na temat taj marki ale Motul tak zdominował rynek motocyklowy że zaczynają go podrabiać i tu pojawia się problem.
Trom - 2017-03-04, 23:19

Słyszałem ostatnio że Motul już nie jest taki jakim był kiedyś. Nie zgłębiałem tematu, zakupiłem olej innej firmy w celach eksperymentalnych ;-) . Czy to będzie dobra zmiana ? ;-) Okaże się :mrgreen:
GhoustDragon - 2017-03-05, 10:04

Tuptusia od początku zalewam Valvoline...
Silnikowi jest wszystko jedno jakiej marki olejem go zalejesz byle spełniał normy(a ten spełnia)...
I ma jeszcze jedną zaletę - jest tańszy od Motula.

PILOT - 2017-03-15, 15:34

Czytałem o tym oleju i jest zachwalany. Osobiście mam zalany Valvoline SynPower. Ten sezon również zaleje SynPower.
derek99 - 2017-11-05, 12:13

Odkopię trochę temat.
Czeka mnie wymiana oleju i zauważyłem, że olej niby ten sam a inne klasy jakości
1. VALVOLINE DURABLEND 4T 10W40, API SG, JASO MA,
2. VALVOLINE DURABLEND 4T 10W40, API SL, JASO MA, JASO MA2
Ten z klasą SG według serwisówki jest bardziej zbliżony do klasy rekomendowanej (chociaż już przestażałej) , ale gdzieś wyczytałem, że ten drugi SL polecany jest do stosowania w motocyklach japońskich i tych, dla których producenci wskazują płyny API SG lub JASO MA. Słyszałem że za wysoka klasa może mieć zły wpływ na starsze silniki.

GhoustDragon - 2017-11-05, 18:54

derek99 napisał/a:
Odkopię trochę temat.
Czeka mnie wymiana oleju i zauważyłem, że olej niby ten sam a inne klasy jakości
1. VALVOLINE DURABLEND 4T 10W40, API SG, JASO MA,
2. VALVOLINE DURABLEND 4T 10W40, API SL, JASO MA, JASO MA2
Ten z klasą SG według serwisówki jest bardziej zbliżony do klasy rekomendowanej (chociaż już przestażałej) , ale gdzieś wyczytałem, że ten drugi SL polecany jest do stosowania w motocyklach japońskich i tych, dla których producenci wskazują płyny API SG lub JASO MA. Słyszałem że za wysoka klasa może mieć zły wpływ na starsze silniki.

Bzdura - bardziej zaszkodzi olej o niższych parametrach...
To co usłyszaleś moim zdaniem jest pozostałością wierzeń naszych ojców kiedy to wyznawano, że z oleju wytrącają się różnego rodzaju paskudztwa które to osadzają się w silniku uszczelniając go :shock: a zalanie oleju o lepszych właściwościach może te syfy wypłukać i powodować wszędobylskie wycieki...
W branży motoryzacyjnej siedzę od 2006 roku i jeszcze nie słyszałem aby olej spełniający normy(lub je przewyższający) zaszkodził silnikowi...
Zasadniczo to wogóle nie słyszałem żeby zmiana czegoś na coś lepszego zaszkodziła...
Tyle mojego zdania na ten temat.

Krzysiek - 2017-11-06, 21:13

derek99 napisał/a:
Odkopię trochę temat.
Czeka mnie wymiana oleju i zauważyłem, że olej niby ten sam a inne klasy jakości
1. VALVOLINE DURABLEND 4T 10W40, API SG, JASO MA,
2. VALVOLINE DURABLEND 4T 10W40, API SL, JASO MA, JASO MA2
Ten z klasą SG według serwisówki jest bardziej zbliżony do klasy rekomendowanej (chociaż już przestażałej) , ale gdzieś wyczytałem, że ten drugi SL polecany jest do stosowania w motocyklach japońskich i tych, dla których producenci wskazują płyny API SG lub JASO MA. Słyszałem że za wysoka klasa może mieć zły wpływ na starsze silniki.


oznaczenie klasy wg. API
S - przeznaczenie do silników iskrowych (C- wysokoprężne)
kolejna literka np. G czy L to klasa jakości
im wyższa litera alfabetu tym lepsza klasa a L jest obecnie najwyższą. Wcale nie stawia to takiego oleju na piedestale bo obecnie większość osiąga L. To czego nie widać w oznaczeniu a ma duże znaczenie to różne dodatki uszlachetniające np. myjące silnik, pochłaniające spaliny itp. ale informacji o tych nie ma na opakowaniu.

VALVOLINE to dobry olej i oczywiście lepiej wlać SL

derek99 - 2017-11-07, 12:26

I stało się jasne. Co prawda na stronie VTX ale jak najbardziej aktualne
http://www.vtxpolska.pl/i...dzie%C4%87.html

derek99 - 2017-11-07, 12:28

Krzysiek napisał/a:
im wyższa litera alfabetu tym lepsza klasa a L jest obecnie najwyższą.


N jest obecnie najwyższą

RAFFEN - 2017-11-11, 04:13

Ja zalewam Valvoline, mechanik co mi serwisuje moto też do swojego zalewa.Podobno nie jest rozlewany u nas w PL także większe szanse na machloje. :koso:
derek99 - 2017-11-11, 07:49

Dużo ludzi ma dobre zdanie na temat tego oleju. Po przejściu z motula 5100 biegi lepiej wchodzą, to silnik chodzi ciszej, same plusy. Zaleje i ja ale i zobaczę ile prawdy w tych superlatywach.
Jazon - 2017-11-11, 10:27

Valvoline zalałem w tym roku do samochodu. Polecili mi to w sklepie, mechanik powiedział tez ze to dobry olej. Z moto raczej już eksperymentować nie będę bo uzywam castrola i jest ok. Jednego roku zalałem motulem bo nie wiem czemu pomyślałem ze lepszy. Biegi jakby głośniej i gorzej wchodziły misa olejowa była delikatnie spocona... Wróciłem do castrola. Nie wiem co było z tym motulem czy kupiłem podróbe czy co ale nie zamierzam drugi raz sprawdzać.
petek - 2017-11-11, 10:42

Ja po sezonie zalałem Valvoline. Nie zrobiłem jeszcze dużo km na nim, ale to co jest zauważalne to bardziej precyzyjne biegi, mniej zgrzytów. Zmiany w głośności nie zauważyłem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group