To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum SHOC.PL

Układ chłodzenia - Wyciek płynu chłodniczego z łącznika pomiędzy cylindrami

Wojtek - 2012-11-14, 23:07

melios napisał/a:
Wojtek: Oglądnąłem fotki i wszystko było jasne do momentu, gdy nagle na zdjęciach dostęp staje się piękny i mam wrażenie, że z pewnością nie jest to "to ciasne" miejsce pomiędzy dwoma cylindrami, gdzie nawet za bardzo nie ma jak ręki włożyć?


Ściągnięte zostały osłony cylindrów - od razu więcej miejsca.

slawekkepa - 2012-12-30, 19:33

Witam, pojeździłem dziś trochę koło domu i odkryłem podobną usterkę którą tu opisujecie. Tak naprawdę dopiero poznaje swoją Hondę, bo kupiłem ją przy -15*C i nie było okazji się przejechać.
Mam pytanie; czy udało sie komuś samemu wymienić te oringi? :?:

Wojtek - 2012-12-30, 20:51

Ja się jeszcze do tego nie zabrałem - moto zimuje. Ktoś chyba o tym już pisał na forum, że zrobił. Chyba nawet na 1100 sabre jeździł, ale nie pamiętam nicka.
slawekkepa - 2012-12-30, 23:18

Oki, to się za to wezmę - zima już odpuszcza, mrozów ma nie być, jeździć się chce :ride:
- jak naprawie (lub popsuje) to dam znać. Postaram się wstawić zdjęcia operacji.
Pozdrawiam.

Wojtek - 2012-12-31, 09:49

Powodzenia :-D
sasza - 2013-04-11, 22:24

Dzisiaj się za to wziąłem. Rzeczywiście da się bez większego problemu, tylko w 750-tce jest więcej miejsca między garami niż w 1100. Po zdjęciu drucianych zawleczek, trzymając i lekko kręcąc wąskimi szczypcami popychałem śrubokrętem najpierw w jedną potem w drugą stronę i idzie. Oryginalne o-ringi w rozmiarze 21,5 x 2 mm dostępne są chyba tylko w serwisie, kupiłem dwa 21 x 2 i dwa 22 x 2 i założyłem te mniejsze, bardziej były zbliżone do starych. Kosztowały 1,40 PLN za cztery sztuki.
Wojtek - 2013-04-11, 23:08

No to pięknie. Ja wciąż się za to nie zabrałem, bo zimno w garażu, ale na szczęście idzie ku lepszemu :chytrusek:

[ Dodano: 2013-05-06, 18:03 ]
Zrobione i to bez ściągania czegokolwiek. Jedynym "kłopotem" po drodze było ściągnięcie starych oringów. Zgodnie z sugestią Saszy ( :thx: ) po prostu przeciąłem je nożem. Patent z nicią dentystyczną genialny - bez żadnego problemu udało się nowe oringi na miejscu posadowić. Poza śrubokrętami i szczypcami pomagałem sobie czasem długą pęsetą, ale bez niej też by poszło. Problem przecieku zlikwidowany - mam nadzieję, że bezpowrotnie :mrgreen:

Marek69 - 2013-06-04, 19:46

Witam kolegów, po raz kolejny przekonałem się, że nasze forum to skarbnica mądrości!. Według powyższej instrukcji usunąłem wyciek w mojej Hani, cała operacja zajęła mi 45 min. i nie sprawiła mi żadnych trudności. No może tylko strasznie ciasno między cylindrami.
Wojtek - 2013-06-04, 20:07

Marek69 napisał/a:
No może tylko strasznie ciasno między cylindrami.


Zapraszam do 1100 :mrgreen: Tam to dopiero ciasnota. Fajnie, że się udało :toast:

sotrab - 2013-06-05, 23:01

A ja z kumplem wyjęliśmy, a potem wstawiliśmy chłodnicę do VT500 bez rozbierania innych części, chociaż serwisówka mówi by zdjąć siedzenie, bak, cewki zapłonowe, chyba termostat i cholera wie co jeszcze :-) nie taki diabeł straszny tylko odpowiednie narzędzia trzeba skołować i czasem trzecią opcjonalnie czwartą rękę :-D
Wojtek - 2014-03-24, 11:12

Przypadkiem film instruktażowy dotyczący wątku znalazłem: http://www.youtube.com/watch?v=65gJ-4p98Ds
melios - 2014-04-15, 18:20

W końcu i ja dokonałem naprawy. Próbowałem najpierw sposobów z uszczelniaczem w płynie, ale na dłuższą metę nie okazało się to zbyt skuteczne. Zabrałem się więc za wymianę oringów i potwierdzam, robótka niezbyt skomplikowana, a ile radości z samodzielnego wykonania. Patent z nicią dentystyczną daje radę i rozwiązuje całkowicie problem małej ilości miejsca. Filmik powyżej również bardzo pomocny. Koszt oringów to uwaga 50 groszy za 2 sztuki (choć najdłużej z całej naprawy zajęło mi poszukiwanie właściwych oringów, które w końcu znalazłem w sklepie z hydruliką :mrgreen: ).
robert001 - 2024-04-01, 17:46

O ilę się nie mylę mam chyba ten sam problem. W załączeniu wklejam zdjęcie poglądowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group