To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Układ chłodzenia - płyn chłodniczy

AJK - 2008-11-25, 09:33

hatsan napisał/a:
Tak, włożyłem do zamrażarki, płyn chłodniczy miał taka samą konsystencję jak przed włożeniem, a woda zamarzła. Motor trzymam w w miejscu nieogrzewanym. Ale jak jest to płyn to nie powinien zamarznąć, bo nie ma płynów zimowych i letnich, czy tak?? Czy jeszcze o coś muszę się martwić podczas temperatur minusowych?? Pozdrawiam!




Płyny zimowe i letnie to tylko do spryskiwaczy a w chlodnicy to można albo płyn albo woda :shock: Płyny mają różne konsystencje i trzeba dobrać odpowiedni a można sobie zmieniac - latem inny i na zime inny , tylko komu by sie chciało tak bawic. :-D

Anonymous - 2008-11-25, 10:00

Czyli mogę zostawi motor w takim stanie jak teraz, tak?? Pozdrawiam!!
AJK - 2008-11-25, 11:19

hatsan napisał/a:
Czyli mogę zostawi motor w takim stanie jak teraz, tak?? Pozdrawiam!!




Obawiam sie że tak,ale jak masz wątpliwości to trzeba sprawdzić przyządem jakie masz steżenie plynu.Taki przyżad kupiłem gdzieś na internecie ( nie pamietam u kogo). :roll:

Anonymous - 2008-11-27, 23:19

jamcio napisał/a:
uli napisał/a:
Prosciej sprawdzić jaki się ma płyn od tyłu ... tzn zbiornik płynu jest przy wachaczu (nie da się nie zauważyć korka ) i tam normalnie sprawdzasz poziom .pozdrawiam






oli OK ale ja chciałem sprawdzić czy płyn trzyma parametry :) a nie czy jest




:) wiem ale tam wystarczy mieć strzykawke i wężyk i nic nie trzeba rozkręcać ( wydawało mi się , że prostszy sposób :) )

co do płynu to nadaje się wszystko co nadaje się do aluminium ... a tak jak pare osób napisalo płyn jest tani więc tak naprawde zawsze lepiej zmienić - napewno nie zaszkodzi :)

Roadrunner - 2008-11-27, 23:26

Ja dziś właśnie zmieniłem przed zimą, tak dla pewności. Nowy kupiłem taki, który nie wymaga rozcieńczania, na Shellu - sprawdziłem go przyrządem no i producent nie kłamie - temperatura zamarzania to -38*C ;-)
AJK - 2008-11-28, 09:02

Ja używam Eco 2000......takie zielone cuś do iluś tam minusów( nie pamietam :roll: ) ale skuteczne i w moto i w puszce :-)8


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group